Skocz do zawartości

SkyMaster 15x70


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy znalazłby się jakis wlasciciel tego modelu (badz testujący), który mógłby go szerzej opisac? Zastanawiam sie nad kupnem skymastera, a musze nadmienic, ze jestem BARDZO początkująca. Czy jest wart swojej ceny (czy moze lepiej zacząć od np. BPC 20x60), jakie obserwacje mozna dzieki niemu poczynic, itp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

osobiscie tej lornetki nie mam, mam skymastera 25x100 ale z tego co czytalem na cloudynights.com to bardzo ja cenia za jakosc co do ceny. Pisza ze za takie pieniadze nic leprzego sie nie znajdzie. No ale to jest USA, CDN. Moze w Polsce jakas leprza alternatywa jest, nie wiem. BPC nigdy w lapach nie mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te lornetkę, jestem z niej zadowolony. Zasięgiem bije mniejsze szkła. Niestety nie mam porównania z modelami z górnej półki, więc moja opinia jest czysto subiektywna. Trzeba by porównywać z innymi o tej samej aperturze. Z pewnych rzeczy to moge rzeczywiście stwierdzić, że ma pole widzenia ponad 4st. [b. przyzwoite pole wg. mnie] tak jak deklaruje producent, no i że pryzmaty są ze szkła Bak4 [ brak pociemnienia w kwadrat źrenic wyjściowych]. W komplecie jest L-adapter do statywu, taki plastikowy -analogiczne można dostać pod marką Soligora czy Bressera [np. w Media Markt]. Jest to wg. mnie najsłabszy element tej lornety, ale bez przesady -jest dosyć lekka, więc od biedy taka złaczka wystarcza. Ale warto mieć coś solidniejszego [sam używam innej złaczki], ten adapter jest idealny pod 50-tkę... Notabene taki sam lub podobny dodają do Taigi 16x80 co już jest czystym nieporozumieniem i wg. mnie grozi urwaniem lornety [Taiga jest o 0.5kg cięższa, wiecej niż 1/3wagi Sky Mastera].

Myślę,że najwięcej obiektywnych danych znajdziesz w teście CAMK-u [nie pamiętam adresu, ale znajdziesz wyszukiwarką w necie pod hasłem test lornetek, albo zobacz stopke pod postami forumowicza 'Arek' -to jeden z autorów testu].

Generalnie, za ok. 500zł to ta lorneta jest przyzwoitym, wygodnym w użyciu sprzętem. Pamietaj tylko o solidnym statywie. Taki, na którym dobrze wisieć bedzie 50-tka ważąca mniej niż kilogram, nie ma szans pod 70-tką. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam

Teoretycznie można dostać ale tylko na osobiste zamówienie bowiem po drastycznej podwyżce ceny jaką narzucił rok temu producent, popyt na nie spadł niemal do zera i nie sa sprowadzane teraz większe partie. Cena w firmie przedstawicielskiej - Delta Optical - to ok. 800zł.

Zdecydowanie proponuję tańsze lornetki - nawet większe - osrednicach 70 - 80 mm za cene ok 500zł.

 

J. Poruczko"

 

Nawet nie wiedziałam, ze tak ciezko ją dostac. No to juz nie mam dylematu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że się nie pogniewasz Kukabura za to, że zadam pytanko w twoim temacie :D :

Mam pytanie do was natknąłem się na dwie lornetki, Celestrona:

Celestron 25x100 SkyMaster Multi Coated Binocular 200$

SkyMaster 25x100 Individual Focus 350$

Powiedzcie mi, czym one się różnią poza ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że się nie pogniewasz Kukabura za to, że zadam pytanko w twoim temacie :D :

Mam pytanie do was natknąłem się na dwie lornetki, Celestrona:

Celestron 25x100 SkyMaster Multi Coated Binocular 200$

SkyMaster 25x100 Individual Focus 350$

Powiedzcie mi, czym one się różnią poza ceną.

 

Masz może Grzegorzu link do stronki, na której natknąłeś się na te dwie nazwy...?

 

Według mojej wiedzy 25x100 wychodzi tylko w jednej wersji (a już na pewno w Polsce)... Co więcej każdy SkyMaster 25x100 jest Multi Coated, czyli "Individual Focus" także i jednocześnie każdy ma individual focus, czyli "Multi Coated" także ;)

 

Tym nie mniej mogę się jednak mylić, więc czekam na szersze info z Twojej strony.

