Skocz do zawartości

Pierwszy Jowisz pierwszy Saturn


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj strzeliłem pierweszego saturna i pierwszego jowisza.Fotki są chyba fatale zresztą sami stwierdzicie?

Dane:

Refraktor 100/1000 bez napędu bez barlowa,stack 74klatek.Prowadzenie mi idzie nawet całkiem dobrze trzeba tylko dobrze ustawić montaż :Boink: Nie wiem czemu są teki cienkie :o Seeing też nie był najlepszy.

Może muszę poprzestawiać coś w ustawieniach? Kombinowałem z paroma rzeczami ale efekty nie są rewelacyjne.

Jeżeli jest ktoś z okolic Poznania kto podszkoliłby mnie w Astrofoto to proszę bardzo o kontakt. :szczerbaty:

Przepraszam za zamieszczenie takich fotk :huh::Boink:

jowisz2.jpg

saturn1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszczenie takich fotk :huh:  :Boink:

Nie masz za co przepraszać. Po to jest forum żeby ci podpowiedzieć kilka rzeczy. W efekcie lepsze fotki. A fotki nie są takie wcale złe. Szczególnie że to twój pierwszy raz. Saturn nawet bardzo ładny jest.

 

Ja tego nigdy nie robilem wiec nic tu nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem jeszcze pare avików z lepszym skutkiem.Kolega z sąsiedniego forum powiedział mi abym skrócił czas ekspozycji tak też zrobiłem.Dodatkowo zwiększyłem długość avików.Stack 299 klatek.Nie bawiłem się w selekcjonowanie klatek. Pierwsze foti w normalnej wielkości drugie w zwikększonej o 150%

db_jowisz.jpg

db_jowisz2.jpg

db_jowisz3.jpg

db_jowisz4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę z obróbką  :Boink:

Pierwsze foto normalne drugie powiększone o 150% :szczerbaty:

Drugie trochę przyciemnione

 

mysle ze mozna jeszcze obciac czarne tlo i powiekszyc troche jowisza

ogolnie to jest ok, tak mi sie wydaje :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podpis na zdjęciu :rolleyes:

piotrusb strzel jeśli możesz (i masz pogodę) jakąś fotkę Drogi Mlecznej tym Canonem - dawno już nie syciłem moich oczu ładnymi widoczkami :D

Wystarczy powiększyć zdjęcie. :Beer:

Canon 10D+MTO 11CA

1600ISO

1'7sek

:Salut:

Pożyczyłem dzisiaj od kumpla telekonwerter 2x zobaczymy jakie bęą efekty :Salut:

Postaram się nagrać jak najwięcej klatek :banan:

Pozdrawiam Adam

 

P.S Pogoda jest świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki są ok tylko nie rozumiem czemu planetki wychodza takie małe? Generalnie do ogniskowej 1000mm powinienieś wrzucic pomiędzu vebcama i teleskop barlowa 2x co najmniej. Trudno jest wówczas prowadzić telpa ręcznie ale za to wykorzystasz lepiej rozdzielczośc telekopu i możliwości wzrosną jesli chodzi o detal na fotkach. A po za tym witamy w klubie stackujacych planeciarzy (:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o pierwszych krokach w planetarnym astrofoto, to proponuję zobaczyć ten poradnik tutaj: http://astrofotografia.zone.pl/poradnik/poradnik.html

Takiego poradnika jeszcze chyba nie widziałem w polskim internecie - krok po kroku o tym jak za pomocą webkamerki, K3CCDTools i Registaxa robić zdjęcia planetkom, a wszystko okraszone fotosami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wyczerpujacych obserwacjach spróbowałem wziąść się za foto jowisza.Niestety byłem i jest już wykończony dlatego też fotki nie są dobre.Poprostu nie chciało mi się już :szczerbaty:

Fotka jest zła ponieważ:

-Za mało klatek

-jowisz na 2s spieprzył z kursu(wyszedł za kadr)

-coś tam jeszcze się znajdzie :D:Boink:

Refraktor 100/1000 plus telekonwerter 2x stack 96 klatek bez selekcjonowania.

Jutro zagłębię się w lekture o astrofoto ze strony Domka oraz postaram się zrobić lepsze fotki. :banan:

Dzisiaj nie mam już sił ::)Fotka jest jednym słowem zrobione na odwal.

Idę spać chociaż wolałbym sfocić jowisza :)

CCDCap0011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podpis na zdjęciu :rolleyes:

piotrusb strzel jeśli możesz (i masz pogodę) jakąś fotkę Drogi Mlecznej tym Canonem - dawno już nie syciłem moich oczu ładnymi widoczkami :D

 

jeżeli tylko będę za miastem(wokół osiedla gdzie mieszkam są same latarnie

:angry: ) to spróbuję zrobić Milky Way :notworthy: o ile coś wyjdzie na tych fotkach, bo nie dorobiłem się jeszcze montażu paralaktycznego :rolleyes: tak czy inaczej - SPRÓBUJĘ!!! :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym zobaczyć efekt bez paralaktyka gdyż zamierzam kupić w niedalekiej przyszłości EOS'a 300D a paralaktytka ni mam :angry:

Zrób powiedzmy tak: 6x30s na ISO1600 (lub 3200) i 4x30s na ISO800 i powinno dać radę :D Pilnuj tylko czy przy 30s nie wyjdą poruszone gwiazdki...

powodzenia :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.