Skocz do zawartości

Jaki Canon na początek 350d czy wyższy


sullifan

Rekomendowane odpowiedzi

W 5100 powyżej 800 włącza się odszumianie którego nie da się zablokować, jak Nikon to szukaj D600, D750, D800, D810. Jak nie masz optyki Nikona i kasy na modele które wymieniłem szukaj Canona 110d lub 6d. Taka moja rada

240tyś to sporo. Ja bym nie kupował. Z drugiej strony mam kolegę, który ma już ponad 300tyś na pierwszej migawce i wszystko mu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę raczej celował w Canona. Dobrze pamiętam,  że lepiej pracują z komp. oprogramowaniem do astrofoto?

Czy już nie ma to takiego znaczenia..? 

 

Dobrze gdyby mój "nowy" jeszcze aparat był stosunkowo lekki i wygodny ;-) 

Zgodnie z domeną, że najlepszy sprzęt to taki który jest czesto w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Rurykow napisał:

240 tyś zdjęć to dużo? Jak na 6d?

Kapkę dużo (producent deklaruje żywotność 100 tys. klapnieć). Widzialem używane canony z przebiegiem dochodzącym do miliona ale wszystko ponad te 100-150 tys.  to loteria. Oczywiscie migawkę można wymienić tylko czy to się opłaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rurykow napisał:

240 tyś zdjęć to dużo? Jak na 6d?

Dużo. Chyba ze migawka była już wymieniona. Przyjmuje się że migawka po 100 tys kliknięć może się wysypać w każdej chwili. Dla canonow jednocyfrowych jest to raczej 200 tys, ale 240 to już tykająca bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/aparat-canon-eos-1100d-obiektyw-efs-18-55-mm-11205262914

 

Nada się? To lombard co prawda, ale można zwrotu dokonać.

Trochę zaniedbany aparat, ale może bym go doprowadził do zdrowia jak @tomekL

Edytowane przez Rurykow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, janekosa napisał:

jak chcesz aparat typowo pod astrofotografię to poczekaj aż trafi się coś z modem. tutaj na giełdzie albo na grupie facebookowej można dorwać 550d ze zrobionym już modem za 600 zł. Mod to parę stówek kolejnych

Ja właśnie bym chciał coś uniwersalnego na początek.  DSiarzem nie jestem... Jeszcze :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparat z modem jest uniwersalny :) W dzień nie będzie działać automatyczny balans bieli, ale przy manualnym robi prawie* normalne zdjęcia.
Prawie oznacza że może sesji artystycznych nie porobisz, ale w zasotosowaniu do zdjęć z wakacji nie zauważysz różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ustawiasz manualnie WB np na 4800 i będzie 4800 póki nie zmienisz. To oznacza że musisz zmieniać go ręcznie jak zmienią się warunki oświetlenia (tj słoneczny dzień vs półmrok czy deszcz). Można też zrobić klatkę kalibracyjną (robisz zdjęcie białej kartki).
Jak masz źle ustawiony WB to też nie koniec świata bo możesz zmienić w postprocessingu

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sobie sprawisz jakiegoś Canona, to zainstaluj na nim Magic Lantern (taki zmodyfikowany firmware open source) - pozwala m.in. właśnie ustawiać balans bieli "na żywo" z włączonym podglądem (nie trzeba wchodzić w odpowiednie menu) i ma w ogóle mnóstwo usprawnień w stosunku do tego oryginalnego firmware'u.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 15:13, sullifan napisał:

Witam

 

Zaczynam swoją przygodę z fotografowaniem i kompletuje sprzęt, teraz czas na aparat.

Rozważam Canon 350d lub 500d, ale patrzę też pod kątem:

1. Filmowania księżyca - na tym mi zależy - będę miał też kamerkę MS Lifecam Cinema, czy w tym wypadku filmowanie 500d mogę sobie odpuścić i zakupić 350d czy jednak 500d da mi lepszą jakośc filmów od kamerki web i lepiej celować w niego ? 

2. Modyfikacja pod kątem astrofoto - czytałem, że do 500d ciężko dostać jakiś filtr do modyfikacji, czy w tym wypadku 350d będzie bardziej optymalny? Jak jest w rzeczywistości.

3. Wasze doświadczenia z tymi 2 aparatami?

 

Aparat chcę kupić na razie używany do 600zł maks więc nie mam zbyt szerokiego wyboru.

 

Dzięki :)

Kup Pan 550d do 700-850zł z przebiegiem do 30tys zdjęć.

Przy 100tys. Matryca pada i jest do wymiany.

Zrób Pan w nim moda pod astrofotografie za kolejne 100zł w serwisie (zdjęcie filtra ) i ciesz się z zacnego aparatu. Kiedyś doradzil mi go Pan który sam testuje aparaty od lat i prowadzi swego bloga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Jak już sobie sprawisz jakiegoś Canona, to zainstaluj na nim Magic Lantern (taki zmodyfikowany firmware open source) - pozwala m.in. właśnie ustawiać balans bieli "na żywo" z włączonym podglądem (nie trzeba wchodzić w odpowiednie menu) i ma w ogóle mnóstwo usprawnień w stosunku do tego oryginalnego firmware'u.

Słyszałem, trochę czytałem.  Dzięki za wskazówkę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janekosa napisał:

jak chcesz aparat typowo pod astrofotografię to poczekaj aż trafi się coś z modem. tutaj na giełdzie albo na grupie facebookowej można dorwać 550d ze zrobionym już modem za 600 zł. Mod to parę stówek kolejnych

Lepiej 550d czy 650d? Niby podobne na papierze ale może są jakieś "smaczki"? Czy 400 zł za kitowy, nie zajechany zestaw to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoita cena, tylko nie kupuj nic co ma więcej niż 50-60 tys przebiegu. 
650 nie znam, pewnie jest trochę lepsze ale jak sam mówisz bywają smaczki i to działa w obie strony, np 6d mk2 ma bardziej szumiącą matrycę niż 6d mk1 a jest nowsze i droższe.
550d jest sprawdzone i popularne w astro i jest najniższym modelem canona na którym można zainstalować magic lantern już wyżej wspomniane. Na 450d się nie da na przykład 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janekosa napisał:

550d jest sprawdzone i popularne w astro i jest najniższym modelem canona na którym można zainstalować magic lantern już wyżej wspomniane

Chyba nie najniższym. Instalowałem Magic Lantern na Canon Rebel  T1, czyli amerykańskiej wersji 500D.

Śmigało bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.