Skocz do zawartości

APT + ASPS + Canon


Nedved

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, idąc za ciosem i powierzając coraz to więcej maszynom ogarniam sobie temat celowania w obiekty na niebie. Początkowe ekscytacja GoTo w Stellarium zmalała po różnych już przygodach z 3-stars align oraz losową dokładnością tej metody.

Dziś spędziłem trochę czasu na necie i sprawdzałem, które programy będę mi odpowiadać. Wybór padł na ten moment na Astro Photography Tool z zainstalowanym All Sky Plate Solver.

Przeprowadziłem kilka testów na sucho i po uporaniu się z kilkoma, różnego  rodzaju problemami chyba wszystko jest ok tzn. APT łączy się z EQMODem, ładnie działa plate solving. Nie mam póki co okazji przetestować tego w terenie i zastanawiam się czy ktoś może już bawił się takim zestawem programów i opcją GoTo ++. W zasadzie głównie chodzi mi o współpracę z DSLR a dokładniej z Canonem.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. W razie pytań mogę pomóc z tym co już sam ogarnąłem ;)

 

EDIT: Dodam, że myślę o zakupie licencji na APT stąd chęć upewnienia się co i jak tak aby pieniądze nie poszły w błoto.

Edytowane przez Mateusz_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sidiouss napisał:

Pieniądze w błoto nie pójdą na pewno, to jest świetny program, a do tego za maleńkie pieniądze :)

Właśnie nim się bawię i wydaje się mega fajny. W sumie jak patrzę to wersja demo (time unlimited) zawiera większość przydatnych rozwiązań. Jak pomyślnie potestuje pracę z DSLR to sam może napiszę jakieś opracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, monter napisał:

U mnie hula wszystko z Canonem 1100D. All Sky Plate Solver - działa. Opcja GoTo++ - działa. Do tej pory nie miałem z nimi kłopotów. Ustawia wszystko w punkt ;) 

https://www.youtube.com/watch?v=f4AwwBWVJXE

 tutaj masz instrukcję w razie czego 

 

Dzięki. U mnie też wszystko działa prócz tego czego nie byłem w stanie przetestować tj. prób w terenie z podpiętym Canonem. Dzięki za opinie. Może w weekend się pobawię jak trafi się ładna pogoda. Przy okazji - do podłączenia lustrzanki używasz takiego kabla: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/-kabel-usb-ifc-200u-do-aparatu-canon.html ? Byłbyś w stanie zrobić screen ustawień Point Crafta? I ile zajmuje +/- proces od zrobienia zdjęcia (fotka + zczytanie z karty) do ukończenia Plate Solvingu? U mnie ten ostatni ze zrobionego kiedyś tam zdjęcia zajmuje jakieś 20s.

Edytowane przez Mateusz_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko działa, i Goto i platesolve. EOS550D. Czasami mam problem z rozpoznawaniem aparatu ale już zidentyfikowałem że to jest spowodowane 2 czynnikami: 

- luźny port USB

- inny port USB użyty. 

IMO związane z hardware a nie z programem. Za tą cenę nie ma się nad czym zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.