Skocz do zawartości

Budujemy obserwatorium obok innego obserwatorium


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim, stało się. Dziś prezentujemy skrót z kolejnej niedzieli o ujemnych temepraturach. Dzisiejszy odcinek zatytułowaliśmy "Niebo na pilota". Więcej w opisie  filmu. Miłego odbioru.

Niebo na pilota - AstroBudka.net

Edytowane przez Mxer
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma chęci lub czasu oglądać całości, od 14:20 jest test pracy dachu. 19 odcinek to ważny etap, ponieważ wczoraj założyliśmy łańcuch i od pierwszej chwili dach przesuwa się bardzo fajnie, oczywiście można nim sterować zdalnie. Pobawilibyśmy się otwieraniem i zamykaniem ze 2 godzinki, ale cały dzień sypało śniegiem i trzeba było go usuwać z wnętrza budynku.  

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czas świąteczny, leniwy i strasznie  mglisty. Wpadłem więc na pomysł aby pokazać Wam i wyjaśnić jak realizujemy funkcję dachu w zakresie otwierania  i zamykania zdalnie i poprzeć to oczywiście stosownym filmikiem. 

Ja tu sobie siedzę w ciepłym domku sącząc drinka a tam dzieją się cuda, których Wam wszystkim życzymy w  nadchodzącym roku. :)

 

Automatyka dachu – suplement – AstroBudka.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koleżanki i koledzy,

nasza AstroBudka osiągneła  wpełni operacyjny stan tym samym prezentuję dziś ostatni odcinek z  budowy. Są pewne  niedociągnięcia ale to już poza kadrami fleshy ogarniemy. 

 

Pogodnego nieba.

 

Podwójna randka po ciemku - AstroBudka.net - cz.22 - ostatnia

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 10:20, Gość na chwilę napisał(a):

Jedyna zaleta to niższy koszt - brak koła i filtrów no i zbędne jest fokusowanie przy zmianie filtrów a więc prostszy fokuser. Reszta to same wady 

 

W dniu 16.01.2023 o 17:44, Marcin Ksiazek napisał(a):

Macie jakies zabezpieczenie by nie dalo sie dachu zamknac gdy obydwa teleskopy nie sa zaparkowane ?

 

Po to wykonane zostało czołowe okienko, by krawędź dachu podnieść o około 20cm tak by bezkolizyjnie mógł sobie jeździć kiedy i jak chce. Ot, kaprys autora projektu :) jak go kiedyś spotkam to mu nawciskam co spierdzielił :)

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od momentu, kiedy zostawiłem sprzęt w naszej astrobudce nazbierałem wiele godzin materiału, ale konstrukcja, na którą odjeżdża dach wydawała mi się za słaba. Zostało nam sporo materiału w postaci belek i warto było je wykorzystać na zastrzały:

 

 

image.jpeg.33ea4518f6892c09132d7e18885efc32.jpeg

 

Belki obrobiłem na wyrówniarce, grubościówce i pilarce i pomalowane 2x lazurą zawiozłem dziś na miejsce, żeby zamontować. 

 

 

image.thumb.jpeg.79fa1bf7b430060f1227d891bea0bf4d.jpeg

 

Nie wiem kto pozwolił na taką bryndzę:

 

 

image.thumb.jpeg.c00cdfbe6278e167144765fbd51cdb7f.jpeg

 

 

Poprawione

 

image.thumb.jpeg.d7a2341a84719c738c397fae5928b030.jpeg

 

 

 

Doszła długa belka, odkosy w dwóch płaszczyznach i teraz jest bardzo stabilnie. 

Pod naszym budynkiem gniazdują wróble. Miałem nawet wrażenie, że próbują mnie atakować i przepędzić.  Po około godzinie zrozumiały, że im krzywdy nie zrobię i siadały nawet metr ode mnie.

 

 

 

image.thumb.jpeg.54ac58dcb34e34f9e2dd3e8816ae0046.jpeg

 

Bardzo jasno już mamy

 

image.png.10950081fe3e6d18e17e4b02d8355d61.png

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.