Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako mniej niż amator astronomii jestem jednak pod wielkim wpływem Ori2711 - moja kochana siostrzyczka - i nadal czekam na dzień kiedy zobaczę choć skrawek nieba przez teleskop... może kiedyś... Ori2711 mówi, że mam po prostu pecha albo nie chce się jej rozkładać sprzętu :) liczę na to, że jakoś tutaj wpłynę na jej sumienie :)

 

Anomalia

 

Witam :Kwiatek: Witam :brawo: Witam :notworthy:

Wiem! refleks mam nie za tęgi, :huh: ale nie było nie jakiś czas :komputer:

 

Następnym razem zabierz się z Ori na zlot, może w okolice Tarnobrzeg-Rzeszów, wtedy się nie wykręci

 

Pozdrawiam serdecznie :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno niż wcale... czyli jesteście niesamowicie kochani, że zaglądacie jeszcze na mój powitalny wątek - dziękuję ślicznie ;):banan::Beer:

 

Tadeopulous - jako osoba wręcz na RPG'owym głodzie powiem tak... wskaż czas i miejsce :)

 

Limax7 i Stonka - jeśli tylko czas i finanse pozwolą to chętnie poobserwuje z wami niebo na zlocie :) taki grupowy mój pierwszy raz :szczerbaty:

 

jeśli chodzi o chat to byłam raz i było bardzo wesoło i sympatycznie !! jeśli zbiorę trochę śmiałości to zajrzę dziś :D co nie będzie łatwe przy najnowszej części Świat Dysku Terrego Pratchetta w mojej torebce.. - jestem od niego uzależniona :rolleyes:

 

ściskam

 

Anomalia

Edytowane przez Anomalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zgodnie z dobrymi obyczajami przystępując do AstroForum chciałem się przedstawić.

Pochodzę i mieszkam w Częstochowie. Swoje zainteresowanie astronomią odkryłem w jeszcze w szkole podstawowej. Rodzice kupili mi wtedy taki zestaw do samodzielnego montażu (nazywało się to chyba ASTRO GABINET 90). Nic wyraźnie przez niego nie było widać, ale spodobało mi się.... W międzyczasie kupiłem lornetkę 7x50 i tak sobie obserwowałem niebo... Po latach ( zdążyłem się ożenić, urodził mi się śliczny syn) wróciła chęć kupienia jakiegoś teleskopu. Założenia były proste: nie za drogo, ale jednak teleskop (lornetkę przecież już długo miałem). No i tak po długim wertowaniu sklepów internetowych dotarłem do DO a tam znalazłem Celestron FirstScope 114 EQ. Wtedy jego cena na tle innych teleskopów była naprawdę korzystna...(niestety synty 200/1200 były drogie......). No i tak dzięki niemu podszkoliłem się praktycznie w obsłudze montażu paralaktycznego (teorię miałem opracowaną przy pomocy astro gabinetu :D )

Pomimo nie za dużego lustra udało mi się zrealizować obserwację kilku obiektów o zobaczeniu których marzyłem będąc jeszcze nastolatkiem...A w przyszłości kto wie, jak finanse pozwolą ( dziecko kosztuje :D )to zamierzam troszkę powiększyć wymiary mojego sprzętu.

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich

Piotr_K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zauważyłem na forum kogoś z taką nietypową ksywką. Anomalia... hehe tak mnie zaciekawiło że aż zajrzałem do bloga. A do tego tematu zajrzałem dopiero teraz. Siostra Ani... przecież ja Cie już kiedyś widziałem. Na Tatrzańskiej byłyaś raz z Ori :). Wpadnij jeszcze kiedyś.

Pozdrawiam

 

P.S. Odnośnie spraw praktycznych - mój Pan Taurus ostatnio tak rzadko używany. Jakbyś się wreszcie zdecydowała na ten pierwszy raz to wiesz... ten tego... służę uprzejmie :ha::szczerbaty::Boink:

 

P.P.S. Ori odbierzesz wreszcie te czołówki czy mam je komuś odsprzedać?

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.P.S. Ori odbierzesz wreszcie te czołówki czy mam je komuś odsprzedać?

 

Kubo

 

Właśnie przelew robię. Sorki za opóźnienie :Boink:

 

Obiorę na pewno przed Bożym Ciałem...

 

Dziękuję za pomoc w ich kupieniu.

 

 

 

pozdrawiam Cie serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Miło mi Kubo, że mnie jakoś tam pamiętasz :) przyznaje, że bardzo chętnie was odwiedzę, jeśli tylko uda mi się namówić Ori a, że ma ona do załatwienia jakieś interesy widzę ;) to może będzie to niedługo :) bo sama się boję.. ;)

 

Anomalia (bardzo zawstydzona)

 

 

PS: Zaczynam się zastanawiać czy jestem w stanie podnieść ciężar świadomości, że ktoś naprawdę zagląda na moją stronę :szczerbaty: ... nawet mój narzeczony nie był tam więcej niż raz.. i to baardzo dawno temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limax7 i Stonka - jeśli tylko czas i finanse pozwolą to chętnie poobserwuje z wami niebo na zlocie :) taki grupowy mój pierwszy raz :szczerbaty:

 

jeśli chodzi o chat to byłam raz i było bardzo wesoło i sympatycznie !! jeśli zbiorę trochę śmiałości to zajrzę dziś :D co nie będzie łatwe przy najnowszej części Świat Dysku Terrego Pratchetta w mojej torebce.. - jestem od niego uzależniona :rolleyes:

 

Niestety wczoraj nie mogłem być na czacie, a mam wrażenie że byłaś tam :) Dziś też raczej nie będę ... Ale kiedyś napewno Cię tam spotkam. Ciekaw jestem ile masz z siostry charakteru.

Wiele można dowiedzieć się z Twojego bloga. Jesteś bardzo wrażliwa ... Życzę dużo zdrowia, trzymaj się ciepło :D

 

Chętnie bym pojechał na jakiś zlot i poznał nowe osoby. Myślę o jesieni i Bieszczadach. Wiosną już byłem, teraz chciałbym trafić w polską złotą jesień :) Moje klimaty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, byłam i mam nadzieje, że jak będę następnym razem to spotkamy się tam i porozmawiamy w równie sympatycznym gronie jak wczoraj :)

 

Cechy charakteru to skomplikowana sprawa... bo w końcu " jestem inna niż każda napotkana i jak każda inna taka sama"

 

zlot to odważny krok.. zbieram się w sobie by się na któryś zdecydować a jak na razie planuje napaść na Tatrzańską w Gdyni :)

 

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwale się, że od chwili zapisania się na forum moje zainteresowanie astronomią i sympatia dla jej zwolenników ma przyrost wręcz geometryczny :)

 

Własnie! Powiedz słówko o astronomii, czy to siostra Cię "zaraziła" czy tak sama z siebie. Co lubisz obserwować. Czy marzysz o własnym teleskopie, lornetcce, jak realne są to marzenia ?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.