Skocz do zawartości

Panowie już najwyższy czas chyba


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że cała sprawa powinna zostać rozwiązana na linii Janusz (ASTROKRAK) - Rada Forum i mam nadzieję, że początki tego już nastąpiły. Dlatego nie widzę sensu dalszej dyskusji.

Może umówimy się, że dzisiejszy dzień, przecież tak wyjątkowy, kończy obecne waśnie i od jutra nie wracamy do tego tematu (i wszelkich pobocznych). Ja w tym miejscu zobowiązuję się, że kończę swój udział w wątkach dotyczących tego konfliktu.

 

Robert

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak pisze Robert ( Jak by kiedyś był wakat do rady to zaproponuję Roberta B.)

 

Chcecie wiedzieć jak jest naprawdę ? Na przełomie listopada i grudnia była zadyma w wyniku której ostrzerzenia dostali po jednym Andee i Janusz P .

 

Pod koniec roku kilku radych wystąpiło z wnioskiem aby te ostrzeżenia zresetować i nowy rok zacząć w przyjaznej atmosferze czyli od zera . Kilku było przeciwnych więc kompromis był żeby reset był w zawieszeniu i tu byliśmy zgodni .

 

 

Janusz jak wiecie złamal wszelkie zasady i dostał kolejne ostrzeżenie łącznie z tymi zawieszonymi więc nie dziwcie się że konsekwencją tego jest brak możliwości pisania . Na dzień dzisiejszy nie będzie pisał do zlotu. Co będzie dalej to bardziej zależy od Janusza niż od nas , pogadamy w Bieszczadach .

 

Nie mieszajcie do tego już Jesiona proszę bo rozmawiamy tylko na GG i na dzień dzisiejszy nie ma głosu w radzie . Chcemy żeby do niej wrócił ale to będzie tylko jego decyzja .

 

To tyle , mokrego dyngusa . Pozdrawiam wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać ale te dwa ostatnie głosy rozsądku (Roberta i Piotra) mam nadzieję, że rokują dobrze.

Nie chcę nikogo oceniać bo nie mi rozsądzać całą zaistniałą sytuację.

Napisze jedynie, że uważam iż astronomia i niebo, które wszyscy tu kochamy było jest i będzie doskonałą płaszczyzną do porozumienia. Nie zapominajmy, że spotykamy się tu po to by wspólnie rozmawiać i dyskutować, by używac tego wspaniałego medium jakim jest internet do wzajemnej wymiany doświadczeń i myśli. Każdy z nas ma swoją godność i wartość, kążdy z nas ma coś ważnego do przekazania i każdy jest wartościowy. Ale i każdy z nas został wychowany w inny sposób, i nie nam oceniać czy zły czy dobry, i na tym polu powstają konflikty i by one nie kwitły należy czasem schować język za zębami a te mocno zacisnąć. Gdybyśmy starali się kierować zasadą - jak nie możesz powiedzieć nic dobrego to nic nie mów - to forum było by czystsze. Oczywiście nie mowa tu o merytorycznych dyskusjach ale o osobistych wybiegach. Po co ekchibicjować swoje uczucia, szczególnie te negatywne. Internet czyniąc jednostkę w dużym stopniu anonimową powoduje, że jesteśmy śmialsi i często podejmujemy działania, których "w realnym świecie" byśmy nie podjęli.

Modlę się za pokój wielu Naszych niespokojnych dusz i myśli!

Kocham ludzi i aż mi się odechciawa czasem pisać jak widzę bitwy.

Pamiętajmy, że emanując złością, nienawiścią, przekleństwem, pysznością i obelgą powodujemy, że całe otoczenie zaczyna wibrować w podobny sposób.

 

Wszyscy jesteśmy inteligentni i zdolni do ugody, kompromisu oraz przyajcielskiego uścisku dłoni!

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr kupuje 60-tkę, ale nie życzę sobie, abyś mnie nazywał "szczekaczem"! Jest czas Świąt, czas przemyśleń, więc przemyśl to co napisałeś. Wszyscy jesteśmy astroamatorami (nie licząc zawodowców na tym forum) którym nie na rękę jest niszczenie jakiejkolwiek firmy w astro-branży. Świąteczne pozdrowienia.

Proszę Cię, nie wmawiaj mi czegoś, czego nie napisałem, ani nawet nie pomyślałem. Czy ja gdziekolwiek wymieniłem kogoś personalnie? Dlaczego więc bierzesz to akurat do siebie? Chyba obaj wiemy, że nie brakuje takich ludzi i na tym i na sąsiednich forach, skąd więc w ogóle takie porównanie do Was? A pisząc o Radzie już kilkakrotnie podkreślałem, że mam zastrzeżenia do rzetelności i bezstronności tylko niektórych, a nie wszystkich, bo część jakoś potrafiła zachować się z honorem w całym tym sporze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że trzymamy się mocno na nogach i te wszystkie nakręcane "afery" ani jacyś radni nie są w stanie nas zniszczyć. Nasz biznes opiera się na solidnych podstawach i Ty jako przedsiębiorca wiesz doskonale co to oznacza. Wielu z tych największych szczekaczy robi u nas nadal zakupy, bo doskonale wiedzą że na większość produktów nie znajdą lepszej oferty. Zwykle po takich "aferach" tylko wzrasta nam oglądalność strony i przy okazji klientów, bilans jest więc w sumie pozytywny.

