Skocz do zawartości
Krzysztof66

nieostre zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę powiększ, w sumie to chyba wina samego obiektywu , to nie jest jakiś super obiektyw za kilka tyś zł, chociaż o tym też można by dyskutować  , ale bardzo mi miło za zainteresowanie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego prosiłem o zdjęcia, bo nieostre to my troszkę inaczej rozumiemy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na mniejszej matrycy masz większą głębie ostrości, stąd moze wrazenie że jest "gorzej" niż na większej. Zrób zdjęcie jakiegoś obiektu który ustawiony równolegle do matrycy, tablica reklamowa, mur itp. Wtedy będzie lepiej widać. Według mnie tu na tych kominach róznicy zbytnio nie widać, powiedziałbym nawet że lepik na rurach kominów ostrzejszy z Sony:)

Edytowane przez gezeb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kominy są gorące i ciepło z nich promieniuje. Starczy że wiatr zawieje w odpowiednią stronę i będą nieostre.

Może te nieostre zdjęcia nad jakimś źródłem ciepła robisz po drodze. Powiększenie je jakoś wzmacnia. 

Na tych zdjęciach i ja też nie widzę żeby kominy nieostre były.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie, jak pogoda dopisze to zrobię zdjęcia porównawcze (Jowisz chociaż chmury) , albo rano księżyc rano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomogło zastosowanie focusera, teraz ok. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego zawsze pierwszy mój post "dawaj zdjęcia" bo można tu dwa dni dywagować, a tak wiadomo nad czym się pracuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak przy okazji, prócz naprawdę stabilnego statywu geodezyjnego (wytoczyłem pierścień pośredniczący), zastosowaniu łożysk w montażu, to cały tubus wraz z wyciągiem wykleiłem czaną okleiną, taki jakby materiał na przylepiec. Jest różnica, brak odblasków. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A, i jesze jedno tam gdzie nia można przylepić, pomalowałem czarnym koncetratem do farbienia (castor..a) , nie polecam farby tablicowej. Robiłem testy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeniesienie kontrastu oraz rozdzielczość na jednym i drugim zdjęciu na ocenę dostateczny z minusem. Ale moim zdaniem to nie wina aparatów, tylko szkła. Pamiętaj, że robisz zdjęcie teleskopem astronomicznym a nie obiektywem.

/WS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, oczywiście, że szkła. Możesz załączyć zdjęcie na cztery, pięć, dla porownania ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie w tym rzecz, po prostu nabrałeś Chłopaków :D jak tu ktoś pisze "mam nieostre zdjęcia" to albo nie umie złapać ostrości, albo lata mu teleskop, albo..  

A Ty masz wszystko w najlepszym porządku, z nie tego rodzajem nieostrości tu walczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikogo nie nabrałem, chciałem porady i tyle. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Krzysztof66 napisał:

Możesz załączyć zdjęcie na cztery, pięć, dla porownania ? 

Nie mam tak długiej ogniskowej, ale poniżej zdjęcie w trudnych warunkach, z ciemnego obiektywu 180mm. Na ocenę dobry (ze względu na aberrację chromatyczną oraz światło f/4). Pełny kadr, mam nadzieję, że mnie nie rozstrzelają.

zeiss-f4-sample.jpg

/WS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego miałby ktoś rozstrzelać :) Zdjęcie ładne, ale to obiektyw do aparatu, a nie teleskop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, to obiektyw do astrofotografii :-)

/WS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A masz jakieś zdjęcia astro zrobione tym obiektywem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi