Skocz do zawartości

Mgławica Pierścień (M57) - pierwsze LRGB


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Ta pierwsza fota całkiem fajna. Tylko wywal tą zieleninę z tła mglawicy :) HVLG w PSie świetnie ja usunie. 

No i kolory gwiazdek sprawdź czy są ok :) W rogach trochę się RGB na nich rozjechało ale to raczej wina braku korektora komy i będzie ciężko w 100% to skorygować.

 

Jak na pierwsze LRGB to ogólnie wyszło bardzo dobrze !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Ta pierwsza fota całkiem fajna. Tylko wywal tą zieleninę z tła mglawicy :) HVLG w PSie świetnie ja usunie. 

No i kolory gwiazdek sprawdź czy są ok :) W rogach trochę się RGB na nich rozjechało ale to raczej wina braku korektora komy i będzie ciężko w 100% to skorygować.

 

Jak na pierwsze LRGB to ogólnie wyszło bardzo dobrze !

Wina jest tutaj po stronie kalibracji ekranu, ponieważ nie zauważyłem takiej zieleni. Dopiero po zobaczeniu na telefonie zauważyłem jak mocno poszło w zielony :D Skalibrowałem w Fitsworku i podminiłem fotki :)

 

Z kolorkami gwiazd to zapewne koma :/ Co prawda, trzeba było obrócić kanały o mały kąt (<2 stopnie), żeby dopasować (ręczna zmiana filtrów, a więc wysuwanie z wyciągu). I w sumie centra były poprzesuwane o kilkadziesiąt pikseli, więc dopiero korektor komy naprawiłby sytuację (i pozwoliłby na pokazanie bez cropowania). Samo koło filtrowe też byłoby bardzo pomocne. Coraz bardziej zachęca mnie korzystanie z GSO 8" na EQ5, choć przy wietrze byłaby już masakra. Ślinka na dalsze próby już cieknie, ale bez paru poważnych zakupów (nawet EQ5 na HEQ5) będzie ciężko :D

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HAMAL napisał:

Pokazałeś niedawno świetne mono, gdybyś je dobrze wykorzystał, było by super zdjęcie, ale dodając kolor zaprzepaściłeś jego walory. Weź się do roboty od nowa :)

 

Dużo przede mną nauki :D Zastanawiam się tylko jak wykorzystać odpowiednio kolor. Bo prezentowane barwy (w Fitsworku) po połączeniu są nieco inne od tych, które zwykle widuję na forum (jest on dość intensywnie zielony). Być może przyczyną jest inne spektrum filtrów?

 

Znalezione obrazy dla zapytania RGB photometric filters

 

Znalezione obrazy dla zapytania RGB photometric filters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.