Skocz do zawartości

Orion spod kanaryjskich latarni


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziękuje Pawłowi za udostępnienie stacka by się nim pobawić.

Przyznam się szczerze że parę lat już jestem poza większą obróbką i jak widzę co z tym materiałem inny koledzy zrobili to czapki z głów. Materiał to wybuchowa mieszanka gęstej Drogi mlecznej, kilku ciekawych mgławic (każdą inaczej trzeba obrobić) i jeszcze na dodatek kometka! Wracając żaden naumiany przeze mnie algorytm obróbki nie zbliżył się do Waszych. Może czas na zmianę z LR/PS  na PIX - tego nie wiem .... ? Taki szeroki kadr to bryłka złota ale tym co mieli cierpliwość by dojść do takich rezultatów należy się pochwała :)

 

A tak w ogóle dzięki za tego "Starnet++" - genialnie to działa -a ja jakiś swój sposób miałem na filtr DUST & SCRATCHES ... ale w przypadku tego zdjęcia nie da się tego zastosować....

Edytowane przez ax
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 19:06, Pav1007 napisał:

Zazwyczaj tego nie robię, ale może ktoś się chce pobawić:

 

Skoro pozwoliłeś... ;)

Dla mnie to zupełnie nowe doświadczenie, bo też nigdy nie fotografowałem i nie obrabiałem szerokich kadrów. Skwapliwie więc skorzystałem z Twojego materiału. Największym problemem było jak zwykle wyrównanie tła (pozbycie się gradientów), co zapewne nie do końca mi się udało. Co do dalszej obróbki, to zastosowałem metodę raczej umiarkowanego stretch'a i balans kolorów bez zmian, czyli taki jak wyleciał ze stacka. Nie ciągnąłem na siłę purpury, której w RGB nie ma za dużo, podciągnąłem jedynie pomarańczowy, żeby Betelgeza nabrała rumieńców. Zredukowałem za to nieco gwiazdki i na koniec zrobiłem delikatną dekonwolucję. Jakość materiału wyjściowego oceniam na bardzo dobrą, z wyjątkiem gradientów. No, ale to chleb powszedni tych, którzy zbierają materiał z miasta. Kadr vertical flip. Cała obróbka w PIX.

 

integration_cr2_DBE_star_red_resize_2000_1278.thumb.jpg.fea65ff42f4f48e829ef9c7e1373ea85.jpg

Edytowane przez diver
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.