Jump to content

kosmit

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

52 Neutral

About kosmit

 • Rank
  Antares
 • Birthday 09/21/1971

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łozina
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton 8" ES 6.7 , ES 14 , ES 24 UHC OIII

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Super sprawa @diver. Także myślałem nad odrośnikiem do Newtona 8". Ceny gotowców mnie zniechęciły i sprawa powędrowała tymczasowo na półkę. Tym Newtonem na razie nie fotografuję, mam inny setup, ale muszę go zrobić na wiosenne galaktyki.
 2. Bardziej głupiego tematu na Astropolis, dawno nie znalazłem.
 3. Masakra !!! To powinno być zabronione !!!
 4. Dokładnie jak pisze Tayson. Mam to sprzęgnięte przez Integra Control Satela z całym zabezpieczeniem domu. Dodatkowe czujniki podpięte do centrali. Alarm na telefon.
 5. Stawiam, że to nie obiektyw, raczej BCF. Też tak miałem z Canonem.
 6. Kuba, a możesz wrzucić poszczególne kanały. Szczególnie interesuje mnie tlen przy cirrusie.
 7. Kup używanego, z małym przebiegiem Canona 6D, zmodyfikuj i temat masz z głowy. Zobacz, jakie świetne foty ludzie robią tym aparatem na forum, szczególnie maciek z
 8. Możesz pokazać poszczególna kanały Ha, OIII, SII. I jakim setupem ?
 9. Jak mi ktoś kiedyś powiedział, ,,jest to sprzęt dużej nośności produkcji chińskiej, więc nie spodziewaj się czegoś wyjątkowego". Czy Neq6, czy wersja R i tak prędzej, czy później wyślesz to do opaskowania ( wersja R już ma paski), smarowania, wymiany łożysk itp. To taka baza, do późniejszego tunningu. Wtedy jest szansa, że tym pociągniesz większą skalę. Używam od 5 miesięcy Neq6, obserwuje prace montażu, ale w przyszłym roku, gdy będzie przerwa ze względu na krótkie noce, absolutnie wyślę sprzęt do modyfikacji. Generalnie dramatu nie ma, ale .....
 10. Szkoda. Znowu ciężka praca.
 11. W rzeczy samej Wessel. Ale dla adeptów obserwacji astronomicznych 8" Newtonem, jest drogowskaz tzw. tabela Wimmera. Myślałem, że można wygenerować coś takiego dla początkującego ,,narrowbandzisty".
 12. Jakie parametry naświetlań ? Możesz wrzucić osobne zdjęcia z H-alfa, OIII i SII.
 13. Zadajesz praktycznie to samo pytanie co ja, kilka tygodni temu. Też mam te sam problem, bo nie wiem, który obiekt palić jakim zestawem filtrów. Oczywiście, w necie jest tysiące zdjęć w różnych kombinacjach, różnych autorów, stosujących różne techniki postprocessingu, ale kto ma czas nad tym siedzieć i mozolnie wyszukiwać. Myślałem, że jest jakieś proste zestawienie pt. obiekt, a w nim tyle emisji H-alfy, 0III, i SII. Ludzie prezentują zdjęcia w HST, HSO, SHO.. itd, ale już rzadziej poszczególne foty wykonane z filtrami NB, które były składane na docelową klatkę. Tak dla porównania. Dziwne, że nikt z doświadczonych astrofotografów nie zrobił takiej "tabelki". Łatwiej by było, szczególnie dla początkujących w NB.
 14. Generalnie super, ale jak dalej będzie to tak postępować, przygotuj worek pieniędzy.
 15. Bardzo dobrze zrobiłeś. Ja też z Canona przesiadłem się na mono CCD, choć bardziej ostrożnie wydałem pieniądze na Atika 314e. Dedykowany sprzęt to inna sprawa. Kombinacji z filtrami masz mnóstwo. Nudził się nie będziesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.