Skocz do zawartości

Plejady w szerszym polu i coś jeszcze ;)


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Semeno napisał:

Faktycznie nieźle jak na ilość materiału i sprzęt.

Mam ten sam obiektyw i canona 450D mod więc też spróbuję podobny kadr złapać choć u mnie obróbka leży na razie...

Super ujęcie...

Dzięki za dobre słowo :)

fakt jak na ilość materiału i nieModa jestem pozytywnie zaskoczony - nawet bardziej niż tylko zadowolony heheh

 

Na pewno do tego kadru jeszcze wrócę - może już w nadchodzącym tygodniu. Ciekawi mnie jak będzie wyglądać fotka przy około 3-4 godzinach materiału.

 

powodzonka i pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, flamezz napisał:

Kadr ciekawy, ja bym dopalił więcej bo trochę kaszka wyszła.

dzięki

No napisałem o tym wyżej :)

To co komentujemy to taki przypadkowy kadr - i ciekawość jak będą wyglądać Plejady w szerokim ujęciu - nie spodziewałem się,że wyjdzie tak ciekawie hehe

 

Po niedzieli jak pogoda pozwoli plan jest zrobienia lepszego kadru - by Ameryka lepiej się złapała :)

No i oczywiście minimum 3 godziny - wtedy i kaszka może znikanie :)

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RomekAstrobaza napisał:

dzięki

No napisałem o tym wyżej :)

To co komentujemy to taki przypadkowy kadr - i ciekawość jak będą wyglądać Plejady w szerokim ujęciu - nie spodziewałem się,że wyjdzie tak ciekawie hehe

 

PO niedzieli jak pogoda pozwoli plan jest zrobienia lepszego kadru - by Ameryka lepiej się złapała :)

No i oczywiście minimum 3 godziny - wtedy i kaszka może znikanie :)

Życzę powodzenia i czekam z niecierpliwością na efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RomekAstrobaza napisał:

na pewno się pochwalę hehe

I jestem ciekaw tych pyłów wkoło Plejad - zaskakująco duzo ich się zapisało jak na niemoda i tylko 1,5h materiału.

Też mam w planach taki kadr z 50mm modem ale to dopiero w październiku/listopadzie jak plejady będą wysoko :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajne te pyły dookoła. Z mojego SpaceCata wyszło tak. Po 30 klatek 30 sek na każdy filtr LRGB na zakończenie dwóch sesji kiedy Plejady były w miarę wysoko.

EDIT. Dzięki tej force w szerokim polu zobaczyłem, że wywaliłem te pyły jako szum. Za mało materiału.

M45_LRGB_ver2_small.thumb.jpg.4e61da7b72912a01547ebadbc13e5249.jpg

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, apolkowski napisał:

Fajne te pyły dookoła. Z mojego SpaceCata wyszło tak. Po 30 klatek 30 sek na każdy filtr LRGB na zakończenie dwóch sesji kiedy Plejady były w miarę wysoko.M45_LRGB_mod.thumb.jpg.004ddbb171ab9324c8e3bc7c056fa80c.jpg

No pyłki są super wkoło Plejad;)

No i w szoku jestem, że tak dużo ich widać na niemodzie i to tylko 1,5h.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.