Skocz do zawartości

SkyMaster 15x70


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zaczne od statywu  :D Zawsze to jakis krok naprzód. A na skymastera (z DO) poczekam. Ciekawe, czy sie wyrobia w 3 tygodnie - chcialabym go sprawdzic w Bieszczadach :D

 

Masz na myśli majowy weekend w Bieszczadach? A gdzie konkretnie? Niewykluczone, a nawet prawdopodobne, że bedę w tamtych okolicach. Moze nawet z jakims przenośnym sprzetem kalibru 50-80mm [ale niestety swojego Sky Mastera nie wezmę raczej]. Pozdrawiam

-Jarosław

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze byly Bieszczady, ale jakos nie moglam przekonac do nich reszty. I tym sposobem bede sie bawic w zakopcu. Ale Bieszczadów nie odpuszcze. Moze we wrzesniu  :Cry:

 

W tym terminie (albo blisko niego, w zależności od tego, kiedy odbędzie się zlot) radziłbym Ci raczej jechać do Jodłowa, bo nie dość, że masz wtedy okazję poznać osoby z naszego Forum, to jeszcze trafiasz pod sprawdzone, bajecznie ciemne niebo.

 

Nie chciałbym formułować tutaj kategorycznych zdań, ale po ostatnim zlocie w Bieszczadach bardzo się zawiodłem na tamtejszych warunkach obserwacyjnych, więc już z czystym sumieniem nie jestem w stanie polecić Ci wyjazd w te regiony. Natomiast w Jodłowie byłem trzy razy (raz na zlocie i dwa razy turystycznie) i zawsze uderzało mnie to, co w nocy dzieje się tam na nieboskłonie ;) - idealne miejsce na obserwacje lornetkami!

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolenniczką Bieszczadów, wiec nawet gdyby w ogole nieba nie bylo widac, to i tak rok bez, chociaz jednego, wyjazdu uwazam za stracony :D (chociaz dotychczas trafialam na piękne :icon_biggrin: ) . A nad Jodlowem juz myslalam. Sek w tym, ze w maju rozpoczynam praktyki w szkole i nie wiem co z tego wyjdzie, kto wie -moze szczescie mi dopisze i sie zjawie

....bo nie dość, że masz wtedy okazję poznać osoby z naszego Forum....

i Was troche pomecze :Boink: Jak dozyje tej lornetki... :angry:no i jak przezyje zakopca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja sie nie nadaje do licytowania. W ogole do kupowania czegokolwiek przez internet. Juz zamawianie lornetki w DO bedzie dla mnie katorgą. Ale dzieki za informacje :Kwiatek: . Wy tu sie meczycie, zeby mi cos doradzic, a ja i tak pewnie kupie skymastera :ha: ( co nie znaczy, ze macie przestac pisac :D ; bardzo miło sie Was czyta). Dziekuje za cierpliwosc i wyrozumialosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadrabia dobrym odwzorowaniem bieli, powłokami (ponadprzeciętna sprawność :D) i korekcją pola. Porównując ją ze skymasterem 15x70 napewno znacznie lepiej radzi sobie z abberacją, nieostrością, dystorsją pola i refleksami przy obserwacjach jaśniejszych obiektów - mialem okazje te 2 modele wnikliwiej posprawdzać, jeden z nich nawet posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) żuraw jest przystosowany do mocowania BPC czyli zupełnie innego. Może istnieje jakieś proste rozwiązanie ale ja go nie znam  :icon_redface: (...)

Czołem. Ja sobie jakoś poradziłem z tym problemem i osadziłem Skymastera 15x70 na wzmocnionym żurawiu "porucznika". Szczegóły tego prostego dinksa (każdy ślusarz powinien dać radę) - na zdjęciach:

100_0888.JPG 100_0893.JPG

Żuraw jest o całe niebo lepszy od statywu ze względu na stabilność i wygodę obserwatora (a ruki swobodnyje... :Cheers: )

100_0894.JPG

Ku przestrodze Kaburze Chybotliwej :rolleyes: i innym dodam jeszcze, że choć widoki przez Skymastera są generalnie zapier...ające dech w piersiach, to trzeba uważać żeby nie naciskać na okulary bo łatwo gubi ostrość. I chyba to jest główną jego wadą <_< . Co do aberracji chrom. to wydawała mi się duża... ale tylko do czasu gdy popatrzyłem przez tak chwaloną Minoltę Activa 8x50 - teraz wydaje mi się całkiem znośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze Kaburze Chybotliwej  i innym dodam jeszcze, że choć widoki przez Skymastera są generalnie zapier...ające dech w piersiach, to trzeba uważać żeby nie naciskać na okulary bo łatwo gubi ostrość.
widocznie zależy to od konretnego modelu u mnie się nie gubi ostrość (proszę nie generalizować B) ) Możliwe że przyzywczajony jesteś do mocnego "dociskania okularów" :huh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie zależy to od konretnego modelu u mnie się nie gubi ostrość (proszę nie generalizować B) )

 

Sorki, już nie będę :notworthy:

Ale i też moją opinię - jak każdą inną na tym forum - należy chyba odczytywać jako dotyczącą konkretnego posiadanego egzemplarza... nie sądzisz? To że twój egzemplarz trzyma ostrość też jeszcze niczego nie dowodzi.

