Skocz do zawartości

Zlot w Bieszczadach - pierwsza relacja


Rekomendowane odpowiedzi

Do Gliwic szczęśliwie dotarliśmy po 13.00 wraz z Mirkiem Krasnowskim, którego dogoniliśmy koło Tarnowa w drodze powrotnej. Mirek niestety musiał dalej kontynuować swoją podróż. Chcę podziękować wszystkim uczestnikom za fajną atmosferę jaka panowała na zlocie, za wspólnie spędzony czas. Dla Pawła Maksyma podziękowania za rolę przewodnika po Bieszczadach :notworthy: Doskonale spełniał się w tej roli, dopóki nie pomylił drogi (fatalnej, o złej nawierzchni) Niepotrzebnie przejechaliśmy ok.5 km i trzeba było wracać. Wszystko mu wybaczyłem, gdy przyklęknął przed moim samochodem na środku drogi i ucałował go w maskę :ha: Tego miejsca chyba nigdy nie umyję, to będzie pamiątka :D

Jeśli chodzi o obserwacje, najbardziej utkwił mi w pamięci wspaniały, ostry widok Saturna przy 350x w Przemasa TEC-u :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dotarliśmy szczęśliwie około 18tej do domu, po drodze jeszcze podwieźliśmy parę Bistii z dziewczyną Anią do Rzeszowa, natknęliśmy się na stacji benzynowej na grupę dowodzoną przez Pawła Maksyma. A teraz siędzę i odpoczywam.

W imieni swoim i mojej Ani chciałem podziękować organizatorom za organizację takiej fajnej imprezy, wszystko było tak jak powinno być, do szzcęścia jedynie zabrakło słynnego, czarnego, bieszzcadzkiego nieba.

Pozostaje mi tylko napisać: do następnego zlotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa z Konina dotarła cało i szczęśliwie o 18 00. Po drodze w Kielcach wysadzilismy Hamstera . Chciałbym podziękować z tego miejsca za wspaniałą atmosferę na zlocie i niezapomniane chwile . Do nastepnego , jak najszybszego spotkania !

Pozdrawiam Radek F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Opole dotarło do domciu szczęśliwie :D

 

Dziękuję wszystkim za wspaniałe chwile.

Cieszę się że było nas tak dużo i że poznałem osobiście

wielu nowych astro-przyjaciół. :banan:

Oczywiście starych znajomych też było miło ponownie spotkać :Beer:

Dzięki Adamo i Darkowi sprawy organizacyjne były perfekt :notworthy:

To był pierwszy tak duży zlot i ilość astromaniaków oraz sprzętu do "macania"

przyprawiała o zawrót głowy

myślę że następne będą jeszcze większe :helo:

 

Przyjechałem z rodziną i tym bardziej się cieszę że obie moje "Babu"

były zadowolone i juz wybierają się na następny zlot

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Wielkie dzięki dla "sekretarek"

 

:smokin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ostatnią noc nawet nie wystawialiśmy teleskopów. Niebo pokryły gęste chmury, a w niedzielę rano padał deszcz.

 

Szkoda , moze na nastepnym zlocie bede liepiej.

Rosjanie pytaje kiedy i gdzie bede najwiekszy zlot w Polsce.

 

 

To Darek_B - chyba tylko fotki, lub cos napisze po rosyjsky albo ukrainsku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten 38 cm - sprawowal sie swietnie - mialem okazje pobawic sie nieco tym teleskopem - szczegolnie slabe obiekty rodzaju N 4559 bardzo ladnie sie w nim prezentowaly. Trzeba jeszcze pamietac, ze przez wiekszosc czasu nocne niebo bylo przykryte mgielka, przez co slabiutkie obiekty w ogole nie byly widoczne. (no ale ja sie pozniej rozpisze odnosnie zlotu)

 

Potwierdzam! Taurus zrobił bardzo dobre wrażenie, obrazy były super. Kusi i nęci ta 38... B)

 

I oczywiście wielkie uznanie za organizację zlotu :helo::helo::helo:

 

P.S.

 

Ciekawe dlaczego gospodarz nie chciał zarobić i piwa tylko symboliczne ilości miał w sprzedaży...

 

No i te koszulki z "niespodzianką" - kupiłem sobie jedną :banan:

Edytowane przez Marcus_II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie pytaje kiedy i gdzie bede najwiekszy zlot w Polsce.

 

Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie. Do tej pory największe zloty to była OZMA. Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii, który odbywa się w lipcu lub sierpniu przez 3-4 dni w róznych miejscach w kraju. Z tym zlotem jednak zaczeły być w pewnym momencie problemu bo zaczęło przyjeżdżać dużo przypadkowych osób, które w dodatku nie potrafiły się odpowiednio zachować. Na OZMA-ie w dobrych latach przyjeżdżało pod 200 osób. Ale tak jak napisałem problemy z ludźmi spowodowały, że organizatorzy zaczeli robić zloty bardziej zamkniete wtedy łatwiej jest panowac nad ludźmi. W tej chwili najbardziej optymalny duży zlot to star party na około 100osób. Oprócz takich zlotów jest wiele mniejszych lokalnych spotkań na które przyjeżdża 20-30 osób.

 

o OZMA zobacz tu

 

http://www.ozma.astronomia.pl/

 

Jeżeli chodzi o spotaknia ogólnopolskie to zaczynają się krystalizować cztery imprezy

 

wiosenne Roztoki Górne

letnia OZMA

letnie Kudłacze

jesienny Jodłów.

