Skocz do zawartości

Mgławica Trójlistna Koniczyna czyli M 20


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie Antek! Kolorystyka piękna i soczysta, oczywiście da się zauważyć, że obiekt był nisko fotografowany ale na to nie masz już żadnego wpływu.

Tak jak Maciek napisał szkoda tego "scentrowanego" kadru bo faktycznie psuje trochę odbiór ale pewnie chodziło Ci o gromadkę, która się załapała w kadrze :emotion-5:

Ja mam troszkę wyżej te obiektu więc pewnie je dopadnę na razie jednak cały czas dogrywamy sprzęty aby było jak najlepiej. Ostatnio wykonałem próbną ekspozycję sąsiadującej M8 (1x1200s) Ha

Autosave Image-0001.jpg

Edytowane przez Jarzyna B.
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Pięknie Antek! Kolorystyka piękna i soczysta, oczywiście da się zauważyć, że obiekt był nisko fotografowany ale na to nie masz już żadnego wpływu.

Tak jak Maciek napisał szkoda tego "scentrowanego" kadru bo faktycznie psuje trochę odbiór ale pewnie chodziło Ci o gromadkę, która się załapała w kadrze :emotion-5:

Ja mam troszkę wyżej te obiektu więc pewnie je dopadnę na razie jednak cały czas dogrywamy sprzęty aby było jak najlepiej. Ostatnio wykonałem próbną ekspozycję sąsiadującej M8 (1x1200s) Ha

Autosave Image-0001.jpg

Bogdanie wiesz ze nie jest łatwo ten obiekt zrobić z Polski ze względu na wysokość o tym pisałem.Warunki jakie miałem też nie były rewelacyjne. Na kolorze miałem super FWHM jak na tą wysokość gdzie Luminancje miałem już  zebraną i były nieco gorsze warunki, trudno to jest loteria nie zamierzam powtarzać. Ciesze się ,że udało mi się zebrać całość materiału gdzie zbierałem go od maja i w jak najlepszy sposób obrobić. jakoś nie udało mi się odnaleźć lepiej zrobionego zdjęcia z Polski. Cel kadru był zamierzony aby pokazać jeszcze gromadę otwartą co w niczym nie ujmuje M 20 bo i tak cała się zmieściła i nie uważam ,że to może psuć odbiór. Maćkowi chodziło o to że centralne części mgławicy za bardzo wyostrzyłem chodzi o Bernarda 85 ja uważam inaczej, zresztą sprawdzę to jutro na innym monitorze i wtedy się przekonam. Co do Twojego kadru to super to wygląda ale tu mamy Halfa gwiazdy będą zawsze mniejsze, inna wysokość, inne warunki, wiele czynników ma na jakość wpływ.

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.