Skocz do zawartości

GIMP 2.10.14 plug-in


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zainstałowałem sobie GIMP-a w wersji 2.10.14. Szukam teraz skórki (plug-in) do zainstalowania. Znalazłem coś takiego

Rzecz w tym, że po skopiowaniu tych skórek do odpowiednich folderów całość nie chce uruchomić się.

 

Chyba robię coś nie tak, tylko nie wiem co... A może te skórki są złe i nie pasują do tej wersji GIMP-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offa, ale powaznie zastanow sie czy na pewno chcesz brnac w gimpa.... Ja sie w nim bawilem przez tydzien, po czym odetchnąłem poznając PhotoShopa.

PS to o wiele bardziej popularne rozwiazanie, w polaczeniu z Pixinsight LE (darmowy) mamy sredniozaawansowany processing astrofotograficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście czasem używam Gimpa ale zgadzam się że PS jest lepszy. Plugin, który podlinkowałeś niestety cudów nie robi. O wiele bogatszy jest g'mic - link poniżej. Posiada m.in. dekonwulację algorytmem richardson-lucy, local contrast enhance i dość dużo algorytmów do odszumiania. Jeśli koniecznie chcesz używać Gimpa to poleciałbym właśnie ten plugin. GIMP sam w sobie aż tak zły nie jest. Maski obsługuje jak ps. Gorzej tylko znaleźć tutoriale typowo pod astro :original: powiem tak - lepszy GIMP niż nic :original:

 

https://gmic.eu/download.shtml

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomchm napisał:

Tyle że PhotoShop sporo kosztuje, a ja nie chcę takiej kasy na samym początku astrofotohobby wydawać na sam soft...

Masz rację. Weź tylko pod uwagę, że PS, Pix itp to są inwestycje "na zawsze" nie tak jak nasze ciągle modyfikowane setupy :) Poza tym wersje BOX wychodzą z mody , teraz kupuje się abonamenty za dużo mniejszą kasę.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wessel napisał:

Masz rację. Weź tylko pod uwagę, że PS, Pix itp to są inwestycje "na zawsze" nie tak jak nasze ciągle modyfikowane setupy :) Poza tym wersje BOX wychodzą z mody , teraz kupuje się abonamenty za dużo mniejszą kasę.

OK. Na razie dopiero rozpoczynam moją przygodę z astrofoto - przerzucam się na nie z wizuala. Wiem, że całe moje astrofoto będzie składać się z trzech elementów:

a) hardware'u;

b) software'u;

c) umiejętności obsługi tych dwóch powyżej :) 

Montaż już kupiłem (SWSA, pojechał do Anglii na modyfikacje), jako aparat mam nowy niemodyfikowany Canon 2000D + obiektyw Canon 50/1.8 STM. Jako że nie mam montażu, to na razie zadowalam się ekspozycjami 5-sekundowymi :( Chciałem sobie trochę poobrabiać materiał, nawet w najbardziej prymitywny sposób - stąd moje pytanie co do GIMP-a.

 

Ale i tak czuję, że na początku będę musiał nauczyć się ustawiać ostrość oraz montaż na biegun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomchm napisał:

Tyle że PhotoShop sporo kosztuje, a ja nie chcę takiej kasy na samym początku astrofotohobby wydawać na sam soft...

Aktualnie jest promocja, możesz dostać abonament na Photoshopa i Lightrooma za 12,29€/ miesiąc. Normalnie sam PS kosztuje około 25€/mc. Pytanie tylko, czy wyklikasz te pieniądze?

 

image.png.5997310cf5109944c6d57ba0dc2e270e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubiłan napisał:

Aktualnie jest promocja, możesz dostać abonament na Photoshopa i Lightrooma za 12,29€/ miesiąc. Normalnie sam PS kosztuje około 25€/mc. Pytanie tylko, czy wyklikasz te pieniądze?

 

image.png.5997310cf5109944c6d57ba0dc2e270e.png

Na chwilę obecną na pewno ich nie wyklikam. Tzn. stać mnie na zakup oprogramowania, ale biorąc pod uwagę brak umiejętności w dziedzinie obsługi hardware'u, to na chwilę obecną zakup PS-a to pieniądze wyrzucone w błoto. Póki co czekam na powrót montażu. Potem skupię się na doskonaleniu umiejętności ustawiania montażu na biegun oraz ustawianiu ostrości na obiektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. GIMP nie jest zły. To, że obsługuje się go zupełnie inaczej niż Photoshopa, to kwestia przyzwyczajenia. Zasadniczo interfejs programu można przełączyć w tryb jednookienkowy co powoduje, że obsługa jest dla Photoshopiarzy nieco bardziej strawna, niż w trybie wielu niezależnych okien wywodzącym się z GTK+.

 

2. Do obróbki stacków polecam Siril-a. Szybki, dobrze stackuje i ma trochę narzędzi do dalszej obróbki. Dekonwolucję itp. zrobi, więc może się okazać, że zdjęcie nie będzie wymagało grzebania GIMP-em czy czymś podobnym.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.