Skocz do zawartości

Sprzedam montaż Wirus 2020


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż opisany tutaj.

Testy bez guidingu opisane tutaj.

Nie dokończyłem testów z guiderem, bo pojawił się jakiś błąd z którym i tak nie dam sobie rady bez pomocy z zewnątrz.

Ze względu na przestrzenną, delikatną konstrukcję najlepszy byłby odbiór osobisty w Broku po 13 sierpnia sierpnia albo w Warszawie po 21.

Sprzedaję "tak jak jest" w związku z tym proszę o przemyślany zakup bo zwrotu nie przyjmę.

Cena 500 zł bez przesyłki, bez guidera  i bez Canona oczywiście.

wirus.png.0fdb7ab2f83956c1633815ba34afd358.png

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Centrujesz Polaris w polu widzenia na krzyżu.

2. Wprowadzasz kąt godzinowy HA z klawiaturki Arduino.

3. Naduszasz GoTo Polaris na klawiaturce Arduino.

4. Śrubami w podstawie centrujesz Polaris na Krzyżu.

I już. Bez komputera zewnętrznego.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy WIrus trochę popracował przy okazji Perseidów.

Nie śmiejcie się z obróbki , bo DSLR to nie moja bajka. 30x180 sekund ogniskowa ok.50 mm, Canon 1100D.

DM.thumb.jpg.4c96a66ac8252b265b258a4a5bb5cf3f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż życie ;), Jestem bardzo zainteresowany zakupem dla obserwatorium w Niedźwiadach, ale muszę to przegadać z kolegami (kwestie finansowania). Więc ostateczna decyzja po weekendzie. Myślę jednak że szansa jest spora i dlatego proszę o rezerwację do powiedzmy... poniedziałku. Świetna robota i żal aby nie wykorzystać. Pozdrawiam.
KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy "aparatczycy" z PPSAE nie wykazali takiego entuzjazmu jak sądziłem i odkupienie Wirusa na razie nie znalazło się w planach.  Stowarzyszenie w tej chwili ma pilniejsze wydatki.  A szkoda :( Jednak będę lobbował nadal i jak montaż będzie jeszcze dostępny to chętnie bym go widział w Niedźwiadach. 
(* aparatczyk - czyli astrofotograf korzystający z lustrzanki i obiektywów foto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.