 

oraz tak jak napisałem niezliczona liczba spotkań lokalnych takich na 20-30 osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBYSZKU(antyqjon) nie wiem gdzie mnie tam widziałeś;)

 

owszemm przy 60 mam zdiecie ale tylko swoje i tyle, widze że piotrek z czyms przesadził ewentualnie źle go zrozumiałeś;)

a tak ogulnie to szkoda że cie nie było , powiem krótko ŻAŁÓJ :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lublin dotarł do domu około 17tej.

 

Chciałbym wszystkim Uczestnikom podziękować za liczne przybycie mimo ostatnich wydarzeń (prawie 80 osóB) oraz za niepowtarzalną atmosferę, która stworzyliście.

Należy dodać, że był to pierwszy międzynarodowy zlot (wizyta przyjaciół z Ukrainy) J

Serdeczne podziękowania należą się Darkowi_B oraz sekretarkom w liczbie szt. 3 (Renatka, Anetka i Tamarka) J a także: Zayzikowi za wykonanie drogowskazów --> J, Pawłowi Maksymowi za zorganizowanie Mszy Świętej.

Na koniec podziękowania dla 5ciu prelegentów: Paweła Maksyma, Mirka Krasnowskiego, Miłosława Śpiewaka (Cygnus) oraz Przemysława Rudźa (Przemas) i Czarka Wieruckiego (CzarekW).

Na koniec szacunek dla Przemasa i Czarka za pokonanie trasy Trójmiasto – Roztoki Górne (prawie 800km).

Pozdrawiam serdecznie i do następnego zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

To był mój drugi zlot (co jeden to lepszy). Fantastyczna atmosfera, nowi ludzie i bardzo ciekawe wykłady. Można ująć to krótko: TO JETS TO. :notworthy:

Mimo że pogoda nie była idealna miałem okazje popatrzeć przez bardzo różne sprzęty i obserwować obiekty, których jeszcze nigdy nie widziałem.

Mam nadzieję, że takie zloty będą organizowane częściej, w coraz szerszym gronie.

 

P.S. Jak się tak naoglądałem tych cacek, to czuje wstręt do mojej BPC 20x60 :szczerbaty: Powinni tego zabronić :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy dodać, że był to pierwszy międzynarodowy zlot (wizyta przyjaciół z Ukrainy) J

 

Mylisz się na IV zlocie teleskopy.pl mieliśmy kiedyś Grzegorza z Berlina z Zeissem 80mm. Pozatym ja w tym roku w Roztokach na zlocie widziałem taże Japończyków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lublin dotarł do domu około 17tej.

(...)

Paweła Maksyma, Mirka Krasnowskiego, Miłosława Śpiewaka (Cygnus) oraz Przemysława Rudźa (Przemas) i Czarka Wieruckiego (CzarekW).

 

 

He he, po części Lublin już o CZTERNASTEJ był na dotarciu!

 

Ech, Adamo, Adamo!

Zapomniałem o BRUDERSZAFCIE :Beer: i oto... zostałem MIŁOSŁAWEM!

 

Wielkie i OFICJALNE dzięki za ZLOT! :Salut:

 

Miłek (MIŁOSŁAW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wiekie podziękowania dla wszystkich za wspaniały zlot, w tym w szczególności dla organizatorów zlotu. Adamo i reszta :Salut:

To chyba jedna z najlepszych imprez astro na jakich dane mi było do tej pory się znaleźć.

Generalnie było wszystko:

- wspaniali ludzie,

- niebo obserwacyjne,

- super sprzęty. Tu podziękowania dla Mirka za wzmożone prace nad Taurusem 380 mm, dzięki czemu mogłem się nim cieszyć już podczas zlotu.

- ekstra wykłady,

- dużo humoru,

- niezłe żarcie,

- chwila refleksji i modlitwy.

 

Z niecieprliwością będę odliczał dni do kolejnego spotkania :Beer: !

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!

Dotarłem do Bochni o 11 w nocy. Z małymi przygodami, zatrzymała mnie straż graniczna i mocno skontrolowała. :). Całą niedzielę spałem :D

 

Wielkie dzięki dla organizatorów za zorganizowanie zlotu, wszystkim Koleżankom i Kolegom za wspólne obserwacje !!!!! . Atmosfera była SUPER, spotkałem starych jak i nowych znajomych i co zlot to nas chyba przybywa !

Sprzętu multum, dla mnie hitem były wykłady... wysłuchałem wszystkie.

 

Tak sobie pomyślałem żeby nie rozpakowywać torby ... bo za niedługo następny zlot.... :lol:

 

Niech żałują Ci co nie byli. Niedługo pewnie na forum pojawi się masa zdjęć... więc patrzcie i płaczcie.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Wiesiek z Bochni alias Viaderny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:helo: Było wspaniale! :helo:

 

To niesamowite uczucie, spotkać się z Wami po raz kolejny pod rozgwieżdżonym niebem. Jesteście kochani. :Astrobrać:

Miałem też okazję spotkać ludzi, których wcześnie nie znałem osobiście, tak jak przypuszczałem, w realu okazali się wspaniałymi ludźmi.

 

Bardzo dziękuję organizatorom zlotu za wspaniałą organizację :Salut:

Dziękuję również Pawłowi TURowi oraz Mirkowi D. za transport.

IMG_3059.jpg

IMG_3227.jpg

IMG_3110.jpg

IMG_3249.jpg

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.