Jump to content

kosmit

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Neutral

About kosmit

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 09/21/1971

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łozina
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton 8" ES 6.7 , ES 14 , ES 24 UHC OIII

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Daj sobie spokój na razie tą kamerką, skoro po roku czasu jak sam piszesz "jako tako ogarniasz zestaw". Jedyny w miarę sensowny wybór to Asi 1600 MMc Pro, a to kosztuje 6,5 tyś do tego + filtry, koła itp. Wydasz lekko 10 tyś. Ja pstrykam starym Canonem 40D mod i nie narzekam. Ten sprzęt stawia wysoką poprzeczkę, bo iso to max 400 i do tego kilkadziesiąt zdjęć kilkuminutowych, żeby szum był akceptowalny. Łatwo nie jest, ale nauka przednia i efekty coraz lepsze. Jedyne co by mnie skusiło na tym etapie do kupienia kamery, to zabawa z NB i gdyby padł mi Canon. Bardziej Tobie, jak i mnie potrzebny jest guiding i przede wszystkim nauka i praca nad zdjęciem w programach PI, Ps, App i co tam jeszcze dobrego mamy.
 2. NB = Narrowband Filters Ha+OIII+SII
 3. Canon 6D Maćka jest modyfikowany, inaczej tyle wodoru by nie wylazło.
 4. Niech Admin to wykasuje, śmiechu jest po pachy, ale kabaret się robi. Nie przystoi to Astropolis.pl
 5. Tak na marginesie, podobny projekt jest w trakcie realizacji przez Amazona. Jeff Bezos dołoży drugie tyle satelitów. To tak w kwestii nie demonizowania. Wydaje mi się, że nie za bardzo rozumiecie zagrożenie tymi projektami, dla naszej wspólnej pasji, jaką jest obserwowanie / fotografowanie kosmosu. Ja rozumiem, że jest to naturalny proces rozwoju sieci telekomunikacyjnych, ale nie za bardzo rozumiem waszego zachwytu obserwacyjnego nad projektem Starlink. Czy zdajecie sobie sprawę, cytując klasyka Greka Zorbę: " jaka piękna katastrofa".
 6. Jeszcze taniej !! Nowy 6D to max 4,5 tyś.
 7. Ten Newton 200/1000 musisz posadzić na montażu klasy NEQ6. EQ5 tego nie pociągnie do astrofoto. Mam taki zestaw, więc wiem co piszę. Nie ma znaczenia, czy z silnikami, czy GOTO. Nie da rady. Pomyśl nad czymś innym do astrofotografii.
 8. Tych satelitów ma być 12.000 !!! Na trzech wysokościach orbit. Ciekawe jak będziecie robić zdjęcia kosmiczne ???
 9. I bardzo dobrze niech zbankrutuje. Nie potrzebujemy tych jego satelitów na niebie !!! Precz z nimi !!!
 10. Czy ten sam problem może wystąpić z ASI 120 MM mini ??? Ta kamerka jest w standardzie usb 2.0.
 11. Tak, czytałem. Podsumowując, skala guidingu może być 4x większa, ale nie mniejsza niż 2'' bo ogranicza nas seeing.
 12. Dzięki, przeczytałem wiem o co chodzi.
 13. Tak czytałem, że masz skalę guidingu ponad 4x większą. Jasne. Czyli jak skala guidingu pędzie np. 1,5 razy mniejsza to soft także sobie poradzi i jest to akceptowalne. Pytam, bo myślę już przyszłościowo nad guidingiem, a mam dosyć dużą różnicę ogniskowych ( 200mm / 1000mm) i pixli matrycy kamerki i aparatu i chcę znaleźć optymalne parametry w granicy tolerancji max/min skali..
 14. Czy skala guidingu może być mniejsza niż zestawu głównego ??? Jeśli tak, to o ile ??? Wyczytałem, że może być większa 2-3 razy, ale mniejsza, bardziej dokładna ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.