 

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w dziedzinie Lornetek, ale taka rozbieżność cen sugeruje, że jednak czymś się różnią, ale mogę się mylić oto linki:

 

http://www.telescopes.com/products_v7/Cele...ocus_14957.html

 

http://www.adorama.com/CN25100.html?search...aster&item_no=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na 99,(9)% ;) to to samo bino, tylko że w pierwszym przypadku cena podana jest explicite, natomiast druga oferta, to zapewne jakaś ściema - przy zakupie dowiedziałbyś się, że musisz jeszcze dopłacić... Dodam jednak, że już nie raz spotkałem się z ofertą SkyMastera 25x100 (oczywiście w Stanach...) za ok. 300$, co - biorąc pod uwagę dobrą jakość tego bina - jest na prawde okazją.

 

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że są tu szczęśliwi posiadacze, Celestrona skymaster 25x100 zwracam się do was z prośbą.

Potrzebne mi są wymiary tej lornetki, aby zrobić dla kogoś pudełko na tą lornetkę, więc potrzebne mi jest najgrubsze miejsce (wymiar), najdłuższe w linii prostej (wymiar), i szerokość (wymiar).

Z góry dzięki za pomoc.

 

PS. Mateusz chyba masz pełną skrzynkę, bo chciałem ci zadać to pytanie na pw. Ale nie mogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że są tu szczęśliwi posiadacze, Celestrona skymaster 25x100 zwracam się do was z prośbą.

Potrzebne mi są wymiary tej lornetki, aby zrobić dla kogoś pudełko na tą lornetkę, więc potrzebne mi jest najgrubsze miejsce (wymiar), najdłuższe w linii prostej (wymiar), i szerokość (wymiar).

Z góry dzięki za pomoc.

 

PS. Mateusz chyba masz pełną skrzynkę, bo chciałem ci zadać to pytanie na pw. Ale nie mogłem

 

Racja, przepraszam - w swojej skrzynce mam taki nieporządek, jak w swoim pokoju :lanie:

 

Co do wymiarów, to zamieszczam poniżej (dane z uwzględnieniem nakładek na okulary i obiektywy oraz pionowo postawionym tripod adapterem oraz - tak jak prosiłeś - mierzone w najdłuższym/ najgrubszym/ najszerszym miejscu):

 

długość: 39.5 cm,

szerokość: 26 cm,

wysokość: 12cm.

 

 

Pozdrawiam i polecam się na przyszłość,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz okazało się, że potrzebuje jeszcze jeden wymiar z twej lornetki

Szerokość lornetki na wysokości śruby mocującej do statywu.

 

A za cierpliwość należy ci się :Beer: mam rodzinkę niedaleko Katowic, więc jak będę przejeżdżał to uregulujemy sprawę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz okazało się, że potrzebuje jeszcze jeden wymiar z twej lornetki

Szerokość lornetki na wysokości śruby mocującej do statywu.

 

A za cierpliwość należy ci się :Beer:        mam rodzinkę niedaleko Katowic, więc jak będę przejeżdżał to uregulujemy sprawę. :D

 

No co Ty... :) Nareszcie się do czegoś przydam na tym Forum... ;)

 

Odpowiedź na Twoje pytanie jest o tyle trudna, iż tripod adapter (owa "śruba mocująca do statywu") jest ruchoma i porusza się po całej długości lornetki na takiej metralowej szynie w kształcie grubego pręta (zobacz sobie na dowolnym zdjęciu SkyMastera, np. tutaj: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...94426313bee777).

 

Dlatego zrobimy tak: podam Ci szerokość bina w położeniu tripod adaptera najbliżej okularów (najwęższe miejsze), w środku długości (wiadomo...) i skrajnie najbliżej obiektywów (najgrubsze miejsce).

Jest to (odpowiednio): 21 cm, 22.5 cm, 25 cm.

 

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania, to od czasu do czasu na Forum jestem, więc mogę udzielić odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie nowy dylemat: bpc 20x60 na allegro. Uzywana, narazie stoi za 125zl.

 

Opis:"W odpowiedzi na liczne pytania informuję dodatkowo iż : lornetka jest kompletna , wraz z oryginalnym futerałem, stan określam jako dobry, nie jest porysowana i była kiedyś naprawiana ( w wyspecjalzowanej firmie - nie pamiętam nazwy ale chyba w Krakowie ), od tego czasu leży w szafie nieużywana. A waży ... dużo !".