Nie wiem co pomyślałeś, widzę co napisałeś. Sam mam ponad 1400 postów na tym forum, wiec należę do aktywnych "szczekaczy" :D Do tego kupiłem kilka drobiazgów w Astrokraku, więc Twój tekst i mnie dotyczy, tym bardziej, że padły słowa "jacyś radni" a do Rady należę. Jakby nie patrzeć wszystko dotyczy również mnie. Polecam jeszcze raz przeczytać posty Roberta, Piotrka i Pawła. Gdybyś z nich wyciągnął jakieś wnioski słowo "przepraszam" (nie mnie, ogólnie) w ten świąteczny dzień byłoby właściwsze niż to co napisałeś. Dla dobra nas wszystkich życzyłbym sobie tego o czym pisze Robert :Salut: To co napisał Paweł ma również głębszy sens. Ja swój udział w tym wątku kończę w tym momencie i mam nadzieję, że zlot w Bieszczadach będzie :przytul::Beer::astro: (kolejność nieistotna :ha: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

No to pozwolę sobie na kilka słów jako przedstawiciel grona "szczekaczy".

 

Po pierwsze Piotrze bardzo cię proszę o nie wspominanie o honorze - biorąc pod uwagę twoje ostatnie "osiągnięcia" słowo honor jest bardzo nie na miejscu.

 

Chciałbym zwrócić uwagę na kilka faktów - no właśnie >FAKTÓW< o ile informacje które są podawane, nie tylko przez szczekaczy, ale i przez Radę Forum są FAKTAMI o tyle wszystko to co pisze Janusz i Piotr to tylko i wyłącznie słowa, Piotr napisałeś o jakichś dowodach na na stronnicze i działające na szkodę AK działania Rady Forum - (zresztą już w ostatniej dyskusji napisałem to Januszowi) jeżeli tak jest idźcie do sądu - to co ostatnio pisze się o AK nie będzie bez wpływu na wyniki finansowe. W moim przekonaniu to właśnie Rada Forum po tym co ostatnio pan Janusz P. napisał o Adamie i Radzie ma pełne prawo do wystąpienia na drogę sądową o naruszenie dóbr osobistych.

 

to jest chyba oczywiste i nie podlega dyskusji

-----

 

Jedyna odpowiedź na owe ataki i szczekanie na AK to inwektywy (no powiedzmy, że jestem w stanie to zrozumieć) i pomówienia (tego już nie mogę zrozumieć).

Panowie mówimy o faktach a nie o domysłach - a jak do tej pory nieszczęśliwym trafem, lub jak część forumowiczów twierdzi przez przypadek wpadki dotyczą tylko jednej firmy a mówiąc ogólnie Janusza i Piotra - linia obrony obu panów jest zawsze identyczna - nie ma mowy o tym, żeby oni popełnili błąd to reszta świata jest dla nich nieżyczliwa i chce spalić ich na stosie...

 

Fakty:

1. olbrzymia wojna - duże teleskopy w systemie argentyńskim - kto wie ile było zleceń na duże teleskopy i ile ich zostało wykonanych (0).

2. wojna trwa - próba zdyskredytowania firmy DO - obecnie największego konkurenta AK - dla mnie bez dwóch zdań sprawa powinna się zakończyć sądownie.

3. atak na Jesiona - na Radę Forum - sam atak też rozumiem (akt desperacji) tylko dlaczego atak ma formę pomówienia - finał jak dla mnie powinien mieć miejsce w sądzie.

 

----

Rozwiązania:

 

Moim zdaniem to co się w tej chwili dzieje na forum (a było dość łatwo zgadnąć po ostatniej zadymie, że będzie następna) powinno dać Radzie Forum do myślenia. Demokracja i możliwość pisania przez producentów (z czego w zasadzie tylko jeden korzysta) skończyła się w taki a nie inny sposób poprzez brak rozsądku i dziecinne podejście do sprawy przez firmę AK.

Moim zdaniem (co podkreślam) osoby które są znane jako producenci lub dystrybutorzy powinni mieć ograniczoną możliwość pisania postów – jak dla mnie tylko i wyłącznie w swoich działach – proszę zobaczyć co się wydarzyło po umieszczeniu testu 100ED w recenzjach (swoją drogą żaden to był test i nadawał się wyłącznie do działu AK).

Prawdę mówiąc posunął bym się nawet dalej - zastanowił bym się czy każdy tekst umieszczany przez producentów nie powinien być moderowany. Z drugiej zaś strony myślę, że powinno się dać szanse promowania firm czy osób które są zainteresowane daniem bezpośredniego wkładu w wiedzę użytkowników - a więc np. dających sprzęt do testowania dla niezależnych amatorów (takie testy na tym forum przecież się pojawiają) - wtedy my jako obserwatorzy mielibyśmy wiedzę pomocną w wyborze sprzętu, a dystrybutorzy pomoc w postaci informacji o firmie udostępniającej sprzęt.