A z kilku jednostkowych opinii mozna złożyć sobie jakiś tam obraz całości - pozostawmy to domyślności czytelnika.

Nie zauważyłem też żeby ktoś tutaj poddawał testom masowe ilości egzemplarzy jednego typu, a tylko to uzasadniałoby wnioski istotne statystycznie (z oszacowaniem p-stwa błędu).

Tak więc skazani jestesmy na jednostkowe opinie i nie róbmy z tego zagadnienia. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że twój egzemplarz trzyma ostrość też jeszcze niczego nie dowodzi.
- to sie nazywa rozrzut jakościowy.

 

Ale i też moją opinię - jak każdą inną na tym forum - należy chyba odczytywać jako dotyczącą konkretnego posiadanego egzemplarza...

 

raczej koreluje z tym

Ku przestrodze Kaburze Chybotliwej  i innym dodam jeszcze, że choć widoki przez Skymastera są generalnie zapier...ające dech w piersiach, to trzeba uważać żeby nie naciskać na okulary bo łatwo gubi ostrość.

sposób wyrażenia może wprowadzić w błąd czytelnika (dlatego moja wzmianka o generalizowaniu) który zinterpretuje to jakoby każdy egzemplarz SkyMastera 15x70 był obarczony tą wadą ... (nie każdy musi być tak wspaniałomyślny) wystarczyło dodać w moim modelu ... i wszystko jasne :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kabura chybotliwa :ha: . O mnie sie nie martwcie. Juz tak dlugo czekam, ze los chyba nie sprawi mi zadnej nieprzyjemnej niespodzianki i trafie na idealny egzemplarz :D Nawet ustawilam strone DO jako startową, zebym mogla szybciej sprawdzac; i tylko slychac co chwile jęk zawodu :( A ten tekst "juz wkrótce" przesladuje mnie nawet we snie. Zycze udanego weekendu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kabura chybotliwa  :ha: . O mnie sie nie martwcie. Juz tak dlugo czekam, ze los chyba nie sprawi mi zadnej nieprzyjemnej niespodzianki i trafie na idealny egzemplarz  :D

 

Ja też tak myślę, będzie :dobrze:

 

Ale tak na wszelki wypadek, można spróbować pomóc losowi i poprosić sympatycznych panów z DO o sprawdzenie egzemplarza pod tym kątem (na życzenie klienta). A już w naj, najgorszym przypadku można odesłać produkt lub poprosić o wymianę - w DO to nie problem.

 

Tak więc ryzyko małe a Skymaster to w sumie fajna lorneteczka.

 

A propos, może ktoś wie czy można coś poradzić w Skymasterze na mój problem (utrata ostrość przy niewielkim nacisku na okular) :icon_question:

Ja nie widzę czym można by tam pokręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, może ktoś wie czy można coś poradzić w Skymasterze na mój problem (utrata ostrość przy niewielkim nacisku na okular) :icon_question:

Ja nie widzę czym można by tam pokręcić...

 

Lepiej nie zajmuj się tym sam, bo możesz tylko narobić sobie jeszcze więcej kłopotów. Szczerze mówiąc jestem zaskoczony Twoim problemem z 15x70, bo macałem już ich kilka i żaden podobnego problemu nie wykazywał. Jeżeli od dnia zakupu tej lornetki nie minął jeszcze rok, to przejedź się z nią do DO (daleko pewnie nie masz) i zrób to sobie na gwarancji.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie zajmuj się tym sam, bo możesz tylko narobić sobie jeszcze więcej kłopotów. Szczerze mówiąc jestem zaskoczony Twoim problemem z 15x70, bo macałem już ich kilka i żaden podobnego problemu nie wykazywał. Jeżeli od dnia zakupu tej lornetki nie minął jeszcze rok, to przejedź się z nią do DO (daleko pewnie nie masz) i zrób to sobie na gwarancji.

Pozdrawiam

 

Ja chyba rzeczywiście zgeneralizowałem mój problem i założyłem że "ten typ tak ma" :Boink: Bo w końcu trudno za tę cenę (i to za 70-kę) oczekiwać ideału. Ale możliwe że ta wada to raczej odstępstwo niż reguła (o czym bym się nie dowiedział gdyby nie forum).

