Skocz do zawartości

Problem z instalacją DMK 51 AU 02 AS


Dariusz W.Nelle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

ten temat wrzuciłem jakiś czas temu na na inne forum AM możne tu się uda uzyskać odpowiedzi.

Posiadam kamerkę monochromatyczną DMK 51 AU 02 AS kamera przez dwa lata była sprawna i pracowała na stacjonarnym komputerze 

z oprogramowaniem Windows XP ,według instrukcji z nowszym oprogramowaniem ten model nie pracuje.

Komputer mi padł,postanowiłem zainstalować oprogramowanie kamery do nowego laptopa z Windows 8 .

Próbowałem ze strony pobrac nowsze sterowniki uniwersalne na Windows 8 i po zainstalowaniu  pojawiał się zawsze taki sam komunikat:

 The drivice DMK 51 AU 02,AS (47110017) is in live mode,but does not
seem to deliver images.
Plase try to chose a different video format or try reconnecting your
device to your computer.


Czyli w tłumaczeniu coś takiego:Napęd DMK 51 AU 02, AS (47110017) jest w trybie na żywo, ale nie działa
wydaje się dostarczać obrazy.
Spróbuj, wybierz inny format wideo lub spróbuj ponownie połączyć
urządzenie do komputera.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pracowałem z kamerami IS i nie miałem nigdy z nimi problemu.

Sprawdź czy masz poprawnie wybrany sterownik i właściwie zainstalowany.

Sterownik do kamer na USB2.0 to ten https://dl.theimagingsource.com/5c75f8f5-b798-5e8a-974b-00a162bed37a/

Czasami instalator (drvInstaller.exe) trzeba po rozpakowaniu uruchomić z opcjami "Uruchom ten program jako Administrator", "Uruchom ten program w trybie zgodności z: Windows 8"(lub jeszcze niżej Windows 7) .

Jak masz wątpliwości odinstaluj zainstalowane oprogramowanie i zainstaluj z opcjami jak napisałem ponownie. Daj znać o efektach lub pisz na PW. Mogę odpisywać raczej późnym wieczorem.

Jakim oprogramowaniem sprawdzasz działanie kamery ? FireCapture ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wspomniał powyżej ... to że oprogramowanie CIe informuje że nie otrzymuje danych oznacza że nie ma uprawnień.

Jeśli w menadżerze urządzeń nie masz pytajników ani wykrzykników na tym urządzeniu to podejrzewam że wystarczy uruchomić oprogramowanie

z zaznaczonymi opcjami "Uruchom ze zgodnościa Windows 7" oraz zaklikać opcję "Jako administrator"  to powinno rozwiązać problem

 

Jeśli nie to odinstalować oprogramowanie a następnie na pliku setup (lub tym do uruchomienia instalacji)  należy dać takie opcje jak powyżej i po

zainstalowaniu również na pliku wykonywalnym pozaznaczać tak samo.

 

Ja z każdym starym softem mam podobnie i powyższe instrukcje przeważnie pomagają ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi może odpali na Windows 8, tylko te porty USB kamerka współpracuje z USB 2,0 

w laptopie ma dwa niebieskie czyli  USB 3.0 i jeden czarny to chyba USB 2.0.

A czy mogła nawalić kamerka ? Ale chyba nie bo po podpięciu kabla słychać dźwięk w kompie.

W poniedziałek się pobawię zobaczymy bo szkoda zęby leżała w szafie bezużytecznie. 

 

Dzięki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie masz jakiś "nieznane urządzenie" Jak tak to wywal to. Kiedyś zawsze pod urządzenia usb najpier instalowalo się stery, a potem podpinalo urządzenie. 

 

Usb3.0 jest kompatybilne wstecz, czyli usb2 musi na nim działać. 

 

Sprawdź w ostateczności u kogoś innego z innym systemem, czy kamerka pójdzie na tych driverach które już przetestowałes, a u ciebie nie działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson .. tak na sprostowanie nie da się wywalić nieznanego urządzenia ... nic to nie wniesie ... ono tylko zniknie z menadzera ... jesli apka sie komunikuje z kamera ale wywala blad

ze nie transmituje danych to znaczy ze urzadzenie jest widoczne tylko tak jak pisalem .... nie ma uprawnien .. od taki problem z windowsami 8 i powyzej ... czasem trzeba nawet

wylaczyc podpisywanie sterownikow dlatego pytalem czy sa pytajniki bo jak tak ... to na bank sterownik nie podpisany cyfrowo i trzeba wylaczyc to w celu instalacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.