Jump to content

kosmit

Społeczność Astropolis
 • Posts

  457
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About kosmit

 • Birthday 09/21/1971

Retained

 • Member Tittle
  ZF

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łozina
 • Sprzęt astronomiczny
  Atik 414EX mono+EF 85 mm f/1.2 L II USM+EF 200mm f/2.8 L II USM+Astromechanics Canon Lens Controller Mark II + NEQ6 Pro + NB
  Newton 8" ES 6.7 , ES 14 , ES 24 Astronomik UHC OIII

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kosmit's Achievements

356

Reputation

1

Community Answers

 1. Drobna aktualizacja. Podczas w dosłownym tego znaczeniu ostatniej sesji Baaderem, filtr ugrzązł mi w złączce i musiałem się lekko wspomóc szczypcami. Wykonałem to niestety troszkę nieudolnie i drasnąłem lekko zewnętrzną oprawę aluminiową filtra Ha. Powłoka filtra oczywiście absolutnie nie uszkodzona. Zamieszczam zdjęcie do zobrazowania ryski W związku z tym obniżam cenę do 1000 zł za komplet SHO.
 2. To jest zdjęcie, jak pisze Maciek, przypadkowe, przy okazji, przy czymś tam, a Wy jeszcze narzekacie. Życzyłbym sobie i wielu innym forumowiczom takich zdjęć. Zrób Maciek coś jeszcze "z ręki" i będzie pozamiatane
 3. Szkoda Twojego wysiłku i pracy, jak nie zmienisz filtrów.
 4. Tak z ciekawości, jakim programem składałeś mozaikę ???
 5. Możesz napisać czym robione i jakie czasy akwizycji ???
 6. Kurcze, ale masz fajnego tego Sbig'a ST8300. Jakbyś chciał sprzedać daj znać. Jeśli chcesz dalej męczyć ten obiekt, to dopal drugie tyle, będzie różnica. U mnie norma przy NB to ok 40-50 klatek 1200s, ale przy f 3.5. Ładne rzeczy wtedy wychodzą
 7. Aktualizacja ceny 1100 zł.
 8. Jak masz ASA 10" to po nim nie ma już nic nowego. Mnie zawsze zastanawia, jak można w postprocessingu uzyskać takie efekty, gdy czas akwizycji dla OIII / SII jest 8x900s. Ja tłukę po 40x1200s i o takich rezultatach mogę tylko pomarzyć.
 9. Dokładnie tak, troszkę to kosztuje, ale to zestaw docelowy. APP niesamowicie składa mozaiki i ma super moduł remove light pollution.
 10. Ponieważ robię małe przemeblowanie z filtrami, mam do sprzedania komplet filtrów Baadera 1,25". Filtry kupione w 2019 roku w teleskopy.pl, Astroshop.pl. Filtry są w stanie idealnym, bez żadnych wad itp. Na życzenie do wglądu mogę wysłać zdjęcia - fitsy, tiff, jpg jak sobie ktoś życzy, z kamery mono Atik 414ex, zrobione tymi filtrami. Cena 1200 + koszt wysyłki
 11. Czemu sprzęt zweryfikował plany ??? Dobra kamera przecież jest. Jakbyś mógł napisać jakie filterki NB i jakie czasy, bo ciekawy jestem.
 12. Taka jest różnica i to jest normalne. Mam filtry Baadera i tak to wygląda. OIII taki jest, to trudny filtr, szczególnie jak jest jeszcze dosyć szeroki. Łapie wszystko jak leci od LP, przez mgiełki, cirrusy...itd. Nie ma się co martwić, ludzie dają radę to ogarnąć później na kompie.
 13. Ja bym uważał z takim porównaniem, czasy się zmieniły. Ponadto Murzyn piszemy z dużej litery.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.