Skocz do zawartości

Próbne strzały Romka i nie tylko próbne ;)


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba po prostu dozbierać materiału - a wtedy będzie łatwiej z obróbką, bo jest ciężko. Cel jest dozbierać około 2,5 h by łącznie mieć ok 6h - wtedy powinno być ok. Choć wiadomo, że z prawie centrum miasta niemodyfikowanym Canonem to mordęga takie obiekty focić.

 

Motyl_74x180s_Iso800_crop1_2ab_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, Tayson napisał:

Bez urazy, ale jak dla mnie to nadal ten sam poziom. 

Jak chesz pokaż surowke, to sie pobawię. 

 

Ale Tayson ja się nie obrażam - astrofoto to dla mnie zabawa - to co zrobię pokazuje. Nie boje się zjebek od forumowiczów (w szczególności od Ciebie hehe)

Ze mnie to trochę taki niedzielny astrofotgraf hehe

Może na emeryturce jak los będzie łaskawy zacznę to bardziej poważnie traktować to astrofoto :0 

Na pewno nieźle wychodzi mi (jak na warunki miejskie) - focenie planet i Słoneczka (jaki skromny hehe)

 

Raz wychodzi lepiej raz gorzej - jak to w życiu.

A póki co bawię się tym:) - choć też wiem, że sprzęt do jakiego mam dostęp jest niezły (choć ja używam tylko montażu i teleskopu) . Na pewno w te wakacje odpalę kamerkę (Asi 1600 mmc) i kolo filtrowe i spróbuję zrobić pierwsze zdjęcie NB ;) 

 

A surówkę jak zawsze bez problemu udostępnię ;) za minut kilka :P

 

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tayson napisał:

co tu sie stalo z tlem?

image.png.574eb57fd4c1a7d0861d94b0ae70e0fb.png

Ano Tayson :)

Mega zaświetlenie w tam było - różnego rodzaju zaświetlenie - galeria handlowa, parkingi itp..

Nawet gwiazd nie widac tam było - jak w Chinach:)

Więc użyłem filtra ES UHC - by to zaświetlenie jakoś stlumić - no i wyszlo to co widać - czerwono zielone coś.

 

Edit:

Po wyciągnięci własnie miałem ten sam obraz - już nigdy więcej hehhe

Z miejsca Astrobazy Północny-zachód i północny-wschód - jest masakrycznie zaświetlony - 2/3 miasta tam jest:)

 

Sensnownie jest jedynie poludniowy-wschód i poludniowy-zachód

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Po wyciągnięci własnie miałem ten sam obraz - już nigdy więcej hehhe

Z miejsca Astrobazy Północny-zachód i północny-wschód - jest masakrycznie zaświetlony - 2/3 miasta tam jest:)

 

Sensnownie jest jedynie poludniowy-wschód i poludniowy-zachód

Może warto zatem poczekać do wczesnej wiosny, kiedy Wielka Niedźwiedzica będzie w zenicie? Wtedy nie będzie już takiego problemu z zaświetleniem nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ANowak napisał:

Może warto zatem poczekać do wczesnej wiosny, kiedy Wielka Niedźwiedzica będzie w zenicie? Wtedy nie będzie już takiego problemu z zaświetleniem nieba...

ależ oczywiście , że tak zrobie pisalem o tym już wcześniej - chciałem sprawdzić jak ten UHC będzie się spisywal i itp..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.