Jump to content

kosmit

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Neutral

About kosmit

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 09/21/1971

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łozina
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton 8" ES 6.7 , ES 14 , ES 24 UHC OIII

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tym SharpCapem wcale tak wesoło nie jest. To jedyny program, z którym mam wieczne problemy. Mnie w ogóle nie udało się przejść tej procedury ustawiania na biegun, bo ciągle coś mu nie pasuje, czegoś brakuje. Czy, żeby wykonać plate solve, ten program potrzebuje jakiejś bazy danych gwiazd do ściągnięcia ??? Miało być łatwo i szybko, a wcale nie jest. Naprawiłem kabel do łączenia laptopa z Neq6 i wracam do ogarnięcia programu PAT. To jest program docelowy.
 2. Dzięki bardzo, jutro elektronik mi to naprawi. W tej wtyczce tylko trzy porty są aktywne, reszta kabli jest nie potrzebna, fabrycznie ucięta. Sprawdziłem, bo myślałem, że inne kolory też trzeba podpiąć.
 3. Czy ktoś może pomóc schematem, jak powinny być podłączone kolorami kabelki z tej mniejszej wtyczki "telefonicznej". To standardowy kabel do łączenia NEQ6 z kompem. Dzieciak kręcił mi się koło sprzętu i wyrwał / uszkodził kabelek. Może dam radę to jakoś naprawić, wstawić nową wtyczkę ??
 4. Moneta wypadła z pod wyciągu.
 5. Stackujesz w DSS, a masz APP. Dlaczego ???
 6. Mam filtr Astronomika OIII do wizuala. Czy jeśli będę chciał go wykorzystać do fotografii NB, to w kamerę mono muszę wkręcić jeszcze filtr IR/UV cut. Uzyskam wtedy taki sam efekt jak filtry OIII do CCD ???
 7. Kilka miesięcy siedziałem nad tematem wymiany montażu klasy EQ5 do Newtona 200/1000. Konsultowałem się z wieloma forumowymi astrofotografami i wniosek zawsze był jeden. Kupić NEQ6. Newton 200/1000 na HEQ5 to granica możliwości tego montażu, co innego 150/750. Takie były wnioski. Montaż to fundament zestawu. Mam teraz NEQ6 i co na nim nie powieszę jest ok. Guidingu się nie bój. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Koszt już wtedy niewielki, a przy tych ogniskowych i Canonie nie ma szansy żebyś dobrze naświetlił klatkę. Będziesz się męczył. Generalnie nie kombinuj, tylko bierz NEQ6, zobaczysz jaka to różnica z EQ3.
 8. No tak, tam to nawet niemodowane Canony pięknie focą. Swoją drogą, liczyłem na Popowice, Kozanów, ewentualnie Psie Pole, to także bym spróbował.
 9. A gdzie była robiona fotka, w sensie miejscówka ???
 10. Czytam ten wątek, a w pamięci mam inne, gdzie także była mowa o produktach TS Optics ( słynny wątek pt. "Nowe APO'sy od Tsa") i wychodzi na to, że to generalnie straszna, skandaliczna tandeta. Klienci dostają produkt, który już na starcie, nie nadaje się do użytku i trzeba go własnoręcznie modyfikować. Dramat.
 11. Z tym halo wokół jaśniejszych gwiazd, coś jest na rzeczy. Czasami mi także wyłazi, ale nie do końca mam jeszcze to przetestowane. Raz jest, raz nie ma, może to kwestia warunków, w których danej nocy fotografuję. Temat generalnie rozwojowy. I jest tak jak piszecie, do modowanego canona z Baaderem to CLS.
 12. Tak jak pokazuje na zdjęciu danon, tak to wygląda. Ja w ogóle nie wyciągam astronomika cls z canona. Fotografuję za miastem, ale wszędzie są gdzieś jakieś łuny światła. Po zrobieniu zdjęcia , po prostu widzisz na kompie co zrobiłeś. Możesz wprowadzać korekcje kadru itp. Kiedyś w ramach eksperymentu wyciągnąłem cls i się załamałem, że chyba canon mi się zepsuł, bo wydawało mi się ,że nic nie zarejestrowałem Masz do wyboru dwa filtry tańszy astronomik cls, albo jak jesteś kasiasty Idas. Z innymi nie kombinuj. Oba bardzo dobre.
 13. Jakbyś dokładnie czytał forum, to wiedziałbyś, że nie Ps albo Pix, tylko jedno i drugie
 14. Pracowałem na tej nikonowskej 300mm f4. Optycznie był bardzo dobry, raczej nic nie będziesz musiał przymykać, ale czy on nadaje się do astrofoto to nie mam pojęcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.