Skocz do zawartości

Neostrada wg tpsa


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu zadzwoniła do mnie do domu pani z Biura Obsługi Klienta z TP S.A. z zapytaniem czy nie chcę założyć neostrady, bo istnieje taka możliwość. (Swoją drogą to dziwne, że na całej okolicy tylko na moim numerze możliwa była instalacja neo).

Zastanawiałem się długo, wreszcie w styczniu zamówiłem neostradę 128 kbit/s za 59 zł. (Zawsze to stały dostęp do internetu, a u mnie monopol dzierży tepsa).

1 lutego kurier dostarczył umowę wraz z modemem. Umowę podpisać musiała moja mama, bo na nią jest telefon. Po dwóch tygodniach czekania na aktywację w ubiegły piątek zadzwoniłem na pomoc techniczną. I się zaczęło...

Odebrał pan, który ze stoickim spokojem stwierdził, że na moim telefonie niemożliwa jest instalacja neostrady :szczerbaty: , ponieważ mam PCM za słupie (czyli skrzynkę zwielokratniającą sygnał z jednej lini, można podpiąć dwa telefony na jednej linii) lub za daleko jestem od centrali. Miły pan polecił mi abym zadzwonił pod błękitną linię i upewnił się czy nie mam zainstalowanego PCMa. Ja na to, że nie muszę dzwonić, bo mam słup przed domem i wiem, że jest na nim PCM. A pan na to, że oni PCMów nie mają w swojej bazie i nie wiedzieli.!!! Więc zapytałem się go niezbyt już grzecznie, co mam sobie zrobić z tą umową. Nie odpowiedział, ale stwierdził, że muszę podpisać z nimi nową umowę i radził dzwonić na błękitną linię. Na błękitnej linii następna pani stwierdziła, że muszę złożyć zlecenie przepięcia linii z PCM na zwykłą. Mamy w tej chwili nie było w domu i sam nie mogłem złożyć zamówienia. Po godzinie dzwonię ponownie, tym razem już z mamą. Odbiera kolejna pani, która po długim wywodzie z mojej strony o co mi chodzi, ze śmiechem stwierdziła: „Pewnie ma pan PCM na linii trzeba złożyć zamówienie na... itp.” Poprosiłem mamę do telefonu, zamówienie zostało przyjęte – termin realizacji 2 tygodnie. Czyli w marcu będę mógł złożyć kolejne zamówienie na neostradę, ciekawe tylko z jakim skutkiem?

Co do dzwonienia do tepsy za każdym razem trzeba odczekać kilka minut zanim nie skończy ten #$#@#$# automat i nie połączy cię z „doradcą”.

Słyszałem, że od 1 marca wchodzi 22% VAT na internet, więc będę musiał chyba płacić drożej. :burza::burza::burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być dopiero początek problemów . W TP SA pod nr 9393 są przyjmowane informacje na temat linii telefonicznych ale w zakresie poprawności rozmów . Natomiast pod 0800102102 / chyba / zgłasza się problemy z neostradą . Nie ma między tymi działami powiązań . Informacja o wadliwości linii z 0800... nie ma skutków o jej naprawie w 9393 . Samemu trzeba zgłośić w 9393 co ustalili ci z 0800.. Umnie dopiero za chyba 5 razem przyjęli zgłoszenie bo wystarczy powiedzieś słowo internet czy neostrada to kierują do 0800... . Sporadycznie notują zgłoszenie o awarii bo akurat nie działają komputery . Mieli mi przekrosować nową linię .

Pod koniec stycznia ktoś z TP Sa do mnie dzwonił z zapytaniem czy już mam przekrosowaną linię i że od 26 01 internet już mi działa poprawnie / chyba usunęli pluskwe albo dali nowszy model / . To ,ze często są problemy z połączeniem to norma . Nie mam już tych bardzo częstych rozłączeń .

Sądzę,że tak działająca firma padnie gdy przestanie być chroniona przepisami . Co Francuzi z niej ściągną to ich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu do mnie dzwoni "miła pani" z TPSA i proponuje NEOSTRADĘ.

A ja objaśniam że mam ISDN i powinna o tym wiedzieć, i że chyba na ISDN nie ma NEOSTRADY, w odróżnieniu od np. NETII, która dostarcza ADSL na liniach cyfrowych... Pani mówi: AHA. To prawda, nie ma...

