Skocz do zawartości

Panowie już najwyższy czas chyba


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

AstroForum forum miłośników astronomii - tak brzmi napis, tuż przy logo Forum.

 

Lecz niestety, coraz bardziej przpomina forum "nienawiści" do Janusza_P. i vice versa

 

Ostatnio, praktycznie każdy zaczęty wątek, na jakikolwiek temat, o razu przekształca się w zażartą wymianę oskarżeń, między Panem Płeszką, a tymi, którzy go poznali, albo i nie poznali, a zdążyli już znielubić

 

Praktycznie ograniczyło to totalnie czytelność wszelkich merytorycznych dyskusji poruszanych tematów, problemów, czy dokonań wszystkich userów

 

moja propozycja: może da się jakoś ograniczyć miejsca w których może pisać Pan Płeszka, albo wręcz ograniczyć to miejsce tylko do: "Astro-Forum.org > Sprzęt astronomiczny, czyli czym obserwujemy > Producenci i importerzy > Astrokrak"

Wiem, że to wredne z mojej strony i nie fair, niema w tym absolutnie nic osobistego, chodzi mi tylko to, żeby to, by forum było źródłem czystej wiedzy, a kurcze coraz bardziej wraz z wychładzaniem lustra, muszę wychładzać własne nerwy, po przeczytaniu kolejnych nowych rozpoczętych wątków, które błyskawicznie przekształcają się w taką: :dyskusja: dyskusję

 

najbardziej mi żal tych wszystkich nowych userów, którzy nieświadomi tego, co zaraz nieświadomie zupełnie rozpętają, zwracają cię z jakimś pytaniem, problemem i zamiast uzyskać konkretną odpowiedź i pomoc na dręczące ich problemy, czytają te wzajemne obelgi :(

 

albo może chociaż sondę n.t. temat zrobić, żeby to demokratycznie było?

 

jednocześnie, mając na względzie, to, że mimo wszystko mogę mieć chorą wyobraźnię i to wszystko mi się tylko uroiło, bardzo proszę o usunięcie tego tematu, a najlepiej mojego konta, a wszystkich bardzo przepraszam, za takie moje ewentualnie insynuacje.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za ten głos rozsądku. Pan JanuszP dostał ostrzeżenie co skutkuje zakazem pisania na czas nieokreślony. Wszystkie podobne próby znieweczenia wartości merytorycznych zawartych na tm forum będa załatwiane w sposób zdecydowany.

Usuniecie Twojego konta byłoby dużą stratą dla Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas-spoko nikogo nie będziemy usuwać nam też chodzi o forum miłośnicze a nie producencko-reklamowe. Mam nadzieję że sytuacja teraz się ustabilizuje i że zajmiemy się tym co jest pięknego na niebie a nie jakimiś przyziemnymi głupotami z personalmymi przepychankami. Dzięki za trzeżwą ocenę, Twoje propozycje związane z ograniczeniami dla producentów brzmią b. rozsadnie.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolicie to zabiorę głos w tej sprawie, bo jak pewnie zauważyliście wkurzało mnie to, że z każdego niemalże tematu robiło się wielkie G. Jestem tu nowy, ale powiem wam, że w temacie dla nowych poprosiłem o kontakt ludzi z mego miasta i ostatnio dostałem odpowiedz od jednego forumowicza, który napisał mi, że by się odezwał wcześniej, ale rzadko tu bywa, tylko sprawdzić, co się dzieje i czy nie ma wiadomości, a to, dlatego że po miesiącu od czasu rejestracji zbrzydło mu to forum a to za sprawą właśnie takich przykrych uwag wymienianych pomiędzy forumowiczami i zaśmiecających tematy.

Ja tego ostatnio doświadczyłem zakładając ostatni temat (pewnie wiecie, o jaki chodzi), który zamienił się wręcz w rzeźnie tyle tam było mięsa, co wywołało u mnie pewną reakcje (też wiecie, o co chodzi).

