Skocz do zawartości

Sony a7rII i Sony a7sII


SzamanWS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Stoję teraz przed wyborem między tymi dwoma aparatami, poczytałem wiele na temat sonego A7sII i wiem jak radzi sobie w nocy. Jedyne co mnie trzyma przed jego zakupem to ilość megapikseli, wiem że to zdięcia nie czyni, ale 12,2 Mp vs 42,2 Mp w podobnym przedziale cenowym daje do myślenia. Teraz mam canona 700d (18 MP) i czasami trochę brakuje mu tego "detalu". 

 

Gdybym miał określić procentowo, to około 60% fot to nocne niebo a 40% krajobraz i moje ukochane makro. 

 

Dlatego pytam 

Czy ktoś używał RII w nocy i jak się on sprawuje? O SII też chętnie poczytam, zwłaszcza jeśli chodzi o foty dzienne. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to w tych 12 Mpix tkwi moc tego aparatu w nocy. Moim zdaniem wersja R będzie w astro zwyczajna, o ile nie gorsza od nowych FF 20-30 Mpix.

Gdyby Nikon robił aparat 12 Mpix, to bym się nawet nie zastanawiał i go brał :) A tak muszę walczyć z szumem 20 Mpix w nocy. Mi w dzień bardzo sporadycznie przydaje się większa rozdzielczość, a zazwyczaj tam, gdzie brakuje sprzętu (brak dłuższego obiektywu lub brak czasu na założenie dłuższego).

A w astro to myślisz raczej o szerokim foto? Bo pod teleskopy to akurat SII będzie niezbyt optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, MateuszW said:

Zasadniczo to w tych 12 Mpix tkwi moc tego aparatu w nocy. Moim zdaniem wersja R będzie w astro zwyczajna, o ile nie gorsza od nowych FF 20-30 Mpix.

Gdyby Nikon robił aparat 12 Mpix, to bym się nawet nie zastanawiał i go brał :) A tak muszę walczyć z szumem 20 Mpix w nocy. Mi w dzień bardzo sporadycznie przydaje się większa rozdzielczość, a zazwyczaj tam, gdzie brakuje sprzętu (brak dłuższego obiektywu lub brak czasu na założenie dłuższego).

A w astro to myślisz raczej o szerokim foto? Bo pod teleskopy to akurat SII będzie niezbyt optymalny.

Foce przede wszystkim szeroko, kiedyś planuje kupić obiektywy 105 albo 135mm. 
Na początek 20 albo 24mm 

 

Masz jakieś foty zrobione swoim? Spojrzał bym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie gdzie A7S II ma sens / zastosowanie to filmowanie z czułością powyżej ISO 12'800. Osobiście polecał bym III serie A7, bo chyba na każdym dostępnym ISO obraz z A7III i A7RIII przeskalowany do 12 MPix jest lepszy od A7S II. Mniej szumu, lepszy detal. Do tego jako same aparaty / kamery są sporym rozwinięciem serii II:

- dużo lepszy AF 

- dużo lepszy czas działania na akumulatorze

- poprawiona obsługa

- podwójne wzmocnienie bazowe - czyli pełna rozpiętość tonalna dla ISO 100 i 800

- mniejszy szum

- lepsze filmowanie - 6K sczytane z matrycy i przeskalowane do 4K

 

Obecnie III seria spada cenowo i warto zwrócić uwagę na te aparaty bo są fajne promocje np:

https://www.fotoplus.pl/oferty-specjalne/black-friday

- A7R III za 8400 zł

- A7 III + 24-105/4 za 10'000 zł (samo 24-105 Sony wycenia na 5 tyś)

ew:

- Eos RP (odpowiednik 6D mk II) za 4350 zł - przynajmniej nie będzie "pożerał gwiazd" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.