Jump to content

kosmit

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  239
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

116 Good

2 Followers

About kosmit

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łozina
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton 8" ES 6.7 , ES 14 , ES 24 UHC OIII

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak to ten filtr. Twoje zalecenia dopisuję do listy testowej.
 2. Szybko idzie, tak jak mówiłem. Ze strony astroshop: Ze wzgledu na kryzys koronaawirusowy nasze salony beda tymczasowo zamkniete. Jednakze, sklep internetowy i wysylka zamówien beda kontynuowane. Nasz dzial obslugi klienta i doradcy techniczni sa do Panstwa dyspozycji - równiez telefonicznie!
 3. Włożyłem IR cut do zestawu. Czekam na pogodę.
 4. Spróbuję zrobić, jak piszesz. Nie próbowałem jeszcze tak.
 5. Te kropki zostały Ci po usunięciu gwiazd pewnie z warstwy OIII. Mam tak samo gdy usuwam gwiazdy z OIII, gdzie są wielkości placków naleśnikowych.
 6. Dokładnie tak może być. Na prawdę przykładam się do ustawiania ostrości i czasami zajmuje mi to kilkadziesiąt minut. Z tym OIII i tym obiektywem lepiej nie mogę. Nie daję rady. Dałem dlatego dla porównania zdjęcie Ha, bo różnica jest ogromna.
 7. Czyli wychodzi na to, że filtr jest ok, a optyka się kłania. Pożyczę stałoogniskowy obiektyw, zrobię zdjęcia i zamelduję o efektach. Jestem troszkę jak to ładnie powiedział Jules w Pulp Fiction w "okresie przejściowym". Muszę kupić optykę, ale nie wiem jaką, bo nie wiem jaka kamerę, z jakim sensorem zakupię sobie po przejściu koronawirusa. Z drugiej strony czekam świadomie na rozwój wypadków, bo rewolucja cmos, a ja lubię ccd. Atikiem 314e do końca życia fotografował nie będę, dobrze spełnia funkcję kamery do nauki.
 8. No.. ale taka ostrość z tym OIII jest na każdej sesji. Nie idzie lepiej wyostrzyć. Kręcę w lewo, prawo i jest albo lepiej albo gorzej, ale zawsze efekt taki jak powyżej. Siły już nie mam. Z SII takich problemów nie mam.
 9. Absolutna prawda, już dawno do tego doszedłem po Twoich uwagach do mojej pierwszej pracy, ale nie myślałem, że to także może mieć aż taki wpływ na jakość gwiazd w poszczególnych filtrach NB. Może soczewki są walnięte i w akurat w tych pasmach takie efekty. Nie wiem, nie znam się, szukam odpowiedzi.
 10. Coś mnie tknęło i spoglądnąłem na materiał zrobiony tym filtrem OIII innym obiektywem. To fotka z canona EF 16-35mm f/2.8 L przymknięty do f4. Czy konstrukcja zooma 70-200 może powodować, że z filtrem OIII tak fatalnie odwzorowane są gwiazdy ??? Bo zdjęcia z tego 16-35mm, wydają mi się o niebo lepsze i całkiem do zaakceptowania. Kwestia optyki mimo wszystko ??? Sam nie wiem, to inna skala prawie 27 arc/sec
 11. Baader OIII 8,5nm CDD. Dosyć nowy kupiony we wrześniu 2019 w astroshop. Optyka to wiem, ale na to przyjdzie czas, to nie ten trop.
 12. To nie są wyciągnięte zdjęcia, tak wyglądają po stackowaniu. Surowe fitsy także. Zdjęcie Ha dałem obrazowo, że taka ogromna różnica jest.
 13. Na dodatek to występuje także na moich wcześniejszych zdjęciach. Więc robione w różnych odstępach czasu i różnym niebie. Siły do tego filtra już nie mam. Skąd to sie bierze te wielkie plackowate gwiazdy ??? Jak temu zaradzić ??? Przecież fotografujecie w różnych warunkach, z miasta i chyba takich efektów nie ma ??? IC 405/410/417, a poniżej IC1396
 14. Mam problem z tym filtrem i muszę się skonsultować. Wiem, że jest podatny na LP i wszelkie "zabrudzenia w powietrzu". Ale to co dzieje się u mnie to tragedia. To nie kwestia ostrości, bo sprawdzałem. Jakby nie ustawiać zawsze jest słabo. To ostania sesja w czasie dobrej pogody. Taka jest różnica pomiedzy Ha i OIII. Zrobione Atikiem 314e Canon EF 70-200 L f/2.8. Skala wychodzi ponad 13 arc/sec. Ten tlen dewastuje mi całą pracę. Niebo nie jest najgorsze SQM 20,50 mag/arc sec. Co zrobić, w którym kierunku iść. Węższy filtr ??? OIII, poniżej Ha Baader OIII 8,5nm CDD
 15. Michał, a Ty nie masz przypadkiem APP. Nie lepiej w nim składać ???
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.