Skocz do zawartości

padł mi 300D...


MateuszZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekae, czy w instrukcji jest zastrzeżenie żeby nie fotografować na mrozie!

 

W instrukcji pisze ze ten aparat moze pracowac w warunkach pracy:

0 – 40 °C, wilgotność do 85%

 

Jakis czas temu zastanawialismy sie w PFN czy ten sprzet nie nadawalby sie do stacji FOTO.

Wydaje sie mi ze aparat jest zbyt delikatny jak na nasze astro-warunki ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nic nie płaciłem na szczęście :helo: Tylko 2x koszty wysyłki do Wrocławia. Aparat był na niemieckiej gwarancji. Całą sprawą zajął się super-allegrowicz Mazar (polecam!), od którego miałem aparat. On odesłał aparat do serwisu w niemczech.

 

Najadłem się trochę strachu :sracz: i trochę sobie poczekałem :scratchhead:

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze do czego był podpięty EOS? Chodzi mi o to, czy np. do refraktora (szczelnie zamkniety instrument), czy do newtona, gdzie przez wyciąg okularowy wilgoć miała dostęp do wnętrza aparatu przez cały czas expozycji???

Jeśli jest to gdzieś napisane to sorki - nie czytałem całości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ciekawa uwaga. Moze faktycznie ten problem wystepowac w przypadku otwartych newtonow? Moze trzeba zrobic jakis szklany, obojetny filtr w adapterze (np z jakiegos 8-mio warstwowego UV).

 

Jako ciekawostke, powiem Wam, ze bedac w Amazonii spotkalem wlocha, ktoremu w pierwszy dzien padl Nikon D70. Co sie okazalo, podobno te aparaty zupelnie nie daja sobie rady w takiej wilgotnosci. W ogole wiekszosc cyfrowek wyklada sie tam totalnie. 10D (i wyzsze modele) ma uszczelnienia i pewnie dlatego przezyl bez problemu ta podroz. Niezle jaja... Jak widac, w takie podroze trzeba planowac, co sie zabiera.

 

Oczywiscie jezeli juz sie to stanie, nie wolno zdradzac tego w serwisie. Takie uzytkowanie kwalifikuje sie, jako niezgodne z warunkami gwarancji (niezgodnie z instrukcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze do czego był podpięty EOS? Chodzi mi o to, czy np. do refraktora (szczelnie zamkniety instrument), czy do newtona, gdzie przez wyciąg okularowy wilgoć miała dostęp do wnętrza aparatu przez cały czas expozycji???

Jeśli jest to gdzieś napisane to sorki - nie czytałem całości  :D

 

 

Fociłem cały czas teleobiektywem Sigma Apo 70-300.

Teraz jak sobie przeanalizuje to na spokojnie głaszcząc mojego szaraczka, który szczęśliwie już wrócił z naprawy,dochodzę do wniosku, że jednak poprostu miałem pecha :szczerbaty:

 

BTW Nie myślcie sobie czasem, że teraz zacznę trzymać 300D pod kloszem :rolleyes:

Właśnie wróciłem z sesji Kraków zimą :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke, powiem Wam, ze bedac w Amazonii spotkalem wlocha, ktoremu w pierwszy dzien padl Nikon D70. Co sie okazalo, podobno te aparaty zupelnie nie daja sobie rady w takiej wilgotnosci. W ogole wiekszosc cyfrowek wyklada sie tam totalnie. 10D (i wyzsze modele) ma uszczelnienia i pewnie dlatego przezyl bez problemu ta podroz. Niezle jaja... Jak widac, w takie podroze trzeba planowac, co sie zabiera.

Inna ciekawostka - moja siostra po paru latach pracy w Mexico zmieniła otoczenie i pojechała do Dominikany. Jest muzykiem - skrzypkiem. W Dominikanie po 2-3 miesiącach się jej rozkleiły skrzypce. Innemu muzykowi - wiolonczela...

Tak więc nie tylko elektronika ma być w wersji TROPIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niestety :huh:  był "domknięty" - moja teoria padła...

Myślę, że w przypadku newtonów korektor komy powinien załatwiać sprawę - jeśli jest!

 

To jest dobre :banan: nowe hasło reklamowe, korektor komy regulatorem wilgoci w twoim aparacie, ty to masz łeb nie od parady :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.