Chciałem jeszcze raz powiedzieć, że nie chciałem nikogo obrazić. Ale widząc ten temat cieszę się, bo może właśnie ten mój temat, który był ostrą wymiana zdań przyczyni się do tego, że coś się poprawi na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię czytać tekstów typu:

Tam czy ówdzie (sami wiecie gdzie) działo się jeszcze gorzej (sami wiecie jak) i już tam (sami wiecie gdzie) nie chodzę, o czym sami wiecie, więc jak już tu chodzę.... niech nie będzie tak samo jak tam (sami wiecie gdzie) gdzie już nie chodzę z sami wiecie jakiego powodu..... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezwzględnie żądam tego samego dla kolegi Andee'ego !!!!!

 

uaktywnił mu się ten sam gen jątrzenia dla satysfakcji co miał kiedyś.

Miałem, silne postanowienie nie pisania już niczego w tego typu wątkach ale muszę to powiedzieć od siebie. Zgadzam się w pełni z McArtim. Jeżeli Janusz został zawieszony za swoje wypowiedzi w stosunku do Adama to Andee powinien zostać zawieszony za ataki na Janusza. Proszę przejrzeć wątek z ED to sami zobaczycie przykład.

A właściwie to już nie zobaczycie bo wiadomości wylądowały w kwarantannie.

Całe piekło zaczęło się od wypowiedzi Andeego i kaluznego_m zarzucających Januszowi niewarygodność. Co od razu wyrzutowało na jego wypowiedź nt. 100ED. Teraz proszę porównać recenzję Mirka_D z recenzją Janusza i zastnowić się czy słusznie mu sie oberwało. Kładę nacisk na nazwę wątku 1-0-0-E-D a nie W-O.

IMHO Obie wypowiedzi powinny być natychmiast zablokowane przez moderatorów jako niezgodne z regulaminem. Tak samo jak wypowiedzi Janusza dotyczące Adama. Po prostu Regulamin Forum zabrania wycieczek personalnych nie związanych z tematem słusznych czy nie i koniec. Myślę, że jeżeli reakcje Rady na takie wiadomości byłby szybkie to sytuacje z zadymiarzami zostały by prędziutko rozwiązane.

Jestem tu krótko nie znam wszystkich układów, układzików, trybików itd., ale jak jednego użytkownika każe się za obrażanie drugiego, a innego nie TO JEST TO NIE SPRAWIEDLIWOŚĆ I ZAKŁAMANIE w biały dzień.

Nie jestem dla tego forum ważny, bo przeważnie zadję pytania, ale postanowiłem nie brać udziału w życiu forum dopóty, dopóki ta nie sprawiedliwość nie zostanie naprawiona.

A jeżeli ktoś z Rady uważa, że moje wypowiedzi są w jakimkolwiek stopniu obraźliwe to proszę o usunięcie mnie całkowicie z forum, nie chce urosnąć na zadymiarza :szczerbaty:

 

żegnam do czasu

 

BTW Andee tak wymagasz od JP aby nas wszystkich przeprosił za WO a nie wydaje Ci się, że w świetle recenzji Mirka_D powinieneś przeprosić choćby JP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowenol - chcialbym Ci odpowiedziec, ale sprawy juz sie rozwiazaly, wiec nie ma co tematu ciagnac dalej. Powiem tylko, ze mialbys racje, gdyby afera zaczela sie w tym watku, a nie pare lat temu. Wtedy faktycznie zarowno Andee jak i Michal zasluzyli by na ostrzezenie. Ciesz sie, ze jestes nowy i nie znasz historii z Januszem. Dzieki temu masz szanse go jeszcze szanowac, a nawet bronic.

 

Skonczmy juz ten temat. Janusz ma swoje forum, co w zasadzie zamyka polemike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, silne postanowienie nie pisania już niczego w tego typu wątkach ale muszę to powiedzieć od siebie. Zgadzam się w pełni z McArtim. Jeżeli Janusz został zawieszony za swoje wypowiedzi w stosunku do Adama to Andee powinien zostać zawieszony za ataki na Janusza. Proszę przejrzeć wątek z ED to sami zobaczycie przykład.

