Skocz do zawartości

POLSKA ASTROFOTOGRAFIA-ALBUM


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Ilość chętnych nam rośnie... pomysł z pdf wydaje się jakąś alternatywą, tylko zastanowiliście się nad kosztami takiego wydruku - na szybciora dla indywidualnego wydruku formatu 50x70cm:

w ccs druk można za 99,00netto 1m2 wydrukować na glossy czyli super... 13x0,35 to około 4,5m2.

Cena zatem kalendarza wyjdzie około 450netto :blink: plus bindowanie lub inne zszycie...

Pewnie gdzieś można znaleźć taniej ale to i tak pięć razy drożej niż z drukarni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ludzie to lubia kombinowac.

 

Jak ktos chce sobie na drukarce drukowac, to przeciez moze sobie sam zrobic kalendarz. My rozmawiamy o kalendarzu jako materialnej formie, gdzie kazda bedzie taka sama z kontrolowana jakoscia i przekazem.

 

Nie zas o rzedzie cyferek 0,1 przesylanym przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

nie chodzi mi o wydruk, tylko zdjęcie wykonane na cyfrowej maszynie fotograficznej - z wydrukiem z dużej małej czy średniej plujki nijak nie da się tego porównać.

 

Natomiast moim zdaniem nie uda się uruchomić takiej ilości kalendarzy, żeby nawet z druku cyfrowego wyszła jakaś sensowna finansowo ilość.

 

Maciej w kalendarzu 50x70 fotka by musiała być tak ze 30x40 minimum no i powiedz mi teraz skąd takie duże pliki weźmiesz. Moim zdaniem mniejszy format całości, to po pierwsze. Po drugie zacząć myśleć poważnie o tym projekcie ale na rok 2007 - może teraz jest dobry moment, żeby właśnie ogłosić konkurs, zabawe czy jakkolwiek to się nazwie - do tego żeby cały rok przygotowywać materiały, ew. szukać szerszego zbytu na to wydawnictwo. Teraz jest po prostu trochę późno na rok 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie idealnego rozwiązania w pierwszej edycji ASTROKALENDARZA, nie będzie miało szerokiego poparcia. Zbyt wiele opcji na raz, nie da się pogodzić. Lepiej będzie wydać pierwsze (pierwotne wydanie Kalendarza), a potem, na tej bazie starać sie dotrzec do jakiegoś ideału. To jest moja propozycja do dyskusji. Pozdrowienia dla wszystkich fotografujących!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc Arti, nie mów, ze nie ma co drukować. Tyle materiału, który jest na FORUM to kopalnia. Ty sam masz tu spory udział!.

nadinterpretujesz mnie zbyt daleko. Niema kalendarza!!! I nie jest to taki pikuś wszystko złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym wy tu rozmawiacie? Cały rok był na takie inicjatywy. Teraz zanim coś się ustali będą święta, po świętach wszyscy będą za bardzo najedzeni żeby sie kalendarzem zajmować zapewne. Jak chcecie to w tak krótkim czasie przygotować, żeby było porządnie i żeby nie było żadnych problemów z niczym.

 

I jeszcze pytanie: jak miałaby wyglądać dystrybucja? Bo trzeba by jeszcze to wszystko porozsyłać po ludziach a w kopete to raczej sie nie zmieści ;)

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Myślę, że na 2006 rok to możemy zrobić wersje testową i wydrukować może sobie każdy na dowolnym formacie - mam tu na myśli małe formaty np A3. Na tej bazie można zacząc dyskusję i wypracować jakiś kompromis na rok 2007.

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szerszą skalę - pomoże jakieś wydawnictwo?

 

wydawało się to niemożliwe, a jednak chyba się uda :)

dzięki staraniom Jacka Pali z A4U, jest nowa szansa na wydanie astro kalendarza i to bezpłatnego!!

szczególy tu: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7469.0

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.