Jump to content

kosmit

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  369
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

238 Good

2 Followers

About kosmit

 • Rank
  Altair
 • Birthday 09/21/1971

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łozina
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton 8" ES 6.7 , ES 14 , ES 24 UHC OIII

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. APP pięknie złożył Ci mozaikę, a ty jeszcze narzekasz.
 2. Sprawa jest taka, że jak przeczytałem, że zrobiłeś ten kosmiczny dymek bez żadnego filtra na swojej miejscówce, to od razu dzisiaj zamówiłem sobie filtr UV/IR, co by moją kamerę mono także w te dymy / IFN'y puścić.
 3. W trakcie sesji powinieneś skorygować kadr. Jest miejsce po prawej stronie duszy, więc nie trzeba było obcinać "siusiaka". Źle to wygląda.
 4. Hm.. powinien to załapać. Może @orlen trzeba więcej pokombinować tymi opcjami na dystorsję. Ostatnio przez przypadek załączyłem opcję use distorsion model i powychodziły mi niezłe głupoty, ale on ładnie tworzy ten model co pięknie wylazło na stacku. Z tak szerokimi obiektywami nie robiłem, max 85mm, ale teraz będzie księżyc to zrobię testy od 16-35mm. Tak z ciekawości.
 5. Ciekawy jestem, jaki byłby efekt, gdyby wrzucić ten materiał do AstroPixelProcessor i ładnie go przeciągnąć przez wszystkie moduły mozaikowe z local normalization correction + removeLP i background calibration.
 6. Dasz radę. Akurat w rejonie, który fotografowałeś, jak już pewnie zobaczyłeś jest go najwięcej, choć przyznaję trudno się go zbiera.
 7. Tu to było. No ....potem, masz rację może być wesoło z kolorem
 8. Ten Bresser to zwykły tani achromat. Ładnie to wyszło. Są pewnie jakieś mankamenty, ale biorąc pod uwagę optykę to Chapeau Bas. Była kiedyś dyskusja na forum, czy przypadkiem do NB, achromaty nie są głupim rozwiązaniem w stosunku do droższych znacząco Apo.
 9. Pogoda dziś wieczorem dopisała, więc udało mi się zebrać ...... jedną klatkę Ha 1200s Powinno trafić do klasycznych jednoklatkowców. Jest git - kadr ustawiony, PinPoint zapisany, Telescopius już nie potrzebny. Tak jak pisałem takie trio sh2-221 + sh2-216 + B25 w środku. Jak zauważył słusznie @Tayson nie jest źle. Tylko Histogram. 1x1200s Ha Baader 7nm Ef 85 mm f/1.2 L II przymknięty na f/3.5.
 10. Dokładnie tak jest, trzeba robić powyżej f/3,5 wtedy jest ok. Ale Ty przymknąłeś obiektyw bo spajki są. Tylko ile ??
 11. Ten EF200 to jest wersja I czy II
 12. Pobożne życzenie. Jakby tak trzymać się tej zasady, to od września musiałbym wyrzucić wszystkie zdjęcia. Pogoda i warunki są takie, jakie są, że ciągnie się wszystko cokolwiek się da. Potem są oczywiście pewne trudności, ale zabawa i zajęcie jest.
 13. A filterki NB jakie, bo ciekawy jestem.
 14. O kurczę, pierwszy raz widzę takie gwiazdy sześciokąty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.