Skocz do zawartości

Orion 6 mm LHD 80 stopni Lanthanum Ultra Wide (okular astronomiczny) opinie


Jan Astralbreeze

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam, naprawdę warto, testy przeprowadziłem w Warszawie więc w miejscu z lepszymi warunkami okular dopiero pokaże na co go stać :)

Jak go przetestujesz koniecznie podziel się opinią, ciekawi mnie jak działa w innych teleskopach czy warunkach

Edytowane przez Jan Astralbreeze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalKaczan napisał:

Wygląda to na świetną alternatywę dla Naglera T6, który w moim odczuciu ma zbyt mały ER. Okular często mi parował i maział rzęsami, więc zamieniłem go na Delite 5mm (świetna ostrość obrazu, lepsza niż w T6).

A tutaj 20mm ER i pole 80 stopni!

Gratuluję zakupu.

A ja właśnie rozmyślam nad jakimś 5mm z górnej półki do Księżyca i planet o polu >70° (chociaż chwilowo jestem finansowo za krótki:getlost:)  i szczerze mówiąc t6 jest moim nr1. Delite ma opinię " ortroskopii z wygodami" tylko to 62°.Delos znowu 4,5mm co da mi 277× i może być troszkę za dużo (a może nie). 

I tylko ten ER w Naglerze:g:... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mam dwie propozycje dla Ciebie Mariuszu : 1. omegon panorama 5mm , 100 stopni, okular pewnie trochę gorszy od delite i naglera, porównałbym go jakością do baadera morfeusza, ale sprawdziłem wersję 10 mm i nie będą to stracone pieniądze, okular na 100% z górnej półki. Jedyne co kuleje to ER, w dziesiątce było 20 mm , tutaj jest 13mm. https://www.astroshop.pl/okulary/omegon-okular-panorama-ii-5-mm-1-25-/p,53649#tab_bar_0_select

2. sprawdzić oriona z tej serii ale wersję 4mm i ewentualnie zwrócić jakby coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno wyjście, jakiś czas temu czytałem o okularach zoom z niskiego zakresu ogniskowej na wypadek kiedy ktoś nie jest pewien czy będą odpowiednie warunki, ale w razie czego chce mieć na ich wypadek dobry sprzęt :) Okulary zoom z niskiego zakresu ogniskowej, nie tanie ale pewniaki, znam 2 chyba jedyne tego typu produkty:

Antares zoom 5-8mm podobno bardzo trudno go dostać , tutaj znalazłem cenę : https://www.astroshop.eu/antares-speers-waler-ultraweitwinkel-zoom-okular-5-8mm/p,5557

Tele Vue Nagler Zoom 3-6 mm https://deltaoptical.pl/okular-tele-vue-nagler-zoom-3-6-mm-1-25-quot?from=listing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100° na Księżyc i planety to za dużo. Będzie AC na brzegach co widzę w swoim ES. Na DSO to nie przeszkadza a na lunie chcę mieć dobry obraz w całym polu. 4mm to będzie 312× i raczej rzadziej bym użył. Ten Nagler mnie kusi:neat:. Na razie jednak mam dziurę budżetową:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz Psut napisał:

A ja właśnie rozmyślam nad jakimś 5mm z górnej półki do Księżyca i planet o polu >70° (chociaż chwilowo jestem finansowo za krótki:getlost:)  i szczerze mówiąc t6 jest moim nr1. Delite ma opinię " ortroskopii z wygodami" tylko to 62°.Delos znowu 4,5mm co da mi 277× i może być troszkę za dużo (a może nie). 

I tylko ten ER w Naglerze:g:... 

Używam Delita 5mm w dobsonie 16". Daje mi powiększenie 370x i 10' pola widzenia, ale da nim się obserwować pomimo takiego pola. Wg mnie t6 średnio się nadaje jako okular planetarny. Nie daje takiej ostrości jak np orciaki lub Delite. Jeśli już miałby to być okular planetarny, wielosoczewkowy to wg mnie do wyboru są Pentax lub Delite.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.