Skocz do zawartości
  • 0

EQ5 PRO vs EQM-35


Astroigi

Pytanie

Cześć

Chciałbym się przekonać który z tych montaży jest lepszą opcją do astrofoto, czyli który będzie dokładniejszy w prowadzeniu i który jest ogólnie lepiej wykonany

I proszę was, nie chcę widzieć tutaj spamu w typie "kup HEQ5" bo mnie na takie zabawy nie stać ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
29 minut temu, tovot napisał:

A propos dostępności - ogarniacie co się dzieje w tej kwestii? 95% towaru w popularnych sklepach jest niedostępne.  Na teleskopy.pl dostępny jest jedynie "goły" eq3-2 albo az eq5. W innych sklepach nie lepiej... :ermm:

W tym miesiącu mają mieć dostawy, więc chwilkę poczekaj a może będzie to co potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Astroigi napisał:

W tym miesiącu mają mieć dostawy, więc chwilkę poczekaj a może będzie to co potrzebujesz


To potwierdzone info? Jeśli tak, to chętnie poczekam, chociaż zacząłem się już rozglądać po zagranicznych sklepach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, tovot napisał:


To potwierdzone info? Jeśli tak, to chętnie poczekam, chociaż zacząłem się już rozglądać po zagranicznych sklepach ;) 

Tak, pisałem do telepy.pl na mailu jak chcesz to sam zapytaj jak nie wierzysz :neat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Astroigi napisał:

Tak, pisałem do telepy.pl na mailu jak chcesz to sam zapytaj jak nie wierzysz :neat:


Również do nich pisałem ;) Dostałem taką odpowiedź: "Na jakieś konkretne inne dostawy nie ma co liczyć - sytuacja jest z towarem bardzo trudna". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, tovot napisał:


Również do nich pisałem ;) Dostałem taką odpowiedź: "Na jakieś konkretne inne dostawy nie ma co liczyć - sytuacja jest z towarem bardzo trudna". 

Hm to dziwne... ja dostałem praktycznie przeciwną odpowiedź :getlost:

Pewnie chodzi o to że to czego konkretnie chcesz będzie ciężko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EverGreen zablokoł 20tyś kontenertów z Chin, wśród nich ten z telepy.pl, delta, etc ;)

 

Co do montażu, na 300mm brał bym zdecydowanie EQM-35, bo waga ma znaczenie, jeśli trzeba z tym gdzieś jeździć. Na na poważniejsze astrofoto z czymś większym zacząłbym zbierać kasę na EQ6 :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, tomekL napisał:

Co do montażu, na 300mm brał bym zdecydowanie EQM-35, bo waga ma znaczenie, jeśli trzeba z tym gdzieś jeździć. 

A jeśli mobilność nie ma znaczenia? EQM-35 jest w podobnej cenie co EQ5, a bardziej niż na mobilności zależy mi na dobrym prowadzeniu. Guiding to dodatkowe 1k PLN dlatego zastanawiam się, który montaż na początek pod Redcat'a będzie lepszy? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli mobilność nie ma znaczenia to zasada jest bardzo prostsza: im montaż ma większy udźwig tym lepiej. Ja osobiście jeśli miałbym już iść w tą stronę to dozbierałbym na np. HEQ5. Generalnie im lepszy montaż tym mniej wyrwanych włosów :)
Tutaj masz ogólny opis https://hhastrophoto.wordpress.com/2020/01/05/skywather-eq3-eq5-and-heq5-side-by-side/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.