Skocz do zawartości

eXcalibrator


AdamK

Rekomendowane odpowiedzi

Często mi się zdarza, że eXcalibrator nie chce wywalić wyniku. Aplikacja poleca coś rozszerzyć, coś zmiejszyć lub zwiększyć, ale w efekcie mimo prób zmian parametrów i tak program poddaje się...

Dziś na przykład współpracy odmówił mi eXcalibrator 6.2, a także excalNOMAD, który choć pokazuje niezbyt wiarygodne wyniki, zwykle jakiś wynik pokaże.

Co robicie żeby eXcalibratora zmusić do współpracy?

 

image.png.a7cd715cfaa093d67dddda1cf4afccb4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z braku właściwych wyników, też już na ten pomysł wpadłem i używam wartości, które najczęściej się powtarzają.

Kiedyś zacząłem zapisywać wszystkie te wyniki w jednym miejscu i teraz to się przydaje... Niemniej jednak, miałem nadzieję, że jest jakieś antidotum na niechęć tej aplikacji do współpracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Taysona, ogólnie z tego co pamietam to starsze wersje excalibratora lepiej działają ale i tak najlepiej kalibrować kolor na zdjęciu za pomocą gwiazdy ciągu głównego g2v, indeks koloru to tak 0.65-0.7 . Informację fotometryczną b-v gwiazd ma już dużo programów w katalogach, taki skysafari ma takie indeksy albo najlepiej sprawdzać na konkretnym katalogu ja polecam:

APASS The AAVSO Photometric All-Sky Survey - Data Release 9 (2016)

 

https://vizier.u-strasbg.fr/viz-bin/VizieR?-source=II/336

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prestoneq napisał:

Potwierdzam słowa Taysona, ogólnie z tego co pamietam to starsze wersje excalibratora lepiej działają ale i tak najlepiej kalibrować kolor na zdjęciu za pomocą gwiazdy ciągu głównego g2v, indeks koloru to tak 0.65-0.7 . Informację fotometryczną b-v gwiazd ma już dużo programów w katalogach, taki skysafari ma takie indeksy albo najlepiej sprawdzać na konkretnym katalogu ja polecam:

APASS The AAVSO Photometric All-Sky Survey - Data Release 9 (2016)

 

https://vizier.u-strasbg.fr/viz-bin/VizieR?-source=II/336

Dzięki za linka, ale prawdę mówiąc , nie mam pojęcia jak tam się poruszać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link to dałem info tylko co to za katalog, najważniejsze to identyfikacja gwiazdy G2 na zdjęciu do tego ja używam fajnego Aladina który ma masę katalogów i oczywiście ten to też jest :D, proszę tak na próbę ze zdjęcia kolegi o małym polu widzenia 22x 16 minut katowych i proszę jaki wybór gwiazdek :).

903795853_aladinkalibracja.jpg.ee72e157a03c1056ab58f5ee2e14f123.jpg

 

 

 

Teraz jak już masz info o gwiazdkach na zdjęciu to wtedy w programie kalibrujesz na te gwiazdki. Ja używam Maxima, Jolo w tutorialu nr4 pokazuje jak to robić od 16:20 możesz zobaczyć:

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.