Skocz do zawartości

Przetwornica i akumulator do zasilania lapka


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

po co kupować jakieś akumulatory i wiaderka przetwornic lub uszkodzić laptopa podłączając się do gniazda baterii (która przy okazji komunikuje się z komputerem przez I2C lub podobny protokół)? Wystarczy dokupić nową baterię do lapka, która wytrzyma pewnie ze 4 godziny lub więcej. Wyjdzie taniej i bezpieczniej. Posiadając 2 baterie można spokojnie obskoczyć całą noc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ZbyT napisał:

po co kupować jakieś akumulatory i wiaderka przetwornic lub uszkodzić laptopa podłączając się do gniazda baterii (która przy okazji komunikuje się z komputerem przez I2C lub podobny protokół)? Wystarczy dokupić nową baterię do lapka, która wytrzyma pewnie ze 4 godziny lub więcej. Wyjdzie taniej i bezpieczniej. Posiadając 2 baterie można spokojnie obskoczyć całą noc

Ja też tego nie do końca rozumiem. Zakup zamiennika np greencell to koszt 100-200 zł i mamy proste, zgrabne rozwiązanie problemu. No chyba że laptop to jakiś stary lub wydajny potwór który na nowej baterii trzyma 2h. Ale wtedy może zmienić laptopa na oszczędnego? Mój trzyma na zamienniku greencell 5-7h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, cwic napisał:

Ładowarka i gniazdo zapalniczki do podłączenia pod aku zakupione. 

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Nie zdążyłem napisać, ale jak bym Ci odradził gniazdo zapalniczki :) Tzn poleciłbym Ci kupić zasilacz samochodowy z kawałkiem kabla, żeby dało się odciąć wtyczkę i zastąpić jakąś inną. Wtyczki zapalniczkowe to największy syf i malaria, jaka powstała na tej Ziemi. Przekonałem się o tym boleśnie na wyjeździe, gdzie połowa gniazdek i wtyczek poszła z dymem, druga połowa nie kontaktowała i trzeba było się bawić w MacGyvera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku zelowy już mam, potrzebuje tylko ładowarki samochodowej i gniazda zapalniczki, czyli koszt to jakieś 50zł. Do tego mam miejce przygotowane do ładowania akumulatorów żelowych i nie muszę się martwić że ktoś mi te aku rozładuje, tak jak to może się zdarzyć w przypadku baterii laptopa gdy inni domownicy go używają. 

 

Odnośnie gniazda zapalniczki to nie ma problemu, najwyżej odetnę wtyczkę i połącze łądowarkę samochodową bezpośrednio.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cwic napisał:

Aku zelowy już mam, potrzebuje tylko ładowarki samochodowej i gniazda zapalniczki, czyli koszt to jakieś 50zł. Do tego mam miejce przygotowane do ładowania akumulatorów żelowych i nie muszę się martwić że ktoś mi te aku rozładuje, tak jak to może się zdarzyć w przypadku baterii laptopa gdy inni domownicy go używają. 

No dobra, pod względem ceny wychodzi Ci lepiej. Ale zamiast kilku kg wielkiego akumulatora miałbyś wbudowaną baterię...

No a inni domownicy używający laptopa sterującego teleskopem to jawne proszenie się o problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MateuszW napisał:

Ja też tego nie do końca rozumiem. Zakup zamiennika np greencell to koszt 100-200 zł i mamy proste, zgrabne rozwiązanie problemu. No chyba że laptop to jakiś stary lub wydajny potwór który na nowej baterii trzyma 2h. Ale wtedy może zmienić laptopa na oszczędnego? Mój trzyma na zamienniku greencell 5-7h.

Niestety ale np do mojego lapka np. nie ma poprawnie działających greenceli o tej samej mocy co oryginalna bateria. Są tylko zamienniki o połowę słabsze.

Aku to dobre rozwiązanie bo i kamerę schodzisz i grzałki podłączysz (i telefon podładujesz) i to wszystko z jednej stacji.

Co nie zmienia faktu że nowy lapek kupie już taki na 8-10h zasilania przy włączonym wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

No dobra, pod względem ceny wychodzi Ci lepiej. Ale zamiast kilku kg wielkiego akumulatora miałbyś wbudowaną baterię...

No a inni domownicy używający laptopa sterującego teleskopem to jawne proszenie się o problemy...

Oczywiście fajnie by było mieć osobnego lapka, ale to koszt około 500 - 600 zł (poleasingowe), do tego wymiana baterii kolejne 200zł.

Wszystko pięknie ale to już koszt nowego korektora komy który też się przyda. Na ten moment szukam najtańszego stabilnego rozwiązania które jest w zasięgu ręki bez przekraczania budżetu o x10 (czy nawet x2). Natomiast nie ukrywam że jak już kupię korektor, pewno zmienię montaż, później kupię lepszą kamerę, to zastanowię się nad kompleksowym rozwiązaniem tematu zasilania :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.