Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Upst coś namieszałem :D , chciałem dodać zdjęcia ale kapa wyszła :D

 

witaj na forum maxim :)

dobrze powitać, to dwa razy powitać :D

więc witaj witaj

 

a zdjęcia się dokłada w postaci załącznika,

załączniki się dodaje z własnego dysku

lecz są ograniczenia, co do rozmiaru i wielkości pliku

max to 1024x1024 pixeli i 1Mb

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heej!

Nazywam się Kuba i jestem z zamiłowania astroamatorem.Mam 18 lat a astronomią interesuję się od dziecka (ach te rysunki ;)) Chciałem przywitać wszystkich i mam nadzieję, że będę mógł udzielić rady oraz skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek :rolleyes:

kłaniam sięnisko :notworthy: i gorąco pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracu to raczej nie znajdzie od razu.

Ale będzie miał zapewne większe szanse na znalezienie pracy niż ktoś po ogólniaku (czyli bez żadnego zawodu).

 

Spoko, ale jak ktoś idzie do LO to zdaje sobie sprawe ze potem bez studiow ani rusz. Bo studia są chyba właśnie po to żeby zdobyć zawód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, zdaje sobie sprawę z tego, iż technikum w porównaniu z liceum + potem ewentualnych studiów wypada o wiele kożystniej jak na dzisiejsze czasy. Szkopulik jest taki, że "w wyniku przeprowadzonych oględzin" (typowo techniczne stwierdzenie :D ), doszedłem do niesłychanych wniosków mianowicie, że jestem humanistą!! Technikum do którego chodzę jest dość dobre, z przyszłościowym profilem Technik Telekomunikacji, aczkolwiek na studia wybieram się humanistyczne (wychodząc z założenia "postaraj wykształcić się do zawodu, który będzie ci sprawiał przyjemność").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na forum są sami dorośli, brak młodzieży(....)

 

Witaj

 

Wsród kolegów znajduje się wielu młodych wiekiem miłosników astronomi...

 

Wystarczy się uwaznie rozejrzeć...

 

Zresztą sam jeszcze uważam się za młodego :D

 

 

Pozdrawiam Krzysiek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na forum są sami dorośli, brak młodzieży. A ja do młodziezy się zaliczam :D. Mam 14 lat, jestem begginer. Pozdrawiam!

 

Czy wiek jest istotny? Liczy się tylko twoja pasja :Beer: (bezalkoholowe oczywiście) :ha:

Powodzenia w rozwijaniu skrzydeł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników astro-forum, zarówno tych "pro" jak i tych początkujących- w koncu wszystkich nas łączy wspólne zamiłowanie do patrzenia w bezkresną otchłań Kosmosu... :D

Mam na imię Antek i jestem szczęśliwym 17-sto (dla niektórych 16-sto) letnim uczniem III LO w Łodzi- mam nadzieję, że okręgowa brać astro przyjmie mnie w swoje szeregi :rolleyes: Tyle o mnie.

Astro(a właściwie obserwacjami) interesowałem sie od dawna, ale przeważnie patrzyłem w niebo "bez uzbrojenia" ani żadnego obeznania- tak więc moja wiedza odnośnie położenia obiektów astronomicznych na nieboskłonie jest znikoma, wręcz odwrotnie proporcjonalna do zapału. Jak na razie studiuję tematy na forum i na dniach kupuję "Niebo na weekend", więc może już wkrótce będę w stanie aktywnie uczestniczyć w życiu astro-forum(choć szczerze w to wątpię:) ).

Raczej jestem umysłem humanistycznym(ale nie a'la Kopernik, tylko w bardziej współczesnym znaczeniu;) ), lecz Kosmos, jego niepojęta dla naszych umysłów przestrzeń i piękno(przynajmniej według mnie) strasznie mnie rajcuje i pozostaje mi jedynie miec nadzieję, że nauczę się od was wielu istotnych astrozagadnień :Beer: Teleskop w planach, na razie na wyposażeniu radzieckiej produkcji lornetka i to co wyciągnę ojcu z szafy myśliwskiej :D

Jeszcze raz pozdrawiam

Antek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegę z miasta Uć :)

polecam "Niebo.Poradnik użytkownika"...o ile ta ksiazka jest jeszcze do dostania...

ja zaczynalam od niej, ale to bylo dosc dawno temu;)

czytaj i ucz sie...

ja sama jestem tu od niedawna...

ale lepiej trafic nie mogles:)

pozdrawiam

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie uczyć, bo w samej terminologii jest duuużo do nadrobienia;) A lepiej chyba rzeczywiscie trudno trafić(troche lizodupstwa na początek:) ), bo jest to chyba najkulturalniejsze forum na jakie trafiłem(pomijając OCZYWISTY profesjonalizm stałych użytkowników :D ). A pare for zdążyłem poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Od jakiegoś już czasu czytam to forum , no i przyszedł już czas aby wyjść z ukrycia.

Astronomią interesuję się już ho ho ho albo jeszcze dłużej. :D

Swoje pierwsze obserwacje robiłem własnoręcznie zbudowaną lunetą :szczerbaty: , składającą się z soczewki od okularów oraz z denka kieliszka do napojów wyskokowych.

Potem przyszła kolej na Astro-Cabinet (plastikowe elementy, włącznie z soczewkami), no i ostatnio dostałem od żony Celestrona C-4R na montażu bodajże CG-4.

To narazie tyle, wracam do domu.

 

Pozdrawiam

 

Orion1410

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum Maćku

 

no jak taka ciekawa technika mogła ujść uwadze?

tylko, że to niebezpieczna zabawa, tak stosować kartkę papieru, jako filtr słoneczny w teleskopie

 

wiem, że troche spóźnione te powitanie, ale za to życzenia urodzinowe masz na czas :rolleyes:

 

Wszystkiego Najlepszego i 100 lat :Wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.