Skocz do zawartości

wybory


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nabieram nikogo ale twoje twierdzenie w tamtym poście miało sprowokować pewną dyskusję.

Ja miałem wrażenie że sprowokuje kłótnię.

Pewnie dlatego trochę ostrzej zareagowałem bo nie chcę antysemickich dyskusji na forum.Nic to nie wniesie dobrego.

Lepiej porozmawiajmy na temat czyli nt. wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym o jakich wyborach mowa! SLD będzie ciągnąć kadencję do końca czyli do jesieni.

Jest to ciekawe , w czerwcu czy jesienią . Dla SLD im później tym lepiej , ale komisja sejmowa chce przesłuchać" ważnych" ludzi . Dlatego najlepiej jak najszybciej rozwiązać Sejm . Kto ważniejszy ? W/g mnie obecny premier p. Belka i marszałek Sejmu jako ludzie od lat związani z Prezydentem doprowadzą do czerwcowych wyborów . Ostatecznie założycielem banku Gdańskiego co potem jako BIG Bank kupił akcje PZU poza państwowymi firmami była fundacja żeglarska z Aleksandrem Kwaśniewskim i p. Belką na pokładzie / ten drugi to chyba /. :Boink:

Mam wrażenie ,że wiemy gdzie granica , aby nie było kłótni . Ze swej strony nieraz nic nie odpisałem gdy ktoś za mocno reagował na moje zapytania , wypowiedzi .

Chciałbym wiedzieć więcej o politykach jak mam z nich wybierać . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam, że ktoś nie potrafi wybrać kandydatów i nie będzie wykonywał prawa głosu to dochodzę do wniosku, że w Polsce, podobnie jak w wielu karajach głosowanie powinno być obowiązkowe. Przykład Belgia. Przy ordynacji do parlamentu z zasadą proporcjonalności nie głosujemy na konkretnych kandydatów a na partie. A jeśli ktoś nie umie wybrać partii no to może faktycznie nie powinien głosować? A jeśli nie dorośliśmy do demokracji to może ograniczyć prawa wyborcze czy inne prawa publiczne określonymi cenzusami? Np wykształcenie, wiek, majątek. Wtedy nie będzie problemów z wyborem opcji politycznej czy kandydata - zrobią to za Was inni.

 

Żeby jasno się wyrazić - nie popadam w żadną ironię. Widząc słabości demokracji uważam, że prawa wyborcze powinny być ograniczone do pewnej grupy społecznej.

 

 

Podpisuje się pod tymi słowami, ale te cenzusy powinny dotyczyć biernego prawa wyborczego, czyli wybieranych szczególnie cenzus wykształcenia i majątku, bo w obecnej kadencji wiele za dużo jest posłów, którzy ledwo ukończyli podstawówkę i jak taki ktoś może tworzyć dobre prawo, co do majątku to człowiek zamożny raczej rzadziej sięgnie po łapówkę, chociaż w naszym kochanym kraju nic mnie nie zdziwi no chyba, że jakieś normalne normy prawne

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porównania . Większość polskich partii ma mniej aktywnych członków niż to forum użytkowników . :D:Beer:

Człowiek od pokoleń zamożny to ma dystans . Nowobogacki jak widać ciągle ma mało . :Boink:

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dla Ciebie Zbig ,wymyslilam nowa partie.I sama bynajmniej nie stanelabym na jej czele,ale z Ciebie uczynilabym godnego przywodce.Do tematu podeszlam logicznie i analitycznie i juz nawet mowe powitalna napisalam na wypadek gdyby jaszcze ktos odwazny zechcial w nasze szeregi wstapic.

Niestety na darmo trud moj !!!!!

Z przykroscia musze powiedziec ze,nie moge ujawnic programu partii bo:

1)Musialabym potem pezepraszac za ewentualne depresje i zbiorowe samobojstwa

2)W ziemskich jezykach nie ma takich liter i sylab by nazwe partii wymowic.

