Skocz do zawartości

Zlot w Bieszczadach - pierwsza relacja


Rekomendowane odpowiedzi

hmm, tak się zastanawiam, bo już na drugim zdjęciu, widzę chodzących w skarpetkach :szczerbaty:

to z szacunku dla ziemii, czy może dla bliższego kontaktu z naturą? :)

 

czy może roztoki już, są świętą ziemią astromiłośników ?

pozdrowienia :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej w relacji z Roztok na moskiewskiej stronie zapodał że pokazywał na polu stackowanie Saturna i miał wielu widzów. Trochę to można odczytać jakby w Polsce nikt nie stackował. Faktycznie, byłem jednym z tych widzów i byłem ciekawy jak się zestackuje 600 klatek z avika nagranego W HURAGANIE. Saturn skakał po całym polu widzenia kamerki jak oszalały! Faktycznie, efekt był powalający szczęka mi opadła. Nikt by nie zgadł jak wiało! No i - oprócz słów uznania dla Siergieja - okazało się że i Jego laptop może śmiało wyświetlić komunikat MOC JEST Z NAMI albo MOC JEST WE MNIE. Ciekawy jestem ilogigahercowe (hihihi) było to P4...

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

 

Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza uczestników bieszczadzkiego zlotu.

Chę podziękować za wspaniałą atymosferę i bardzo dobrze spędzony czas.

Był to mój pierwszy zlot, na którym pojawiłem się przypadkiem (Wlad mnie namówił).

Mam nadzieje, że nie było to moje ostatnie spotkanie z wami.

Moje pojecie o astronomi jest równie zielone jak najzieleńsze drzewo w puszczy amazońskiej.

Dzieki temu spotkaniu moja ciekawość Astronomią wzrosła bardzo za co dziękuje :)

Jeszcze raz pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej w relacji z Roztok na moskiewskiej stronie zapodał że pokazywał na polu stackowanie Saturna i miał wielu widzów.

 

Milku , przepraszam , ale na polu stakowalem Jowisza :D

 

Saturn skladalem w stolowce (jadalni) , bo w pokoju nie bylo produ , ale po co w pokojy prod :D dobrze ze na polu gniazdek bylo wielie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę coś powiedzieć-impreza była super,zobaczyłem wiele ale na drugi raz szybciej się piszę na listę bo nie ma jak być w głównej grupie w Rostokach (nocowałem w Dybasiówce).Lecz pomimo tej niedogodności jadę w ciemno na następny zlot. Podziękowania dla organizatorów i dla wszystkich za super atmosferę.

Bez_nazwy_80.JPG

Bez_nazwy_23.JPG

Edytowane przez aldora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Siergiej @ Apr 10 2005, 19:20)

 

Tutaj  http://www.astronomy.ru/forum/index.php/topic,8424.0.html  mozna zobaczyc krotke relacje na temat  naszego zlotu ( niestety w jezyku Rosyjskim ) .

 

Krótką

:icon_eek:

 

Lepszej to ja jeszcze nie widziałem.

 

Zgadzam się w pełni z Mirkiem. Przeczytałem rosyjski reportaż Siergieja i jestem pod wrażeniem.

 

Siergiej - gratulacje! Masz "zacięcie" dziennikarskie. W natłoku informacji na naszym forum zacząłem się już gubić :o a Twój fotoreportaż w zwięzły i ciekawy sposób dał mi pełne wyobrażenie o tej wspaniałej imprezie. Gratulacje dla organizatorów z ADAMO na czele :Salut: . Żałuję, że wycofałem się z udziału dosłownie "za pięć dwunasta". Siła wyższa! Może następnym razem ...

 

Pozdrowienia dla Renatki! Nie wypada mi nic innego jak tylko zazdrościć Waszej małżeńskiej wspólnoty zainteresowań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milku , przepraszam , ale na polu stakowalem Jowisza  :D

 

Saturn skladalem w stolowce (jadalni) , bo w pokoju  nie bylo produ , ale po co w pokojy prod  :D  dobrze ze na polu gniazdek bylo wielie  :notworthy:

JASNE ŻE JOWISZA!!!! :Boink:

Kurde... Nie pomyślcie że był tak "ostry" że wyglądał jak Saturn. Tak mi się napisało, zapatrzyłem się na moją żółtą rurę!

Wybacz, Siergieju! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem szczęśliwie dopiero dziś o 17:20 po 13 godzinach jazdy, ufff.

 

Było fantastycznie, możliwość popatrzenia przez najlepsze teleskopy w Polsce i poznanie osób które zna się tylko z forum to coś co każdy powinien doświadczyć.

