Skocz do zawartości

IC 405 Flaming Star


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie to wygląda. Miejmy nadzieję że się nie obrazisz, ja bym sobie podostrzył ciemne partie i lekko odszumił.

Szkoda tylko że chyba jest jakiś problem z optyką.;-( Nie miałem nigdy obiektywu o tej wartości ale w ostatnim który miałem 400mm miałem podobne gwiazdki a wszystko spowodowane było bardzo trudnym ustawieniem ostrości lub też nie możliwością perfekcyjnego ustawienia ostrości, te f4 pewnie jeszcze potęguje efekt. Miejmy nadzieję że w końcu odnajdziesz się z tym obiektywem w astrofoto.;-)

qdwqwd.thumb.jpg.a41e2e0e8c394ff4f7e9d9118472e20b.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Selmak napisał:

Fajnie to wygląda. Miejmy nadzieję że się nie obrazisz, ja bym sobie podostrzył ciemne partie i lekko odszumił.

Szkoda tylko że chyba jest jakiś problem z optyką.;-( Nie miałem nigdy obiektywu o tej wartości ale w ostatnim który miałem 400mm miałem podobne gwiazdki a wszystko spowodowane było bardzo trudnym ustawieniem ostrości lub też nie możliwością perfekcyjnego ustawienia ostrości, te f4 pewnie jeszcze potęguje efekt. Miejmy nadzieję że w końcu odnajdziesz się z tym obiektywem w astrofoto.;-)

Dla mnie jest zbyt ostro. W surówce t3en teren wygląda jak bulgocząca zupa, i tak miałem wątpliwości gdy wyłuskiwałem strukturę, ale ten obiekt się temu bardzo fajnie poddaje. Poza tym dodatkowo ucierpiały gwiazdy. materiał zbierany przez wymianą złączki, może teraz będzie lepiej, choć w nocy widziałem, ze znowu jest zmiana podczas sesji i na koniec nie byo to raczdej akceptowalne. Trudno, nie ja jeden mam komę na zdjęciach :)

 

2 godziny temu, wessel napisał:

Tak na marginesie - to jest bardzo kolorowy obiekt , ma piękną i bardzo charakterystyczną niebieską mgławicę refleksyjną i kolorowe gwiazdki . Nie jest zalany czerwienią jak się popracuje nad kolorkiem :)

w takim razie wciskam "fire".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 13.10.2018 o 07:39, wessel napisał:

Tak na marginesie - to jest bardzo kolorowy obiekt , ma piękną i bardzo charakterystyczną niebieską mgławicę refleksyjną i kolorowe gwiazdki . Nie jest zalany czerwienią jak się popracuje nad kolorkiem :)

Odgrzebuję bo z nim walczę aktualnie (chociaż to już trochę późna pora). Nie znalazłem nigdzie ładnej fotografii bicolor, ale czy wyciągnę kolor z połączenia h-alpha i RGB? Mam Canona 1100d mod.

Edytowane przez Tuvoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.