Skocz do zawartości

Asi 1600 Kamera do wymiany ?


morfina

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, morfina napisał:

Pytanie czy sprzęt do wymiany ? 

Przede wszystkim powiedz, czy wygląd klatki nagle się zmienił (było ok a jest teraz źle), czy może pierwszy raz uruchomiłeś kamerę i tyle wiesz.

Nie mam takich krótkich klatek ze swojej 1600, ale zarówno na biasie, jak i darku 120s i 30s nie mam takich pionowych pasów, co sugeruje u Ciebie anomalię. Ogólnie rzecz biorąc matryce mogą wykazywać naturalnie tego typu strukturę, ale pytanie czy w ASI1600 tak ma być. Każda matryca cechuje się innym "wzorem".

Po pierwsze napisz, na jakim gainie robisz test. Po drugie zrób biasy, oraz darki (np 120s) i pokaż je. Porównam wtedy do moich klatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, WielkiAtraktor napisał:

Podejrzewam, że to przez jaśniejsze hotpiksele (gwiazdki?) - dzięki nim histogram nie jest na podglądzie aż tak rozciągany (jak w dwu pierwszych postach), inaczej musiałyby zostać obcięte.

Obie fotki wywołane tak samo. tyle że jedna 178 rząd wielkości więcej materiału.

 

33 minuty temu, MateuszW napisał:

Przede wszystkim powiedz, czy wygląd klatki nagle się zmienił

Świeży sprzęt przysposabiany do użytku. Pierwsze próbne strzały bez kalibracji i taki psikus... To co prezentuje powyżej wygląda identycznie jak biasy. 178 dość losowo a 1600 wyraźny wzór. Poniżej foto od którego się zaczęło.

Pozdrawiam

Bias1600_v2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co mi wysłałeś i raczej jest ok, choć są różnice. Pokaż jak wyglądają ustawienia kamery (gain sprawdziłem, ale offsetu nie odczytam z fitsa). Prawdopodobnie użyłeś lowest redout noise. No i przede wszystkim włącz chłodzenie - zrób 50 biasów przy -20 stopniach i wyślij mi mastera. Wtedy będziemy mieć klatki przy tych samych ustawieniach i będzie można je porównać.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po przestudiowaniu materiałów w internecie wygląda na to, że jest to uszkodzenie zasilania kamery i podlega naprawie. np.

https://bbs.astronomy-imaging-camera.com/viewtopic.php?f=21&t=7644&sid=04c63bb4863f5c9b7afe8f406e0adee6&start=20

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Po zakończeniu postaram się napisać jak się sprawa skończyła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.