I tak do następnej "oferty"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chciałem mieć kiedyś neostradę. We wrześniu tamtego roku. Jednak nie chciała się zainstalować. Instalacja neostrady w systemie windows 2000 w pewnym momencie się zatrzymywała i nie chciało się to połączyć z internetem. Próbowałem jeszcze raz instalować i nic. Na pudełku napisane wymagania: windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP, Mac OS. OK, tylko że jest problem. Myślałem, że rozwiązaniem będzie infolinia techniczna. W słuchawce pani mówi: "Wejść w panel sterowania, dodaj usuń programy. Odinstalować aplikację neostrada TP oraz modem." OK, mówię, zrobione. Dalej mówi: "Zrestartować komputer." Po restarcie: "Włożyć płytę i zainstalować ponownie."

Instalacja zatrzymywała się w tym samym punkcie. Mówię więc tej pani, która cały czas gdzieś odchodziła i nie zgłaszała się, że znów ten sam błąd. A ona jakby mówiła z taśmy. Powtarza to samo, identycznym głosem, słowo w słowo. Po kilku próbach instalacji, kiedy zaczynała mi mówić "Panel sterowania, dodaj usuń progamy", wkurzyłem się już bardzo mocno, podziękowałem, powiedziałem, że to żadna pomoc i dałem sobie siana z tą neostradą. A niech się walą!

Po paru dniach zdecydowałem się na łącze z telewizji kablowej. Wolniej, co prawda, ale taniej i bez ograniczeń (10 GB mesięcznie jest w TP). Dodatkowo dowiedziałem się niedawno, że ta aplikacja neostrada pobiera 3 GB miesięcznie niewiadomo jakich danych. A po instalacji i zalogowaniu nie jest już więcej potrzebna.

Nie radzę wybierać neostrady! Strzeżcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chciałem mieć kiedyś neostradę. We wrześniu tamtego roku. Jednak nie chciała się zainstalować. Instalacja neostrady w systemie windows 2000 w pewnym momencie się zatrzymywała i nie chciało się to połączyć z internetem. Próbowałem jeszcze raz instalować i nic. Na pudełku napisane wymagania: windows 95, 98, NT, Me, 2000, XP, Mac OS. OK, tylko że jest problem. Myślałem, że rozwiązaniem będzie infolinia techniczna.

Na infolinii poprostu siedzą ludzie z ulicy.

W mojej firmie, żeby Neostradę skonfigurować w Linux, należało jakieś parametry ramek poustawiać, o tym nikt w infolinii nie miał pojęcia. Kolega sporo się naszukał w Internecie żeby to stosownie ustawić!

 

Jak kiedyś dostęp ISDN wybrałem ileśtam godzin za ileśtam złotych, a mam połączenie przez router ISDN-owy, to pan z infolinii nie miał pojęcia jakie parametry mam podać, tylko powtarzał jak papuga polecenia dotyczące konfigurowania dostępu MODEMEM z Windows. Poprostu miałem sobie sam zgadnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dowiedziałem się niedawno, że ta aplikacja neostrada pobiera 3 GB miesięcznie niewiadomo jakich danych. A po instalacji i zalogowaniu nie jest już więcej potrzebna.

Nie radzę wybierać neostrady! Strzeżcie się!

O ile dobrze wiem - polaczenie mozna skonfigurowac recznie - wogole bez pomocy tego programu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze w temacie tepsy... Od 2. lat mam u nich idsla - oczywiscie, musialem wykupic jakis pakiet rozmow, poniewaz bez tego nie mozna miec internetu.. Hmmm, wzialem najtanszy pakiet zwany "pakietem socjanym". Kilka tygodni temu dzwoni pani z tepsy, ze jest jej bardzo przykro, ale "internet nie moze byc razem z pakietem socjanym", ze musze podejsc (lub zadzwonic!) na ich blau-punkt i wziac drozszy abonament. Powiedzialem, ze oczywiscie, ze dziekuje za informacje, ze natychmiast to zrobie. Mysle, ze gdy zadzwonia za pol roku, powiem, ze zlozylem stosowne zamowienie - maja taki bajzel, ze i tak nie bede w stanie niczego sprawdzic... Ciekawe, co wtedy wymysla... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ISDN i 2 razy modem mi się spaprał. Pozatym istnialaby możliwość neostrady na ISDNie tylko, że naszej kochanej tepsie nie chce się przekonfigurowywać central. Takie modemy cyfrowe są od dawna stosowane we francji ale my jesteśmy skazani na widzimisie tepsy :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wzgledem netu wolny od TPSA jednak jeśli ktoś chce się z nimi procesowac to mam doświadczenie bo wygrałem a właściwie moje Ojcostwo wygrało 2 procesy z TPSA. Procesy były tak przeginane, że nie będę wam opowiadał... ale udało się i musieli przeprosić, zapłacić... nie ważne da się z nimi wygrać.

