Skocz do zawartości

Mgławica Heart and Soul (IC1805)


alinoe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niestety z racji tego, że materiał zbierany był zaraz po obfitym deszczu, w trakcie bieszczadzkiej mgły, jakość wszystkich klatek pozostawia wiele do życzenia. Niewielki kontrast między mgławicą a resztą tła skutkował, że nie ma jakichś płynnych przejść tonalnych między nimi. Obiekt próbowałem wyłuskać jak tylko umiejętności pozwalały i taki tego rezultat. Finalny efekt pokazuję też dlatego, że wiem, iż nie będę zbierał więcej materiału tego obiektu, ponieważ wszystkie klatki są do wyrzucenia. Takie, z jakich składałem tą mgławicę - przy poprzednio prezentowanej Kaliforni - wywalałem do kosza. Robione: Samyang 135mm F2.0@2.0, Star Adventurer, Canon 500D, 35x120 sek. @ ISO800, obróbka DSS, Photoshop. Jako 3 zdjęcie pokazuję różnicę pojedynczej klatki w obu materiałach. Dobra... wystarczy tego pisania i... voila... Mgławica Serce i dusza w pełnej krasie :D

heart_and_soul2.jpg

heart_and_soul_crop2.jpg

LIGHT_120s_800iso_+22c_20190928-23h09m06s566ms.jpg

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, count.neverest napisał:

Gwizdy wyciąłeś i wkleiłeś po rozciągnięciu? Bardzo ciemno dookoła nich jest.

Nie, to efekt filtra minimize w PS. Zastanawiałem się jak to zniwelować, nawet miałem pozaznaczane te szare obszary wokół gwiazdek ale zdecydowałem się zostawić. W wersji pełnej to nie przeszkadza (przynajmniej mi) ale w cropie wiem, że kłuje w oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem. Mój błąd - jak widzę teraz na gorąco przy obróbce, polegał na tym, że przy zaznaczeniu gwiazd dałem niepotrzebnie Expand w stosunku do gwiazd w środku mgławicy. Te gwiazdy powinno się zostawić tak jak są zaznaczone i nie poszerzać pola. Shift+F6 (Feather - wtapianie) też daję. Będę teraz o tym pamiętał i poźniej to poprawię.

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alinoe Nie jestem fanem takiego drastycznego wyciągania jak u Ciebie. Ta krwista czerwień jakoś nienaturalnie kontrastuje w moim odczuciu. Mam też wrażenie, że uciekł kolor na gwiazdach. Chwilę się pobawiłem załączonym stackiem. Pewnie da się z tego jeszcze więcej wyciągnąć w lepszym niż ja stylu :)

 

Aaaa no i cropowałem bo taka winieta, że głowa mała. Walczyłem z wyrównaniem tła, ale flaty by tu sporo poprawiły.autosave_md.thumb.jpg.6f172219e4985153046e2bdf65998947.jpg

Edytowane przez Mateusz_D
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.