Skocz do zawartości

Problem z pilotem SynScan! Proszę o pomoc


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam gorącą prośbę o pomoc w kwestii sprzętowej. Zakupiłem kilka miesięcy temu zestaw SynScan GOTO Upgrade Kit do EQ5. Wszystko działało pięknie do wczoraj, ale zauważyłem dziwną rzecz. Po uruchomieniu płyty głównej pilot nie włączał się i nie było możliwości sterowania napędem z pilota (czyli tylko płyta, pilot + zasilanie - testowane na power tanku i z gniazdka). Dopiero podpięcie pilota do komputera przez USB spowodowało, że pilot zaczął reagować i możliwe było sterowanie nim.

To niby nie jest pełna niesprawność, ale jednak ogranicza mnie bo będzie konieczne targanie komputera.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam,

M. (czyli T, czyli M.)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

tak, jest gwarancja. Właśnie otrzymałem maila z teleskopy.pl gdzie dokładnie zasugerowano to samo co pisze wlatanowicz - kabel pozwala na komunikację pilota z płytą ale nie podaje napięcia. Napięcie dostaje tylko z USB od PC-ta i wtedy odpala.

 

Dzięki za informacje. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły co z tym fantem to z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tuvoc napisał:

P.S. To Synscan V4.

Chwila moment, to on ma złącze USB? Przecież dopiero V5 je ma.

13 minut temu, Tuvoc napisał:

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły co z tym fantem to z góry dzięki!

Kabel najprościej sprawdzić dając inny kabel :) Użyj zwykłej skrętki, takiej "internetowej". To jest taki sam kabel. Tylko żeby była bez przeplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty właśnie kupiłeś ten zestaw i od nowości nie działa?

We własnym zakresie pewnie jest to do naprawienia (zapewne uszkodzony stabilizator lub nieprzylutowany pin), ale mając gwarancję pewnie i lepiej jej nie tracić. Delta chyba to naprawi na miejscu, także może szybko pójdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kwietnia i działał elegancko. Wczoraj odmówił posłuszeństwa. Z drugiej strony, taka usterka nie dyskwalifikuje sprzętu do użycia. Póki nie wymienią to będę używać komputera. I tak potrzebuję połączenie przez usb do PHD2. 

 

A swoją drogą to chińska kamera t7c z szukaczem 9x50 od skywatchera śmiga aż miło ;) Pisałem o tym w innym wątku. Pięknie ostrzy, szumy akceptowalne, PHD2 widzi jako zwo asi120 ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.