Skocz do zawartości

[Astroberry] - guidingowy zygzaczek


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, rambro said:

Nie rozumiem, dlaczego jest to tak skomplikowane

Mój komentarz dotyczy automatyzacji o której mowa w tym wątku. Ręcznie możesz wszystko. INDI buduje model dla siebie i nie uploaduje go do teleskopu. Dlatego ta funkcja jest niezależna od sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.03.2021 o 10:37, Pav1007 napisał:

rezygnuję z maliny i szukam miniPC.

I jak Twoje boje z Astroberry? Sam walczę i pewnie jestem daleko za Tobą. Ta zabawa przypomina bitwę o każdy krok. 

Wiec jak? Dalej na froncie z Astroberry czy zmiana reguł gry i Windows w miniPC?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bacHor napisał:

I jak Twoje boje z Astroberry? Sam walczę i pewnie jestem daleko za Tobą. Ta zabawa przypomina bitwę o każdy krok. 

Wiec jak? Dalej na froncie z Astroberry czy zmiana reguł gry i Windows w miniPC?

Odpuściłem. Nie ze względu, że jest to zły ekos'ystem ale dealbreakerem dla mnie był brak ratowania sesji. Dwukrotnie spotkałem się z sytuacją jak w załączeniu, pzeszła lekka chmurka (30min) i montaż zaczął wyczyniać takie właśnie zygzaki, potem sesja wróciła ale kadr był przesunięty. SGP po prostu haltuje sesję na czas chmur (brak gwiazdy do guidu), potem ponownie synchronizuje z bazowym kadrem i leci dalej.

 

Nie mam ochoty robić w schedulerze ułamki 10 klatkowe by po 10 klatkach wyrównał kadr. Chcę mieć rozwiązanie kompleksowe a takie daje mi SGP.

 

Jeśli ta opcja pojawi się w Ekos'ie to poważnie rozważę powrót bo poza tym wszystko chodziło super.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pav1007 zainteresuj się CCDciel. Program robi się popularny. Jest wersja na Windows, Linux i  macOS. Współpracuje z ASCOM i INDI. Tutaj jest instrukcja jak zainstalować  CCDciel na ubuntu (astroberry, stellarmate itp.) https://www.ap-i.net/ccdciel/en/documentation/installation_on_ubuntu

 

Wygląda na to, że ma wszystko co jest potrzebne. Mi na razie wystarczy Ekos , ale potestuję program.

 

obraz.png.fa73cf8c30fce6a42c1fc21e746d0713.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rambro napisał:

zainteresuj się CCDciel.

Już mnie @isset lobbował na ten program :-) Próbowałem, ale nie mogę podłączyć całego sprzętu (mam ten sam problem co w trybie Remote na Ekos - czyli koło się uruchamia ale nie chodzi, podobnie kamera, robi jedną klatkę a potem zwiech). W Ekos ten problem rozwiązałem przełączając się na tryb Local (wszystko podpięte pod malinę).

Natomiast nie skreślam, będę testował :-)

 

Dzięki

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@Pav1007 przy okazji analizy problemu recentrowania klatki po utraconym guidingu okazało się, że to działa już w obecnej wersji. Trzeba jednak sprytnie wykorzystać istniejące funkcjonalności, cyt z gitlaba na którym dyskytowana była ta funkcja:

 

Quote

Recentering after guiding failed is can be realized combining the option "Force re-alignment before starting each job" and setting the "Aborted Job Management" to either "Queue" or "Immediate".

Additionally, it's important to set the "Lost star timeout" in the guider options to a small value (10-20 sec) to provoke a guiding failure and not having the guider remaining in the re-aquiring state.

 

Możesz to przetestować i potwierdzić, że działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.