Jump to content

Statystyki Astro-Forum.org


Adam_Jesion
 Share

Recommended Posts

Wlasnie przegladalem troche naszych statystyk. Ostatnio kilka osob pytalo mnie, ile osob czyta AstroForum, tak wiec postanowilem odpowiedziec w tym miejscu. To w koncu zadna tajemnica.

 

Miesiac Grudzien 2004

 

Lokalizacje (user/IP): 13815

Transfer (KB): 26386667

Wizyty: 49227

Odsłony stron: 625594

Pliki: 1377893

Wywołania: 4327293

 

To bardzo dobre wyniki. Mozemy sobie wszyscy pogratulowac. Musze jeszcze wspomniec, ze z kazdym miesiacem mamy wzrost (ok. 20%).

 

W zalacznikach macie ciekawe statystyki, pokazujace rozne aspekty ogladalnosci. Badanie wykonane za pomoca stat.pl na probce 3 dniowej - czyli ok 1300 osob (cookis, nie komputerow).

brows.png

hourly_usage_200412.png

osrodki.png

rozdz.png

swiat.png

swiat2.png

system.png

wojewodztwa.png

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Wrzucam podsumowanie roku w kategoriach postow, wyswietlen watkow itp.

Bardzo nas to cieszy, bo oznacza, ze mozemy Astro-Forum.org nazwac najwiekszym i najpopularniejszy astroforum w PL. Gratuluje :)

 

Szczegolnie smiesznie wyglada wzrost popularnosci PM. Strasznie to rownomierne :)

stat_post.png

stat_topic.png

stat_new_topic.png

stat_pm.png

Link to comment
Share on other sites

jednak w tym nocnym, przesiadywaniu coś jest, bo oczywiście Darku_B ta moja "riposta" miała dotyczyć nazwania nas "maniakami" :D przez lukiego , a nie np "wysiadywania" ip przez Ciebie, jak to można było odebrać, czytając, te moje wypociny, źle mi się "cytatnęło" za co Cię bardzo przepraszam

pozdrowienia

 

a przy okazji, jakie zasady rządzą możliwym czasem, edycji swoich postów?

 

często jest tak, że po napisaniu i wysłaniu posta, jest przycisk edycji, ale po jakimś czasie on znika

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze taka możliwość że jak ktoś "przegapi" te 15 minut na edycję postu to może sprawdzić na głównej który z Moderatorów jest obecny . Może on pomóc w zmianie tekstu . Jednak prosimy aby dotyczyło to spraw istotnych . Kontakt przez GG lub wysłanie wiadomości Forum pocztą .

 

Co do nocnych Marków to nie myślcie że jestem taki "ranny ptaszek" . Pół godziny temu wróciłem z obserwatorium po tym jak po godz drugiej trzydzieści zrobiła się ładna pogoda . Po czwartej jak zamykałem zaczęło tak wiać jakby się kto powiesił i wszyscy diabli pędzili po jego duszę :P:P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.