Skocz do zawartości

ASTRONOCE w Jeziorach...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Gość polaris

Aktualne, chyba że najdzie jakaś chmurwa na co się nie zapowiada. Życie nie jest lekkie, ja też do pracy ;)

Będzie LB12", ED80, być może jakiś Maczek itd. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rozsądniej dla mnie będzie chyba dziś odpuścić. Popatrzę trochę z balkonu, a w weekend w dzień przejadę się tam na rekonesans wg. planu z astronocy - żebym na przyszłość nie błądziła ;). Życzę wam udanych obserwacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

A szkoda. Specjalnie z myślą o Tobie wziąłem refraktor ED80 na montażu Porta, był też Mak 127mm i LB 12". Pewnie nieprędko będzie w Jeziorach taki przekrój sprzętów. Zazwyczaj są dwie Synty 8" i jeden LB 8".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Popatrzę trochę z balkonu, a w weekend w dzień przejadę się tam na rekonesans wg. planu z astronocy - żebym na przyszłość nie błądziła ;) ...

Wczoraj również musiałem zadowolić się balkonowymi obserwacjami.

Pozdrawiam wszystkich astromaniaków zjeżdzających do Jezior Wielkich.

P.S. Miło stwierdzić, że to hobby nie jest wyłączną domeną mężczyzn :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rozsądniej dla mnie będzie chyba dziś odpuścić. Popatrzę trochę z balkonu, a w weekend w dzień przejadę się tam na rekonesans wg. planu z astronocy - żebym na przyszłość nie błądziła ;) . Życzę wam udanych obserwacji!

 

Asieńka, pamietasz?

 

Już się nastawiłam psychicznie jak i fizycznie na wyjazdy pod ciemniejsze niebo :)

 

Na co odpisalem:

Wiesz kiedy ta koncepcja moze sie udac w naszym kraju? Tylko wtedy, kiedy uswiadomisz sobie i zaakcepgtujesz fakt, ze to nie Ty wybierasz sobie termin do wyjazdu pod ciemne niebo (czyli kiedy np jest pogoda, kiedy jest cieplo, kiedy nie masz zajec nastepnego dnia i najlepiej jak jest weekend.). Wyjezdzasz wtedy, kiedy sa warunki i nie ma ze boli, ze jest wtorek, ze rano do pracy, ze zimno itd. W Polsce czasem jest tak, ze czekasz miesiac na warunki i moze byc tak, ze to przez nastepny miesiac nie bedzie nastepnej nocy, a ta akurat wypada w srodku tygodnia i przy okazji jest -8*C.

 

Jesli sie tych wyrzeczen nie zaakceptuje, to nie ma szans - wyjazdowa astromia amatorska sie nie uda. Chyba ze mowimy o sporadycznych wypadach dwa razy w roku...

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Strasznie się cicho tu zrobiło. Ucieka kolejna ciemna noc, Księżyc idzie ku pełni, i nikt nie reflektuje na obserwacje? Pogoda tego lata dopisuje, a jak przyjdzie wrzesień to może już nie być tak wesoło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Serio? ;)

Tak, akurat z dotarciem nie mam żadnych, ale już nie pamiętam kiedy ostatnio byłem...

To chyba była połowa października, a wyjazd okazał się niewypałem bo naszła taka mgła, że nie dało się nawet pogadać o d...e Maryni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się znakomicie. O jego możliwościach możesz poczytać w dziale Obserwacje na stronie Astronocy :)

I nie trzeba kucać - wystarczy zaopatrzyć się w niezbędnik obserwatora: ASTROSTOŁEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.