Skocz do zawartości

ASI120MC a WIN10 problem ze stabilną pracą kamery


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z komunikacją pomiędzy kamerką ASI120MC a systemem WIN 10 64bit. Zmieniałem sterowniki kamerki, kable i za każdym razem jest problem z łącznością.

System kamerę widzi ale jej praca w SharpCap 3.2 oraz PHD2 jest bardzo nie stabilna.

Pod systemem Windows 8.1 na innym laptopie kamerka śmiga bez problemu.

Czytałem na kilku forach że występują w/w problemy tej kamerki z Win10.

Proszę o pomoc.

 

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze USB 2.0. Próbowałem bit rate z różnymi ustawieniami i nie pomogło.

Wygląda jak by był problem z systemem Win 10.

W SharpCap jak wyświetla klatki to z różnymi odstępami czasu. Przykładowo mam czas naświetlenie ustawiony na 1s. 

Pierwsze klatki wyświetla w odstępie co 1s później przerwa kilku sekundowa następnie wyświetli ponownie klatkę 1s i dalej dłuższa przerwa.

Wygląda jak by był problem z buforem pamięci.

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda. Ja mam R540 z procesorem I3, port USB 2.0 i kamery ZWO ASI 120 MM, 120 MC i 178 MM śmigają bez zacięć i jakichkolwiek problemów. Z Maximem i Firecapture dla ścisłości.

Pablo, spróbuj zainstalować także drivery natywne , nie ascomowe. To wygląda może przedziwnie ale u mnie bez tych driverów były jakieś problemy. Może to pomoże?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

No i super. Pozostaje życzyć czystego nieba!

Kurcze z tym niebem to jest problem. Jak ktoś ma stacjonarne obserwatorium to jeszcze przez te okienka można focić po 2-3 godz.

Ja jak jadę 60-70 km w jedną stronę to liczę że po focę całą noc i dlatego przy obecnym niebie siedzę w domu.

Szkoda bo muszę dokończyć obiekt z przed miesiąca, a za chwilę będzie za późno na dokończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam . Niestety ja właśnie mam problem ze stabilnością klatek na ASI120MM . Kupiłem  wczoraj nowego laptopa . Win 10 procek i7 16 giga Ram Dysk SSD 1TB i powinno hulać . 

A tu niestety rozpacz . W firecapture na pełnej klatce powinno być okolo 30fps ale niestety sygnał zrywa i robi się od 7 do 30 w zależności przycięcia. 

Tak mam zamiar kupić już nowszą kamerkę na USB3.0 jednak boję się że kupię a efekt zacięć będzie gdzie indziej . 

 

Lekka załamka przyznam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.