 

Rozumiem, że Rada może mieć pewien opór przez karaniem Janusza, którego co któryś post jest wartościowy, pewnie również dlatego, że wielu osobiście zna Janusza - większość wypowiada się wprost, że w realu jest nieco normalniejszy. Jednak Panowie jeżeli zależy Wa na spokoju i normalnym rozwoju Forum moim zdaniem droga jest niestety tylko jedna, a jako poparcie na to co mówię proszę sobie zerknąć co się dzieje na astro4u odkąd Janusz się na forum nie pojawia, nie ma żadnych kłótni i problemów - atmosfera się oczyściła i nie trzeba już czytać co dziesiątego postu w poszukiwaniu merytoryki.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kaluzny m

 

Nie wiem kiedy Ty będziesz maiał tego dosyć?

Obawiam się,że nigdy!

Kiedy Ty i Andee nie Mogłiscie już tępić Janusza i AK na astro4u

regularnie odświerzaliście tutejsze forum w poszukiwaniu Jego wpisów by zaatakować Go ,bez względu na to co pisał.

Wystarczy przejżeć forum.

Nie Ma tu już Twojego celu(a może pretekstu) do ataku ,więc Możesz już dać spokuj.

Dla mnie motywy Twojej "jazdy" są oczywiste,

Chcesz zniechęcić ludzi do odwiedzania tutejszego forum,i Będziesz "dymił" do skutku.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co pomyślałeś, widzę co napisałeś. Sam mam ponad 1400 postów na tym forum, wiec należę do aktywnych "szczekaczy" :D Do tego kupiłem kilka drobiazgów w Astrokraku, więc Twój tekst i mnie dotyczy, tym bardziej, że padły słowa "jacyś radni" a do Rady należę. Jakby nie patrzeć wszystko dotyczy również mnie. Polecam jeszcze raz przeczytać posty Roberta, Piotrka i Pawła. Gdybyś z nich wyciągnął jakieś wnioski słowo "przepraszam" (nie mnie, ogólnie) w ten świąteczny dzień byłoby właściwsze niż to co napisałeś. Dla dobra nas wszystkich życzyłbym sobie tego o czym pisze Robert :Salut: To co napisał Paweł ma również głębszy sens. Ja swój udział w tym wątku kończę w tym momencie i mam nadzieję, że zlot w Bieszczadach będzie  :przytul:  :Beer:  :astro: (kolejność nieistotna  :ha: )

Widzę że niektórzy reagują zbyt nerwowo na moje posty, a nie powinni jeżeli tylko nie mają nic na sumieniu lub zachowują dystans do całej sprawy. Acha, i przepraszam że w ogóle ośmielam się podważać Majestat Rady Forum i jej ostatnie działania wymierzone przeciw naszej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, i przepraszam że w ogóle ośmielam się podważać...

Tak to jest jak wychowanie i wrodzona delikatność każe użyć nawet słowa PRZEPRASZAM jako narzędzia agresji i złośliwości, nie zważając nawet na okres świąteczny... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, i przepraszam że w ogóle ośmielam się podważać Majestat Rady Forum i jej ostatnie działania wymierzone przeciw naszej firmie.

 

To jest Piotrze C kolejny epitet w naszym kierunku. Nikt nie wymierzał żadnych działań przeciwko waszej firmie. Ostrzegam Cię zupełnie prywatnie, że jest to ostatni jako zdzierżyłem spokojnie. Nie życzę sobie być więcej przez Ciebie obrażany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Michał nie przesadzasz trochę ? A może nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem ? Powinieneś należy się zastanowić o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi ? daleko szukać nie trzeba - odpowiedź Piotra.... jest dokładnie tym o czym napisałem !

 

Zresztą jeżeli masz troszkę odwagi (i jaja) to znajdź proszę i zacytuj moje ataki na JP - tylko proszę z wyłączeniem sprawy o WO - chyba że przedtem AK wyda w końcu jakieś normalne oświadczenie, w tym całym skandalu !

 

A tak na zdrową logikę, proszę żeby czytelnicy zastanowili się nad jeszcze jednym faktem - dlaczego Janusz chce założyć swoje forum i dlaczego w takim razie raz na jakiś czas Piotruś zjawia się, żeby nieco podgrzać atmosferę, co byście zrobili będąc w miejscu w którym na Was nastają, robią problemy, obrażają - czy wracali byście np. do lokalu w który obsługa i goście są dla Was wyjątkowo nieżyczliwi ? Myśle, że większość ludzi omijała by to miejsce - niestety prawdą jest to, że Forum (w zasadzie oba Fora) jest potrzebne dla AK - jako miejsce pozyskiwania klientów i tak długo jak będzie "wybaczane" Januszowi jego zachowanie, tak długo będą na forach zadymy...

 

Piotrze Czerski:

...Rady Forum i jej ostatnie działania wymierzone przeciw naszej firmie.

 

powtórzę się po raz kolejny masz na to dowody to idź z nimi do sądu !

 

...BTW jak tam sprawa WO ? dostaliście już tą odpowiedź ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.