Jump to content

kosmit

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  302
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

173 Good

2 Followers

About kosmit

 • Rank
  Altair
 • Birthday 09/21/1971

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łozina
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton 8" ES 6.7 , ES 14 , ES 24 UHC OIII

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Byłem w zeszłym roku na Krecie. Dalsze okolice Heraklionu. Nie brałem sprzętu, bo czułem, że będzie porażka. I była. Niebo gorsze niż u mnie pod domem. Twój wynik nie dziwi, biorąc pod uwagę, że to bardzo jasny region, to musiało być mega kiepsko.
 2. Źle się ogląda w tej wersji. Zrób rotate 90 w prawo i będzie lepiej.
 3. Dokładnie, tego tlenu tam jest sporo. Robiłem ostatnio motyla w szerszym ujęciu wraz z Crescentem i tam jest tego mega dużo.
 4. Ten Cefeusz jest super. Siedzi w nim tyle tematów, że człowiek ma roboty na lata.
 5. Nie w tym rzecz. Przepraszam Ciebie, ale trudno ocenia się trud astrofotografa, kiedy nie masz danych, jakim sprzętem to zdjęcie wykonał. Pod jakim niebem. Sprzęt ma zasadnicze znaczenie, bo astrofoto to F1 fotografii.
 6. Możesz załączyć jakieś zdjęcia, aby zobaczyć stopień jajowatości gwiazdek ???
 7. To był mój pierwszy poważny aparat fotograficzny. Ojciec mi kupił w ówczesnej Czechosłowacji w roku 1986, a dokładnie w sklepie foto w Ostravie w nagrodę, że zdałem do liceum ogólnokształcącego !!! Plus dla Ciebie, że wciąż go masz
 8. Z balkonu, ale czym ??? Zorki 5, Praktica mtl5 ???
 9. Ten Canon kompletnie do tego nie pasuje. Będziesz się męczył strasznie przez ten rok, do czasu kiedy nie kupisz kamery mono. Strata czasu, sam później tak stwierdzisz.
 10. Przed kalibracją, czysta klatka. Z księżycem w ogóle nie robię, ewentualnie maksymalnie kilkadziesiąt minut po wschodzie, potem zwijam sprzęt. Cała moja twórczość to NB. Jakoś tak mi się pomyślało, że jak pociągnę długimi czasami to zbiorę więcej sygnału, co jest oczywiste, ale zapomniałem chyba o kontroli poziomu tła związanego z jakością nieba. No..... ja tu w Bieszczadach pierwszy raz w życiu i zauważyłem troszkę różnicę w tym parametrze Bgd Avg
 11. Fotografuję teraz w Bieszczadach nad Jeziorem Solińskim i dla SII 8,5nm przy czasach 1200s i f/2.8 mam ok 800-1000 w zależności od kadru na niebie. Te wartości wydają mi się ok. Gorzej, że takim samym czasem i na takiej samej przysłonie na filtrze OIII 8nm w mojej domowej miejscówce przywaliłem w zależności od kadru od 1800 do 2800. Coś mi się wydaje, że mocno za dużo. Nowy setup mam i jeszcze nie jestem do końca poukładany. Cholernie czuły jest ten Atik 414ex po poprzednim 314e i stąd moje drobne problemy z dotarciem się do nowych parametrów.
 12. Chciałbym ponowić pytanie o ten parametr, bo nie wiem, czy przypadkiem nie za długo ciągnę ekspozycję. Ile jednostek Bgd Avg, jaki przedział powinno mieć tło, by nie było prześwietlone ???
 13. Wracaj do Polski przyjacielu. Sierpień nie był zły.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.