 

W DO skymaster nadal nie jest dostepny (wg maila sprzed tygodnia trzeba poczekac nie krocej niz miesiac........znowu!). Wiec chyba zastanowie sie nad ta oferta. Chyba, ze znajdzie sie ktos, kto odwiedzie mnie od tego pomysłu :) Pozdrawiam

 

post-1699-1112882191_thumb.jpgpost-1699-1112882263_thumb.jpgpost-1699-1112882305_thumb.jpgpost-1699-1112882322_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze znajdzie sie ktos, kto odwiedzie mnie od tego pomysłu :)

 

Proszę bardzo :P

 

Jeżeli o mnie chodzi, to BPC byłby bardzo dobrym sprzętem, gdyby nie te fatalne okulary. Miałem niedawno okazję pobawić się w nocy BPC 26x70 i wróciłem z tej wyprawy mocno zdegustowany. Po pierwsze wszechogarniająca żółć obrazu... i konstrukcja okularów, która zmusza użytkownika do "wbijania" bina do oczu, gdyż inaczej nie uzyskuje się pełnego pola widzenia. Bardzo krótkie są te muszle oczne, co - przynajmniej dla mnie - psuje całą wygodę obserwacji.

 

Dlatego też gdybym stał przed wyborem lornety, bogaty o te doświadczenia, na pewno bym jej nie kupił.

 

Natomiast nie myśl, że próbuję w ten sposób nakłonić Cię do SkyMastera 70 - jest to niestety typowy "gumiak" z w miarę dobrą optyką, natomiast nie oczekuj po tym zakupie rewelacji (oczywiście szczerze życzę Ci, aby jednak tak nie było!!! :)).

W tym rozmiarze na pewno lepsza jest ta lorneta (sprawdziłem to organoleptycznie ;)): http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...a406af43fb09b43, ale niestety to już zupełnie inna cena.

 

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie oczekuje cudow po sprzecie za taka cene. Jednak staralam sie wybrac cos, co zbiera w miare dobre recenzje, i co sie nadaje dla początkującego. Narazie dysponuje kwotą ok 500zl, wiec za bardzo nie poszaleje, ale zobaczymy po wakacjach - jak dobrze pojdzie, to sie cos wykombinuje. Dzieki za odp. i podrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :P

 

Jeżeli o mnie chodzi, to BPC byłby bardzo dobrym sprzętem, gdyby nie te fatalne okulary. Miałem niedawno okazję pobawić się w nocy BPC 26x70 i wróciłem z tej wyprawy mocno zdegustowany. Po pierwsze wszechogarniająca żółć obrazu... i konstrukcja okularów, która zmusza użytkownika do "wbijania" bina do oczu, gdyż inaczej nie uzyskuje się pełnego pola widzenia. Bardzo krótkie są te muszle oczne, co - przynajmniej dla mnie - psuje całą wygodę obserwacji.

 

Dlatego też gdybym stał przed wyborem lornety, bogaty o te doświadczenia, na pewno bym jej nie kupił.

Słuchaj Mateusza, dobrze wie o czym pisze. Ja niedawno sprawiłem Ojcu Kronosa BPC i miałem podobne odczucia. No ale Jemu widoczki się podobały (patrz ostatnie zdanie ;) )

Ja rowniez nie oczekuje cudow po sprzecie za taka cene. Jednak staralam sie wybrac cos, co zbiera w miare dobre recenzje, i co sie nadaje dla początkującego. Narazie dysponuje kwotą ok 500zl, wiec za bardzo nie poszaleje, ale zobaczymy po wakacjach - jak dobrze pojdzie, to sie cos wykombinuje. Dzieki za odp. i podrawiam :D

Skoro tak to nie lepiej poczekać trochę. Niecierpliwość zarówno przy zakupach jaki i w astronomii to zły doradca. Tym bardziej jak piszesz, że jesteś początkująca to większe pole widzenia jakie ma SkyMaster będzie dla Ciebie dużym ułatwieniem,

No ale jeśli już koniecznie muuusisz, to ja bym szukał czegoś nowego (choćby BPC), tak abym mógł to dalej sprzedać lub czegoś co mógłbym zostawić.

Na Twoim miejscu na początek wziałbym sobie np. Tajgę 10x50 (tania i ma dobre recenzje w swoim przedziale cenowym), a resztę pieniążków już bym odłożył na po wakacjach B)

 

A najlepiej to nie słuchaj nas bo jesteśmy rozpuszczeni i zepsuci :rolleyes: przez większe zabawki :Boink::szczerbaty:

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sama nie wiem. Korci mnie, zeby zalicytowac. Mam jeszcze dwa dni, to sie moze za czyms porozglądam. Na lornetke i tak jestem zdecydowana i raczej nie bede czekac z tym zakupem do konca wakacji (oszczedzanie bardzo kiepsko mi idzie :D ). Tylko teraz: którą! Jakis miesiac temu bylam zdecydowana, a tu widze, ze to o wiele trudniejszy wybor. Na temat tych samych modeli są nieraz tak różne opinie, ze chyba jednak bede musiala zdac sie na moja kobiecą intuicję :lol:

Miłego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tych samych modeli są nieraz tak różne opinie, ze chyba jednak bede musiala zdac sie na moja kobiecą intuicję :lol:

 

I tutaj się jednak mylisz...

