Skocz do zawartości

Jaki Canon na początek 350d czy wyższy


sullifan

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo Wam dziękuję.  Na oku mam modele 550d, 650d, 1100d, 1000d

 

8 godzin temu, janekosa napisał:

 

Fajnie, że jest to komplet. Kurcze nie miałem w ręku modowanego aparatu. Wiem,  że piszecie, że po ustawieniu WB wszystko za dnia powinno grać ale jakoś mam obawy czy da sie go sprawnie za dnia używać.  Nie, żebym Wam nie ufał ;-)  

Pewnie ostatecznie i tak macie dwa? I to i to :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się czasem założyć odpowiednika usunietego filtra przed obiektyw? Jak filtr polaryzacyjny czy uv?

W sytuacji kiedy aparat ma tylko usunięty fabryczny filtr bez zainstalowanego nowego podczas modowania..

 

Mam nadzieję, że nie wymyślam koła na nowo ;-) 

Taki filtr przed obiektywem? 

https://maxmax.com/shopper/product/15100-xnitecc158-x-nite-cc1-filter-in-58mm-diameter-x-2mm-thick

Edytowane przez Rurykow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to filtr IR a nie UV ;) 

Nie wiem na ile takie filtry są dostępne bo występują fabrycznie w aparatach, nie słyszałem o takim rozwiązaniu. + każdy obiektyw ma inną średnice gwintu na filtr. Rozwiązaniem byłby filtr clip przed matryce ale nie wiem czy dostaniesz. No i dobry filtr kosztuje więcej niż drugi aparat tej klasy 

Edytowane przez janekosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janekosa napisał:

Jak już to filtr IR a nie UV ;) 

Nie wiem na ile takie filtry są dostępne bo występują fabrycznie w aparatach, nie słyszałem o takim rozwiązaniu. + każdy obiektyw ma inną średnice gwintu na filtr. Rozwiązaniem byłby filtr clip przed matryce ale nie wiem czy dostaniesz. No i dobry filtr kosztuje więcej niż drugi aparat tej klasy 

Miałem na myśli przykład filtrów stosowanych w fotografii dziennej.  Takich obiektywowych. 

Drogie są, to prawda. Tak sobie trochę gdybam z tymi filtrami w poszukiwaniu złotego środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rurykow napisał:

Kurczę nie miałem w ręku modowanego aparatu. Wiem,  że piszecie, że po ustawieniu WB wszystko za dnia powinno grać ale jakoś mam obawy czy da sie go sprawnie za dnia używać.  Nie, żebym Wam nie ufał ;-)  

Pewnie ostatecznie i tak macie dwa? I to i to :-)

 

Pierwsza z brzegu fota z tegorocznych wakacji zrobiona zmodyfikowanym 6d. Obleci? ;)

 

IMG_0282.thumb.jpg.4bcd4af12751366912e48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lukost napisał:

Pierwsza z brzegu fota z tegorocznych wakacji zrobiona zmodyfikowanym 6d. Obleci? ;)

 

IMG_0282.thumb.jpg.4bcd4af12751366912e48

Nawet bardzo, już nawet nie wątpię czy da się zrobić poprawne zdjęcia za dnia po modzie.  Bardziej martwi mnie czy nie będzie to trudnejsze i bardziej czasochłonne od wyjęcia aparatu i zrobienia szybkiego zdjęcia na automacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rurykow napisał:

Nawet bardzo, już nawet nie wątpię czy da się zrobić poprawne zdjęcia za dnia po modzie.  Bardziej martwi mnie czy nie będzie to trudnejsze i bardziej czasochłonne od wyjęcia aparatu i zrobienia szybkiego zdjęcia na automacie..

Będzie o tyle ze musisz zrobić dodatkowy krok upewnienia się, że masz dobry WB. Aczkolwiek jak zapomnisz to bez problemu poprawisz to w postprocessingu, oczywiście o ile zapisujesz zdjęcia w raw. I nie jest to w żaden sposób skomplikowane, w 90% przypadków wystarczy kliknąć „auto” np. w Adobe Ligntroom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem sporo dziennych zdjęć zmodowanym 1100d, poniżej masz przykład. Bardzo rzadko zdarzało się, że wyszedł lekki zafarb różowawy ale generalnie daje radę. W dzień zdjęcia wychodza idealnie. Ja finalnie po prawie 2 latach focenia modem w dzień kupiłem okazyjnie 2gie body. Fotki robiłem ustawiając Custom White Balance na referencyjne zdjecie białej kartki.

2019-07-17_13-13-49_1100D.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.