 

 

podziwiamy Sergieja teleskop

 

 

Przemas i Czarek przeglądają wynik nocnej pracy

 

 

patrzenie na Słońce Celestronem 80ED

 

 

w drodze na Słowację

 

 

coraz więcej śniegu ... czy doszlismy ? ?

 

 

nie mam pojecia co to jest

 

 

taka pogoda nas żegnała w niedzielę

 

 

bez komentarza ...

 

 

Organizatorzy spisali się świetnie, panowała miła rodzinna atmosfera. Pamiętaliśmy też o osobach, które nie mogły przyjechać na zlot. Te zdjęcia są dla was ! Spotkamy się napewno kiedy indziej i będzie równie fantastycznie jak było tu. Trzymajcie się, cierpliwości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część druga zdjęć :Wykłady

Będzie krótko i do rzeczy bowiem były to wykłady o rzeczach: :D

Pierwszy wykład prowadzony przez Mirka Krasnowskiego opowiadał o rzeczach spadających z nieba o tym jak je obserwować ,notować ,wykreślać ,redukować.

odczyt_01.JPG

Mirek powiada o początkach PFN w Polsce

odczyt_02.JPG

Na następnym wykładzie Mirek Dymek pokazywał rzeczy służące do obserwacji innych rzeczy.

Lekkie ,poręczne ,szybko montowane , łatwe do przenoszenia o pięknym wykończeniu i wysokiej jakości :helo:

odczyt_03.JPG

Kolejnym prelegentem był sam Paweł Maksym .

Tak ,tak ,we własnej osobie bardzo ciekawie opowiedział nam o rzeczach które czasem znikają a potem się pojawiają i jakie z tego powodu jest w świecie zamieszanie.

odczyt_04.JPG

Tu autor pokazuje jak obserwować .... siebie :ha:

odczyt_05.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny wykład był także o rzeczach do obserwacji.

Tylko o rzeczach które nie śniły się największym filozofom.

Cygnus pięknie opowiedział o największych istniejących na świecie a także tych które dopiero powstaną i są na deskach kreślarskich (np. 100 m :notworthy: )

odczyt_06.JPG

Na koniec naukowych wykładów wystapiła znana grupa trójmiejska "Przemek i Czarek" prezentując na swoich twarzach niesamowite efekty świetlne. :helo:

odczyt_07.JPG

poźniej pokazali oszołomionej publiczności co można zrobić ze zdjęciami rzeczy gdy posiadamy dużą ilość zdjęć tych rzeczy.

odczyt_08.JPG

I takie rzeczy później oglądaliśmy :notworthy:

odczyt_09.JPG

Na koniec odbyła się msza za Ojca Świętego a Rzeczy które dokonał dla nas przyćmiewają wszystkie inne i będziemy zawsze o Nim pamiętać .

odczyt_10.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyłączam się do wielkiego dzięki za ZLOT Bieszczadzki, było naprawdę rewelacyjnie. Organizacja zlotu na "pięć" (dzięki za all Adamo). Ilość sprzętu obserwacyjnego - szok (mogłem zobaczyć on line TEC, TMB, LX200, Taurusa oraz wiele innych) - jeszcze raz dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - mam katalog na serwerze FTP - celem udostępnienia fotek

Moje wszystkie już są - jeśli ktoś jest chętny - wrzucić coś swojego ( w granicach przyzwoitości :D admin zeznał że dyski HDD nie są gumowe :ha: ) tudzież pobrać moje fotki - zapraszam

po detale dotyczące serwa FTP - zapraszam na PW

:D

 

p.s. Pozdrowienia dla całej ekipy z Bieszczad :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - mam katalog na serwerze FTP - celem udostępnienia fotek

Moje wszystkie już są - jeśli ktoś jest chętny - wrzucić coś swojego ( w granicach przyzwoitości  :D  admin zeznał że dyski HDD nie są gumowe  :ha: ) tudzież pobrać moje fotki - zapraszam

po detale dotyczące serwa FTP - zapraszam na PW

:D

 

p.s. Pozdrowienia dla całej ekipy z Bieszczad  :Salut:

 

Ja ze swej strony juz wrzucilem na serwer wszystkie fotki ze Zlotowiczami :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - mam katalog na serwerze FTP - celem udostępnienia fotek

Moje wszystkie już są - jeśli ktoś jest chętny - wrzucić coś swojego ( w granicach przyzwoitości  :D  admin zeznał że dyski HDD nie są gumowe  :ha: ) tudzież pobrać moje fotki - zapraszam

po detale dotyczące serwa FTP - zapraszam na PW

 

Hmmm... Dostaję połączenie z serwerem ale widzę pusty katalog!

I błąd 500 Illegal PORT command!

:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.