Skocz do zawartości

Programy do obrobki plikow AVI


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje programow do obrobki plikow AVI . Avikowalem Jowisza nagralo sie 40 minut w formacie AVI przydaloby sie teraz zrobic z tego jakies foto . Na chwile obecna nie bardzo wiem jakiego programu najlepiej uzyc . Prosze o wskazowki .

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Meiser napisał:

Jowisza nagralo sie 40 minut

Jeśli to jedno nagranie, to nie ma szans z takiego czasu otrzymać dobrego zdjęcia (chyba że z derotacją). Po prodtu Jowisz się w tym czasie za bardzo obrócił. W zależności od skali zdjęcia, maksimum to powiedzmy 5 min - 30 sek. Zazwyczaj w okolicy 2-3 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Meiser napisał:

A jakiś tutorial do Registaxa  możesz zapodac  ? Pierwszy raz  będę go używał jak na razie kiepsko go rozszyfrować . Dzięki 

Nie mam tutoriala niestety. Registax ma obsługę bardzo intuicyjną przecież. Jak masz jakieś podstawy ( co to są punkty alignacji, jak działa normalizacja , co to jest klatka referencyjna ) to dasz radę :)

Mateusz ma rację. Jowisza trzeba nagrywać na możliwie największym fps i nie dłużej niż 120-180 sekund

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Nie mam tutoriala niestety. Registax ma obsługę bardzo intuicyjną przecież. Jak masz jakieś podstawy ( co to są punkty alignacji, jak działa normalizacja , co to jest klatka referencyjna ) to dasz radę :)

Mateusz ma rację. Jowisza trzeba nagrywać na możliwie największym fps i nie dłużej niż 120-180 sekund

Oki dziś  planuje  powtórkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy workflow to:

1) PIPP (centrowanie + crop)

2) Autostakkert (wyrównanie + stacking)

3) Registax (wyostrzanie za pomocą wavelets)

 

Jeśli chcesz stackować klatki z sekwencji dłuższej niż 180s to dodatkowo potrzebujesz WinJupos, żeby wykonać derotację. W przeciwnym razie sam ruch obrotowy planety rozmyje wszystkie zarejestrowane szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, count.neverest napisał:

Autostakkert ma wbudowaną opcję trackingu obiektu. Testowałem to na fotkach Księżyca przy różnych skalach. Nie zauważyłem różnicy w wyniku przy użyciu PIPP i bez niego. 

Masz inne doświadczenia?

Z Autostakkerta jakoś wiele nie korzystałem więc trudno mi powiedzieć; PIPP używam przede wszystkim do, jak to się ładnie z angielska mówi, cropa (z centrowaniem obiektu, jak RadekK wyżej wspomniał). Szczególnie przydatne jest to np. podczas polowań na satelity, gdzie przy śledzeniu ręcznym obiekt lata nam po całej matrycy (a czasem i poza nią). PIPP na pewno robi to bardzo sprawnie i szybko i nie obciąża mocno procesora - i potem dalsza obróbka (szczególnie stackowanie) też jest dzięki temu dużo szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki za info będę studiował.  Co do samego  Jowisza to raz masakryczny senning Jowisz wczoraj tańczył po całym monitorze kompa to raz coś tam udał mi się zarejestrować A dwa to nie dla mnie  KOMARY CHCIALY POŻREĆ MNIE ŻYWCEM  zamiast pilnować sprzętu walczyłem z tymi pasozytami.  Masakra jakaś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.