 

Rok minął - wymiana egzemplarza nie wchodzi w grę. Ale jeśli tylko możliwa jest naprawa, choćby płatna, spróbuję tak zrobić.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba rzeczywiście zgeneralizowałem mój problem i założyłem że "ten typ tak ma"  :Boink:  Bo w końcu trudno za tę cenę (i to za 70-kę) oczekiwać ideału. Ale możliwe że ta wada to raczej odstępstwo niż reguła (o czym bym się nie dowiedział gdyby nie forum). 

 

Rok minął - wymiana egzemplarza nie wchodzi w grę. Ale jeśli tylko możliwa jest naprawa, choćby płatna, spróbuję tak zrobić.

 

Dzięki!

 

Nie no Merak... Rozumiem, że nie jedziesz do DO i nie reklamujesz tego, że Twoje bino ma aberracje chromatyczną, bo rzeczywiście "ten typ tak ma", ale wada polegająca na zainstalowaniu felernych okularów w lornecie to jak najbardziej wina producenta, bo nawet gdyby to bino kosztowało 20 zł, to i tak nie ma prawa mieć miejsca taka usterka.

Mimo tego, że wygasła już gwarancja na Twoje bino jedź z nim do DO i zapytaj się, czy są w stanie zlecić zrobienie tego za normalne pieniądze (gdybym mieszkał w Wwa, to siedziałbym u nich codziennie po szkole ;)). Jeżeli to nie pomoże, to możesz ewentualnie zlecić naprawę Januszowi P., dla którego będzie to zapewne drobnostka.

 

I może tak na marginesie - może napisałbyś parę słów na temat swojej 70tki (jeżeli zrobiłeś to już wcześniej, to pardon), bo na naszym Forum są osoby, dla których informacje o możliwościach tego bina byłyby bardzo cenne (oczywiście możliwościach "w terenie", bo Arek zdążył już ją prześwietlić pod kątem wykonania i sprawności optycznej, ale zawsze teoria różni się od praktyki...).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Merak... Rozumiem, że nie jedziesz do DO i nie reklamujesz tego, że Twoje bino ma aberracje chromatyczną, bo rzeczywiście "ten typ tak ma", ale wada polegająca na zainstalowaniu felernych okularów w lornecie to jak najbardziej wina producenta, bo nawet gdyby to bino kosztowało 20 zł, to i tak nie ma prawa mieć miejsca taka usterka.

Powiem szczerze, czas poświęcony na reklamację lornetki za 20zł wyceniłbym wyżej niż samą lornetkę (do kosza z nią :D )

 

Mimo tego, że wygasła już gwarancja na Twoje bino jedź z nim do DO i zapytaj się, czy są w stanie zlecić zrobienie tego za normalne pieniądze (gdybym mieszkał w Wwa, to siedziałbym u nich codziennie po szkole ;)).

Widocznie kończysz szkołę wcześniej niż ja robotę... chociaż w tych czasach to może być odwrotnie :lol: A poważnie, mam z DO dobry kontakt mailowy a zamówione graty dostaję na biurko (cholerka, zrobiłem się p. Wygodnicki). A było już tego... przynajmniej z 10 zakupów. I to zawsze: to co zamówiełem, błyskawicznie (jesli tylko w magazynie), nowe, w fabrycznym opakowaniu (a dodatkowo zabezpieczone jak na drogę z Honolulu a nie Mińska). I jakby co - mogę zawsze wymienić.

 

Jeżeli to nie pomoże, to możesz ewentualnie zlecić naprawę Januszowi P., dla którego będzie to zapewne drobnostka.

No cóż, świat nie jest taki prosty jak się wydaje (może moja poprzednia odpowiedź coś ci wyjasni - przeczytaj jeszcze raz 2 ostatnie zdania).

 

I może tak na marginesie - może napisałbyś parę słów na temat swojej 70tki (jeżeli zrobiłeś to już wcześniej, to pardon), bo na naszym Forum są osoby, dla których informacje o możliwościach tego bina byłyby bardzo cenne (oczywiście możliwościach "w terenie", bo Arek zdążył już ją prześwietlić pod kątem wykonania i sprawności optycznej, ale zawsze teoria różni się od praktyki...).

Daj spokój, po recenzji Arka nie będę sobie robił obciachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merak, nie tak szybko. Mateusz ma rację. Im więcej recenzji tym lepiej i to z dwóch ważnych powodów:

 

1) sprawdzamy powtarzalność produkcji

2) nasze testy nigdy nie powiedzą tego jak lornetka zachowuje się w długiej skali czasowej i w różnych

warunkach

 

A oprócz tego każdemy miłośnikowi lornetek czytanie dobej recenzji sprawia dużą przyjemność.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.