 

Pozdrawiam

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Miły pan polecił mi abym zadzwonił pod błękitną linię i upewnił się czy nie mam zainstalowanego PCMa. Ja na to, że nie muszę dzwonić, bo mam słup przed domem i wiem, że jest na nim PCM. A pan na to, że oni PCMów nie mają w swojej bazie i nie wiedzieli.!!!

 

He, he, he ...

Gdy 3 lata temu chciałem założyć neo, to akurat TPSA wiedziała, że nie jest w stanie zainstalować mi modemu, bo też linia do mojego domu była na PCM. TPSA złożyła mi natomiast propozycję, że jak zainstaluję 600 m linii telefonicznej na swój koszt, to mi założą neostradę. :Boink::Boink::Boink::szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

Chyba ich pogięło.

 

Jak tak dalej pójdzie, to w przyszłości klientami TPSA zostaną wyłącznie zagorzali hobbyści. :D:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie chcecie zebym zaczal opowiadac o mich bojach z Telepsą...

 

7 lat ( tak SIEDEM LAT ) żebrania o załozenie jakiegokolwiek łącza , radiowego , SDI , cokolwiek , ( o neozdradzie to wcale wowczas nie marzylem ze cos takiego w TPSA kiedys bedzie :/ ) i nic.

 

Biuro obslugi mojego regionu to znalem od sprzataczek , przez pracownikow na infolinii , przez panow monterow az po ich pociotki i inne.

 

Werbowanie chetnych ludzi proszenie sie ze jest na osiedlu 20 chetnych do placenia za SDI ( wtedy SDI - 115kbit :D ) i TPSA nawet nie raczyla dupska ruszyc.

 

Od 2 lat mam neostrada - wersja 640 kilo bezlimitowa i jestem wzglednie zadowolony - poza cena ktora jest zbrodnicza.

 

Faktem jest jedno - w TPSA to go*no wiedza na temat tego co sie dzieje w ich firmie i na infrastrukturze.

 

Jakies 2 miesiace temu nagle zdechl mi net. Ot tak bylo szlo elegancko 76 kB/sek i nagle MYK i nic nie dziala.

 

No to reinstall sterow reboot etc. Nic. Reinstall sysa - moze jakis wir ? Nic. telefon na 0800102.. Niech pan reinstalnie stery , hmm no to system , hmm no to pewnie sterowniki do USB , hmm no to ma pan modem zepsuty , no to kot sie panu otarl o port USB , a pije pan actimel ? bo jak nie to modemy sie psuja wie pan ...

No po prostu paranoja - co konsultant to co innego. A niech pan instalnie soft od neo a to a tamto. No w koncu doprosilem sie o zgloszenie usterki na linii.

Mila pani mowi ale co pan na pewno u pana ale skoro pan taki pewien wysle montera hmm moze byc u pana za 2 tygodnie pasuje panu ? :Boink::burza::ha:

 

Gdyby nie znajomosc kumpla pracujacego w tepsie i interwencja u niego - i podeslanie montera zeby szybko obczail co i jak to bym 3 tygodnie czekal na naprawe tego co monter zrobil ( bylo nie bylo po znajomosci ) w 3 minuty !! Okazalo sie ze wczesniej cos naprawiali czy crossowali i min. moj numer na centrali zostal nie poprawnie podlaczony - kwestia kabelka nie w to miejsce co trzeba - NIEWYKRYWALNE bez precyzyjnego podania monterowi co i gdzie i dlaczego ma sprawzdzic....

 

Takze nie daj bog zeby cos sie zepsulo jak sie kogos w naszym monopoliscie nie zna .. Poki neo dziala poty jest dobrze ale jak sie cos spaprze to nawet rytualna ofiara z tybetanskiego lemura nie pomoze ...

 

sorx za dlugi post ale jak zobaczylem watek musialem sie tym podzielic :) - aha nie wspomnialem nawet o innych akcjach typu czekanie przez miesiac na neo po podpisanej umowie i dowiedzenie sie ze jednak na centrali nie ma urzadzen dostepowych , albo czekaniu na cross po instalacji przez 2 tygodnie :)

 

pozdrawiam i zachecam do kazdego mozliwego rezygnowania z uslug molochow na rzecz malych providerow - osobiscie wole placic drozej ale firmie ktora nie ma w du*ie swoich klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie. :Beer:

Gdyby nie działalność żony zrezygnowałbym nawet z numeru stacjonarnego.

Ale i tak więcej niż 45 zł na nas nie zarobią już nigdy.

Reklamować ile się da tych skur... li.

Nawet jak jeden impuls się pomylą ( jakże to dziwne że zawsze na ich korzyść)

reklamuję do bólu, a wprawy nabrałem w wileu bojach ze złodziejami z tepsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.