Skocz do zawartości

Grupa galaktyk NGC 7331 i Kwintet Stephana


lesnikdan

Rekomendowane odpowiedzi

29 minutes ago, lesnikdan said:

Może zakończmy temat legalności oprogramowania bo to nigdy nie prowadzi do niczego dobrego :) każdy ma swoje zdanie na ten temat i jak wygląda rzeczywistość też każdy wie.

Wydawało mi się, że już wyrośliśmy z podejścia z lat 90 :) 

 

30 minutes ago, lesnikdan said:

Bardziej zastanawia mnie jak stoi sprawa ze sterownikami do sprzętu na linuksie?

Indi działa też na Windowsie (choć sam nie używałem) i Macu. Nie jest do tego potrzebny Linux. Drivery są do prawie wszystkiego, lista tutaj: https://indilib.org/devices.html

 

32 minutes ago, lesnikdan said:

Zresztą niema co porównywać wsparcia dla programów windowsowych i linuksowych...

Różnie z tym bywa w obie strony - ale zwykle od komercyjnego software'u możemy oczekiwać wsparcia (chyba że nie płacimy).

 

Jeśli chcesz wydać na SGP to myślę, że będziesz zadowolony, wydaje się kompletny i dużo poważnych ludzi go tutaj używa. Ja podałem alternatywę, używaną przez kilku zapaleńców - jeśli wolałbyś zmarnować nockę (albo i dzień, bo są tam sterowniki-symulatory) w potencjalnym celu zaoszczędzenia $99.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Selmak said:

Tylko wspomniałem o takim czymś bo przypadkowo to zauważyłem a wcale nie planowałem kombinować tylko zakupić . Jak najbardziej warto kupić ten Soft... Ma racjonalną cenę.

Też nie chce rozwijać tej dyskusji bo mozna by się kłócić i kłócić.

Na pewno Cię nie podejrzewam o złe zamiary - dlatego napisałem o "wydłużeniu okresu próbnego" i podałem rozwiązanie. Kłócić nie ma się o co... ja nikomu do komputera zaglądać nie będę, nie moja sprawa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebo_b napisał:

Wydawało mi się, że już wyrośliśmy z podejścia z lat 90 :) 

 

Indi działa też na Windowsie (choć sam nie używałem) i Macu. Nie jest do tego potrzebny Linux. Drivery są do prawie wszystkiego, lista tutaj: https://indilib.org/devices.html

 

Różnie z tym bywa w obie strony - ale zwykle od komercyjnego software'u możemy oczekiwać wsparcia (chyba że nie płacimy).

 

Jeśli chcesz wydać na SGP to myślę, że będziesz zadowolony, wydaje się kompletny i dużo poważnych ludzi go tutaj używa. Ja podałem alternatywę, używaną przez kilku zapaleńców - jeśli wolałbyś zmarnować nockę (albo i dzień, bo są tam sterowniki-symulatory) w potencjalnym celu zaoszczędzenia $99.

 

 

 

A jak z Kstars pod windowsem jeśli chodzi o obsługę canona.. (indi server for Windows używa sterowników ascom) on nie ma ascomowego odpowiednika..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Selmak said:

A jak z Kstars pod windowsem jeśli chodzi o obsługę canona.. (indi server for Windows używa sterowników ascom) on nie ma ascomowego odpowiednika..?

Jak pisałem, nie używałem tego nigdy pod Windowsem - ale zdaje się masz rację, na Windowsa Indi to niestety tylko wrapper na ascoma. Tutaj coś się dzieje ze sterownikiem DSLR na ASCOMa, ale to nie wygląda na doszlifowane rozwiązanie. @RadekK czy Ty używałeś może Ekosa na Windowsie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem na windowsie. Pełne wsparcie dla urządzeń jest na linuxie, pełne wspracie dla windows też o ile łączy się po sieci z linuxem (np. na raspberry lub małym PC), do którego są podłączone urządzenia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.