A właściwie to już nie zobaczycie bo wiadomości wylądowały w kwarantannie.

Całe piekło zaczęło się od wypowiedzi Andeego i kaluznego_m zarzucających Januszowi niewarygodność. Co od razu wyrzutowało na jego wypowiedź nt. 100ED. Teraz proszę porównać recenzję Mirka_D z recenzją Janusza i zastnowić się czy słusznie mu sie oberwało. Kładę nacisk na nazwę wątku 1-0-0-E-D a nie W-O.

IMHO Obie wypowiedzi powinny być natychmiast zablokowane przez moderatorów jako niezgodne z regulaminem. Tak samo jak wypowiedzi Janusza dotyczące Adama. Po prostu Regulamin Forum zabrania wycieczek personalnych nie związanych z tematem słusznych czy nie i koniec. Myślę, że jeżeli reakcje Rady na takie wiadomości byłby szybkie to sytuacje z zadymiarzami zostały by prędziutko rozwiązane.

Jestem tu krótko nie znam wszystkich układów, układzików, trybików itd., ale jak jednego użytkownika każe się za obrażanie drugiego, a innego nie TO JEST TO NIE SPRAWIEDLIWOŚĆ I ZAKŁAMANIE w biały dzień.

Nie jestem dla tego forum ważny, bo przeważnie zadję pytania, ale postanowiłem nie brać udziału w życiu forum dopóty, dopóki ta nie sprawiedliwość nie zostanie naprawiona.

A jeżeli ktoś z Rady uważa, że moje wypowiedzi są w jakimkolwiek stopniu obraźliwe to proszę o usunięcie mnie całkowicie z forum, nie chce urosnąć na zadymiarza :szczerbaty:

 

żegnam do czasu

 

BTW Andee tak wymagasz od JP aby nas wszystkich przeprosił za WO a nie wydaje Ci się, że w świetle recenzji Mirka_D powinieneś przeprosić choćby JP

 

 

Nie, nie wydaje mi sie abym kogokolwiek musial przepraszac, to po pierwsze. Nie atakowalem Janusza lecz wyrazilem swoja opinie na temat tego iz:

 

1. Sprzedawca nie powiniem zamieszac na forum wlasnych recenzji oferowanego przez siebie sprzetu gdyz z samej zasady sa one niewiarygodne.

 

2. Jezeli brak mu taktu i jednak opublikuje raka recenzje, to winien to robic w swoim dziale producenckim.

 

3. Przeprowadzanie testow jakiegokolwiek sprzetu astro na balkonie, w centrum duzego miasta mija sie z celem. I jestem pewien ze gdyby ktokolwiek inny zamiescil taka recenzje Janusz bylby pierwsza osoba krytykujaca takie przedsiewziecie.

 

4. Twoje wypowiedzi nie sa dla mnie w zadnym stopniu obrazliwe, masz prawo zamieszczac wlasne opinie i przemyslenia. Natomiast nie masz prawa odbierac takiej mozliwosci innym osobom a do tego dazysz.

 

5. Nie uwazam sie za zadymiaza. Cenie prawde i i prawdomownosc, niecierpie bezczelnosci i narzucania innym bzdur wyssanych z palca, co czesto zdaza sie przedstawicielom wiadomej firmy.

 

6. Ciekawe dlaczego z innymi przedstawicielami, sprzedawcami i producentami nie ma na tym i zadnym innym forum najmniejszych problemow?

 

Radze to przemyslec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m
NIE SPRAWIEDLIWOŚĆ I ZAKŁAMANIE

 

 

nie chciał bym zaogniać sytuacji, odpisuje ponieważ pojawiło się w elaboracie kolegi moje nazwisko - dla mnie wydażyło się w ostatnim czasie na obu forach wiele sytuacji które to kolega definiuje w powyższym zdaniu - ujmę to tak przynajmniej dwie z tych sytuacji (ostatnich) mogły by być rozstrzygane sądownie:

 

1. sprawa pamiętnego kłamstwa z firmą WO i ataku DO

2. pomówienie kogoś o przyjmowanie korzyści za reklamę

 

możesz mnie nazywać zadymiarzem - choć w tym wątku o którym wspominasz zapytałem tylko i wyłącznie o sprawę o której panowie z AK starają się zapomniejć - wogóle jeżeli zanalizujesz sytuacją stwierdzisz, że była to jawna prowokacja mająca tylko i wyłącznie jeden cel, jeżeli dodasz do tego to co janusz napisał o Jesionie dość szybko stwierdzisz, że to nie Kałużny i Andee są zadymiarzami a ktoś zupełnie inny...