BO PARTIA TA JEST "nie z tej Ziemi"

Poza tym sporo tam krytykuje,wiec dla wielu bedziemy zli do szpiku kosci .

:banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przychodzi zagrożenie to nawet tajni sojusznicy wspólnie z nim walczą i wtedy widać kto z kim trzyma .

Unia "Wolności " z częścią komuchów :D . Czyżby ten sojusz był zawsze tylko ukrywany . Jako uczestnik zjazdu Frakcji Liberalno Demokratycznej Unii Wolności mogę twierdzić ,że oficjalnie Tadeuszowi Mazowieckiemu nie było ideologicznie po drodze ze starą władzą . Teraz pokazał ,że tamto to była ściema dla wyborców .

Lech Wałęsa znowu z Donaldem :D Też poczucie zagrożenia . itd.. .

Czy aby nie jest tak ,że to wszysko kumple . Oferują wyborcom różne partie

:D:D . Tak aby jako całość zawsze być u władzy .

Kolesie pozakładali stowarzyszenia , rady , są na czele partii , związków . W TV mamy informacje o ich stanowiskach w ich kumpli interesach /mamy mieć takie samo / . Paranoja z demokracji .

Nie ma na kogo głosować . :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymam w tym kraju LPR znowu pokazuje swoją paranoje nie chcę nikogo urazić, ale kolejna komisja śledczą http://www.lpr.pl/?sr=!czytaj&id=2099&...&x=1&pocz=0&gr= dla mnie to już przesada i powiedzcie jak w takim kraju żyć jedni umoczeni w afery drudzy popadają w paranoje i stosują taktykę "oblężonej twierdzy”, czyli kto nie z nami to przeciwko nam, dlatego kiedy tylko nadarzy się okazja to wyjeżdżam z Polski im dalej tym lepiej po prostu nie ma na kogo głosować kto by dał jakiekolwiek perspektywy

 

p.s. Dla mnie mogą rządzić ludzie w wszystkich kolorach , pochodzenie też nie mam znaczenia (byle był Polakiem) mnie obchodzi żebym miął prace za którą mógłbym utrzymać siebie a w przyszłości rodzinę na poziomie w miarę przyzwoitym

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz , z tą pracą to jest nie po drodze rządzącym przez ostatnie lata . I to solidarnie z prawa czy z lewa . Nie można by za frajer kupić zakładów , aby potem sprzedać maszyny nawet na złom i dużo zarobić gdyby tam nadal pracowali ludzie , tak samo nie można by było kupić ziemi .Stuczne doprowadzenie do upadłości zakładów jest korzystne dla układu rządzącego . KASA z wysprzedawanych , likwidowanych oraz łapówki od kupujących za bezcen . To ideologia naszej władzy . Już tak kilkanaście lat . Jeszcze można sprzedać szpitale , szkoły , budynki użyteczności publicznej , kopalnie co nieco z energetyki . Resztki . Kogo z posłow obchodzili bezrobotni jak wdarli się do sejmu ? Biednego marszałka Borowskiego . Za kilkaset / co najmniej / tysięcy zł w sejmie postawili bramki zabezpieczające przed intruzami . Taka była odpowiedż sejmu . :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba te kilka bramek kosztowało 8 000 000 zł .

Teraz w Słupsku jest walka na tabliczki . Młodzieżówka SLD atakuje Radio Maryja o niezgodne z prawem wywieszenie tabliczki o tym radiu .

Nie tak dawno były prezydent Wałęsa atakował Radio Maryja jak ruszyło SBowców .

Od jak dawna jest wspólna sprawa między przywódcą Solidarności a komuchami . Niedawno w TV mówiono ,że od 1972 r. - a tak z wysoka komentował lojalkę Niezabitowskiej , choć sam znacznie wcześniej ... .

Jakby się jeszcze okazało,że partia mocherowych beretów jako jedyna jest poza ...

Jaja panowie jaja :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.