Skocz do zawartości

Problem Canon 600d i DSS


szeq00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich astrofotografów. Mam pewien problem, mianowicie po stakowaniu w deepskystacker moje zdjęcia po prawej i lewej stronie są rozmyte. Nie ważne czy dam flat,bias, i dark

zawsze jest to samo. Początkowo myślałem że to może wina ustawienia matrycy po modzie, lecz naszczęscie miałem zdjęcia przed modem i też obie strony są rozmyte. Może to wina tego że zdjęcia są bez prowadzenia? tego nie wiem bo jeszcze nie posiadam. W programie sequator tego rozmycia nie ma, gwiazdy co prawda trochę uciekają bo naswietlenie jest 25s. Zalerzało mi na DSS bo można dodać flaty, biasy, darki. Dodam że próbowałem różnych ustawień w DSS. Być może ktoś spotkał się już z takim problemem, lub sam go miał. Proszę o pomoc ;) dodam zdjęcie bez obrobki 3200iso 35x10s 18mm. dodam jeszcze że przy stakowaniu na 35mm tego rozmycia nie było

20210918-Autosave009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość obiektywów ma lepszą rozdzielczość optyczną w okolicach f5,6, pomijam już hiperfokalną, żeby uzyskać maksymalną głębie ostrości, na gwiazdach nie powinno to mieć większego znaczenia.

Spróbuj jeszcze raz z przymknietą przysłoną, tylko czas naświetlania się wydłuży, nie wiem jak daleko efektywnie możesz zajść z czułością matrycy na tej 600tce.

Prawdopodobnie w tym efekcie może mieć swój udział jeszcze któryś z programów do postprodukcji.

@_Spirit_ dobrze gada, posłuchaj kolegi.

Edytowane przez DiBatonio
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystko manualnie on by na auto nic nie wyostrzył :) tak to było 18mm, co do iso faktycznie przesadziłem ale testuje i to co zobaczyłem mie przeraziło :D wszystko by się zgadzało bo na 35mm wtedy przesłona była 4.5 tego rozmycia nie ma. Bardzo wam dziękuję. W takim razie potestuję przesłone i napiszę, czekam na SW Star Adventurer i się doczekać nie mogę to się bawię na małych ogniskowych tutaj zdjęcie na 35mm f4.5. 

20210918-Autosave011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szeq00 napisał:

czekam na SW Star Adventurer i się doczekać nie mogę to się bawię na małych ogniskowych tutaj zdjęcie na 35mm f4.5. 

To następny zakup dobre szkło z tych tańszych dobrze wspominam Tamron SP AF 17-35 mm f/2.8, naprawdę daje ostre obrazy, przynajmniej w plenerowych i architekturze. Jednak tutaj też może wyjść bdb, bo to szkło ze stałym otworem f2,8 w całym zakresie ogniskowych.

Zoomy ze stałym światłem zawsze były cenione za dobrą jakość obrazu zwlaszcza przy f5,6.

Zobacz sobie na optycznych test tego obiektywu jego rozdzielczość optyczna jest naprawde o.k. jak dla mnie to jeden z ważniejszych parametrów przy zakupie i wyborze szkieł. Ten Tamron nienajlepiej wypada z aberracją, nie pamiętam jak z dystorsją, ale z komą już bardzo przyzwoicie, a to przy gwiazdkach może mieć niemałe znaczenie.

https://www.optyczne.pl/48.4-Test_obiektywu-Tamron_SP_AF_17-35_mm_f_2.8-4_Di_LD_Aspherical_(IF)_Rozdzielczość_obrazu.html

Zresztą przejrzyj sobie cały test, a jak nie przebrniesz to chociaż podsumowanie :D

https://www.optyczne.pl/48.1-Test_obiektywu-Tamron_SP_AF_17-35_mm_f_2.8-4_Di_LD_Aspherical_(IF)_Wstęp.html

Edytowane przez DiBatonio
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 14:32, szeq00 napisał:

Witam, wszystkich astrofotografów. Mam pewien problem, mianowicie po stakowaniu w deepskystacker moje zdjęcia po prawej i lewej stronie są rozmyte. Nie ważne czy dam flat,bias, i dark

zawsze jest to samo. Początkowo myślałem że to może wina ustawienia matrycy po modzie, lecz naszczęscie miałem zdjęcia przed modem i też obie strony są rozmyte. Może to wina tego że zdjęcia są bez prowadzenia? tego nie wiem bo jeszcze nie posiadam. W programie sequator tego rozmycia nie ma, gwiazdy co prawda trochę uciekają bo naswietlenie jest 25s. Zalerzało mi na DSS bo można dodać flaty, biasy, darki. Dodam że próbowałem różnych ustawień w DSS. Być może ktoś spotkał się już z takim problemem, lub sam go miał. Proszę o pomoc ;) dodam zdjęcie bez obrobki 3200iso 35x10s 18mm. dodam jeszcze że przy stakowaniu na 35mm tego rozmycia nie było

20210918-Autosave009.jpg

To jest zdjęcie bez obróbki? Z reguły w DSS wychodzą zdjęcia ciemne. Spróbuj może jeszcze w Seqatorze. I może na przyszłość niższe iso? Trochę jakby ostrości wcale nie było po bokach. Ostrzenie było ręczne? HDR wyłączone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.