 

no to co już wiesz kto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowenol chce ci publicznie powiedzieć, że masz racje. Zasad nie można zmieniać ze względu na historie.

 

Mc, kiedy na forum pojawil sie niejaki Lipski i pozwalal sobie na roznego rodzaju klamstewka (i inne cuda), odrzuciles wszelkie zasady i dobre maniery. Atakowales go z furia i nieuznajac zadnych zasad, uzywajac chamskich epitetow, publicznie oswiadczajac ze albo Ty albo On. Jak widac dla Ciebie jednak sa rowni i rowniejsi, dla jednych zasady mozna stosowac, dla innych juz nie. Lipski, dla mnie przynajmniej byl nieszkodliwym oszolomem. Jezeli producent i sprzedawca zaczyna zachowywac sie jak oszolom to juz nie jest to malo szkodliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowenol chce ci publicznie powiedzieć, że masz racje. Zasad nie można zmieniać ze względu na historie.

 

McArti - widze, ze teraz tobie sie nudzi. Czy masz z czyms problem? Lubisz widze dmuchac w wygasajace ognisko...

 

Proponuje skonczyc juz te polityczne zabawy. Na forum jest spokoj, a z tego co pamietam, to kazdemu na tym zalezalo.

 

Mc, kiedy na forum pojawil sie niejaki Lipski i pozwalal sobie na roznego rodzaju klamstewka (i inne cuda), odrzuciles wszelkie zasady i dobre maniery. Atakowales go z furia i nieuznajac zadnych zasad, uzywajac chamskich epitetow, publicznie oswiadczajac ze albo Ty albo On. Jak widac dla Ciebie jednak sa rowni i rowniejsi, dla jednych zasady mozna stosowac, dla innych juz nie. Lipski, dla mnie przynajmniej byl nieszkodliwym oszolomem. Jezeli producent i sprzedawca zaczyna zachowywac sie jak oszolom to juz nie jest to malo szkodliwe...

 

Juz nie chcialem o tym wspominac... W ogole wlasnie to mnie drazni najbardziej, jak kazdy k... jest madry, kiedy stoi z boku i nie jest w cos zaangazowany, a sprawa jego nie dotyczy. Wtedy staje sie wielkim oredownikiem wolnosci, moralnosci itp. Dajcie juz spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kiedy Lipski spuszczał z tonu wyciągłem łape, nawet głaskałem. Można to sobie przeczytać. Istnieja jednak psychole, których jak widać widze nie tylko ja, dla których słuszna sprawa jest tylko pożywką dla swojego psycholstwa. Objawia sie to tym, że dana chiena najpierw podgryza dany obiekt, a potem gra larum, że jak zwykle obiekt nie umie się zachować. Strażak-Piroman.

 

Flowenol POZDROWIONKA!!! :Beer: jestem tu od samego początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam jednak, ze to Andee prowokowal klutnie na tym forum zaczepiajac JP po kazdym jego poscie. Nie mowie tutaj o ogolnym zachowaniu JP, ale o tym, ze kazdy jego post nawet zwiazany z temat, nie reklamujacy astrokraka, oraz bardzo pomocny dla pytajacego znalazl odzwierciedlenie w ataku na jego osobe. Rzucalo mi sie to w oczy, od kiedy tylko Andee syn marnotrawny powrocil na forum. Wszyscy, nawet admini byli zaslepieni wojna z Pleszka do tego stopnia, ze pozwolili na jego obrzucanie blotem, co jest dla mnie oburzajace. Nie mam zamiaru bronic Pleszki. Dobrze wiadomo, ze reklamowal on Astrokraka w swoich postach, nie dotrzymywal terminow dostraczenia sprzetu, oraz zrobil wiele innych przekretow. Chodzi mi tu o badz co badz chamskie zachowanie Andee-ego, ktore powinno byc rozpatrywane z taka sama surowoscia, jak gdyby atakowal on czlonkow rady.