 

Pomijając fakt, iż kobieca intuicja rzeczywiście ma coś w sobie niezwykłego i możliwe, że w wielu przypadkach jest dobrym doradcą, jednak tutaj nie jest to takie proste. ;)

 

Zawsze powtarzam, że jeżeli chcesz zakupić dobrą lornetkę, która ma Ci służyć przez conajmniej 5 lat i ponadto chcesz być z niej zadowolona, musisz stety/niestety wypróbować przed zakupem każdą z nich. I mimo że możemy Ci tutaj pisać różne mądre rzeczy i nakłaniać do różnych lornetek, to jednak Ty jedyna wiesz, jakie masz oczekiwania co do tego sprzętu. Napisałem Ci, że 15x70 może nie spełnić Twoich oczekiwań... co absolutnie nie oznacza, że kiedy weźmiesz ją do ręki i popatrzysz przez nią na niebo, dojdziesz do takiego samego wniosku.

Kiedy sam stałem przed wyborem bina na dłuuugie lata otrzymałem mnóstwo cennych informacji z różnych źródeł, ale dopiero moment, kiedy miałem okazję porównać ze sobą wszystkie interesujące mnie bina w akcji, dał mi ostateczną i najcenniejszą wskazówkę co do zakupu i dzisiaj jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Dlatego też nie spiesz się z tym zakupem (wiem, że nie jest to łatwe, kiedy czeka się na swój pierwszy sprzęt), tylko zbierz jak najwięcej informacji na temat interesujących Cię lornetek. Pamiętaj (co jest oczywiste, ale o tym się zapomina), że cena jest wprostproporcjonalna do jakości (czyli zadowolenia ze swojego bina), więc lepiej wydać jednarozowo więcej, ale efektywniej.

 

Wydaje mi się, że Vixen Ultima 9x63 powinien zaspokoić wszelkie Twoje pragnienia - przynajmniej w astronomii ;) Problem jednak w tym, że to już trochę za duża cena, natomiast wybór w Polsce jest na tyle mały, że bardzo ciężko jest mi znaleźć dla tego Vixena substytut za mniejszą cenę. Lornetek z serii Taiga Ci wogóle nie polecam, bo to słaby sprzęt, posiadający wszelkie wady chinskich gumiaków. Ruskie je może dobre, ale musisz trafić na odpowiedni egzemplarz, bo większość sprzedawanych na rynku wtórnym lornet z byłego ZSRR jest w bardzo złym stanie. Jest jeszcze opcja ściągania sprzętu z USA, ale to już temat na osobny wątek...

 

Sorry, jeżeli zamieszałem Ci teraz w głowie, ale takie jest moje zdanie. Mam nadzieje, że zakupisz najlepszą możliwą dla siebie lornetę, bo sam jestem ich fanem i wiem jak świetne to urządzenie :)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetek z serii Taiga Ci wogóle nie polecam, bo to słaby sprzęt, posiadający wszelkie wady chinskich gumiaków.

Ja bym nie przesadzał z tym, że Tajga to słaby sprzęt. Zobacz Mateusz na testy Arka. Taka 9x60 plasuje się zaraz za lorntkami powyżej 1200 zł co przy cenie 300 złociszy i początkującej astro-bin amatorce, które chce mieć coś natychmiast i ma tylko 500 zł na wydanie nie jest wcale złym rozwiązaniem i na pewno Jej do astronomii nie zniechęci.

BTW Taiga 16x80 zresztą też w rankingach goni Sky Mastera.

Oczywiście zaznaczam, że pisze to z punktu widzenia osoby, która nie miała w ręku tych lornetek, więc najlepiej by było jakby sam Arek się tu wypowiedział, no i może Kuba, który ma wspomnianą Taigę.

W każdym razie podsumowując: ja osobiście zamówiłbym SkyMastera 15x70 i spokojnie czekał na przesyłkę, choćby i miesiąc czy dwa :szczerbaty: bo w cenie do 500 zł chyba naprawdę nic lepszego nie znajdzie się. :Salut:

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą intuicją to miał byc zart :D Rzadko kiedy sie sprawdza.

Moze faktycznie jeszcze sie troche wstrzymam, dozbieram troche kasy. Z tym sprawdzeniem przed kupnem, to bedzie ciezka sprawa, bo dotychczas znalazlam vanguarda, olympusa i inne (blizej nieokreslone) modele. Tyle u nas sklepów, a zawsze czego brakuje :angry: . Moze wybiore sie na wycieczke do jakiejś wiekszej mieściny i wtedy upatrzę tę jedną jedyną :wub: Dzieki za psychiczne wsparcie, w tym jakze trudnym dla mnie momencie :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.