Skocz do zawartości

Szukam testerów! Narzędzie do Polar Align.


KarolMasztalerz2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, złożyłem przez weekend takie coś co pozwala ładnie alignować na biegun z SharpCapem i innym softem do alignowania: Moja wersja jest narazie pod kamerki ASI i szukacz 6x30, więc szukam testerów którzy mają taki lub podobny sprzęt (chociaż mogę też zrobić pod inne kamerki): Mocujemy do kamery szukacz 6x30, kamerkę przyczepiamy do złączki na montaż i wkładamy w oś polarną montażu. W ten sposób uzyskujemy coś na wzór PoleMaster'a: Do aligna używamy SharpCapa. Pomysł zrodził się pod wpływem dyskusji w statusach tu na forum, teraz szukam kogoś kto chciałby to sprawdzić (alfa testerzy! Jednoczcie się!). Całość ma oczywiście jedną zaletę nad normalnym Alignowaniem z SharpCap+Kamerka w tubie: Macie 100% pewności że nie ma problemu z nieosiowością w DEC, skrzywieniami w tubie itp.

Cena za złączki pod ASI i CEM25P lub podobne montaże (potrzbuję znać średnicę przy wejściu od lunetki tak jak na fotce):   dla testerów: 50zł. Jeśli ktoś już ma kamerkę i szukacz to za 50zł możecie dokładnie alignować. Ja sam postaram się sprawdzić dokładność tego rozwiązania dziś w nocy (O Pogodo, Zlituj się!)

34138868_2135770169986050_3229947953577721856_n.jpg

34201602_2135761876653546_7666064762735689728_o.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mogę się zgłosić na testy. Mocowania masz drukowane? Mógłbyś mi podesłać plik do drukarki, to bym sobie wydrukował, bo mam dostęp do drukarki. Jaką ogniskową ma szukacz? Ja mógłbym zastosować swój guider z ogniskową 93 mm: 

Zastanawiam się, czy równoległość obiektywu do osi nie jest tutaj kluczowa? Nie widzę regulacji u Ciebie.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, regulacja raczej nie jest konieczna: Sama oś jest w 100% prosta a szukacz też wchodzi na prosto, nie widzę po co tu cokolwiek regulować (CEM sam w sobie regulacji lunetki też nie ma):
Mogę dać ci pliki na PW ale proszę o dalsze nie udostępnianie ich (nie chciałbym żeby za 3 dni na giełdzie wisiałło ogłoszenie z masową produkcją PolarAlignerów)
Wszystko jest drukowane ale jeśli masz inny montaż i inną kamerkę to całość trzeba od nowa przerobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sensem takiego rozwiązania skoro alignujemy za pomocą guidera. O jest sens; w sumie jeśli to rozwiązanie jest idealnie skolimowane z osią R.A. To wystarczy widzieć kilkusekundowe ekspozycje i nie potrzebujemy zadnego oprogramowania do alignacji bo przecież wiadomo gdzie jest biegun na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prestoneq sens jest prosty: Jeśli użyjesz guidera na tubie, to wszelkie błędy w deklinacji mają rzeczywisty wpływ na jakość aligna. Dając to rozwiązanie na oś RA i upewniając się że jest osiowe względem RA (a jest) wiesz, że nie masz błędu w DEC. Widzisz biegun, wystarczy po prostu dać sharpcapowi wykonać 2 fotki i przestawić montaż zgodnie z podglądem na żywo w SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.