P.S.

Andee mowiles, ze juz wiecej nie wejdziesz na to forum jakis czas temu. Czy nienawisc do JP Cie tu przyciagnela ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do Andeego osobiście, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że postawił sobie za życiowy cel zgnojenie Płeszki i realizował to tak konsekwentnie, że w końcu mu się udało. I to wszystko dlatego, że kiedyś Janusz nazwał go czarnuchem, chyba. Uważajcie wszyscy! Janusza już nie ma, więc lepiej się nie narażać Andee'mu bo można trafić na celownik jako cel numer dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na ten temat inne zdanie. Janusz sam wykonal na sobie egzekucje i to z premedytacja, w dodatku sam strzelil sobie w przyslowiowy "tyl glowy". Chyba mnie mocno przecieniacie, to ze odpisywalem i krytykowalem go w swoich postach nie mialo na celu zablokowania czy wyrzucenia go z forum lecz przywolania do porzadku, zreszta nie raz o tym pisalem. Nigdy nie zalezalo mi na tym aby z forum zniknal. Ma swoj dzial moze w nim pisac co mu slina na jezyk a raczej palce na klawiature przyniosa. Ale w innych dzialach forum winien zachowc pewnien takt i wyczucie ktorego od zawsze mu brakowalo i to nie tylko na tym forum. Jezeli ktos mysli, czyta i ma ochote wyciagnac wnioski to moze przeanalizowac jego dzialalnosc na forum w ciagu ostatnich godzin jego "panowania". Wniosek bedzie oczywisty i jeden a dokladnie taki ze na to co napisal osobiscie nie mialem najmniejszego wplywu, co wiecej w tematach ktore staly sie powodem jego zablokowania na forum jezeli wogole cokolwiek pisalem to tylko w zwiazku z tytulem topica. Gdyby Janusz nie byl tak zadufany we wlasnej osobie wyciagnal by odpowiednie wnioski z wpadki dotyczacej dystrybucji WO. Niestety byl tak pewien swojej pozycji na tym forum ze chyba zbytnio go to zaslepialo, poprostu od pewnego czasu zaczal sobie pozwalac na zbyt duzo i przegial, pomimo tego ze do niedawna cala Rada stala za nim jak jeden maz.

 

McArti prubuje tutaj prowadzic prywatna wojne, nie raz rozmawial ze mna na gg o Januszu. Pisalem mu dokladnie to co napisalem powyzej, zadam odrobiny taktu, prawdomownosci i nie kupczenia w kazdym z dzialow forum przez jakiegokolwiek producenta czy sprzedawce, nie przebywam na tym forum po to zeby czytac codziennie posty faceta produkujacego ich do 100 dziennie i w 50% z nich zachwalajacego oferowane przez siebie wyroby i w kolejnych 20% z tych postow piszacego nieprawde. Gdyby brakowalo mi tego wybral bym sie zapewne na jakies targowisko i wsluchiwal w godzinami w przekrzykiwanie sie przekupek. Jego jedyna odpowiedzia na to co pisalem bylo i tu cytuje "zostaw Janusza, on wie co robi, on nigdy sie nie zmieni, tylko ty na tym stracisz a on zawsze bedzie gora". Nie uwazam ze wygralem jakakolwiek potyczke czy wojne bo takiej nie prowadzilem, wszystkie posty jakie pisalem byly spontaniczna reakcja na posty Janusza. Niestety jestem tak skonstruowany ze jezeli ktos pluje mi w twarz albo probuje robic to komus stojacemu obok to nie podkule ogona i Janusz dobrze o tym wiedzial.

 

P.S. Nikt sie nie spodziewal hiszpanskiej inkwizycji...

 

Pozdra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.