Skocz do zawartości

ASTRONOCE w Jeziorach...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy zarówno na forum jak i w Poznaniu od nie dawna. Jeśli było by organizowane spotkanie to to chętnie pisał bym się na nie :) Pozdrawiam

 

Zerknij też do sąsiedniego wątku "Columbusowy duet", jeśli masz bliżej do Stęszewka, to zapraszamy do nas. :astronomer2:

 

Chociaż z drugiej strony Jeziory Wielkie, to kultowa miejscówka w Wielkopolsce i nie wypada tam się nie pojawić...

Edytowane przez jutomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio zarwaliśmy kilka nocek. Seeing był taki, że jak z Moralezem łupnęliśmy 343x na kilku kulistych i na M57 to pospadaliśmy z krzesełek. M57 wyglądała jak na zdjęciach cz/b. Skala i szczegół niesamowite. M13 i M92 bajeczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy i od jakiegos czasu z zainteresowaniem śledze forum na astronocach.

Jeśli chodzi o zainteresowanie astronomią to towarzyszyło mi ono od dzieciństwa ale dopiero teraz mogłem sobie pozwolić na zakup teleskopu.

Niedawno kupilem sobie teleskop Bresser Messier n203 na montażu Meada LXD 75 z autostarem. Miałem kilka okazji poobserwować nocne niebo ale chciałbym również spotkać się w Jeziorach, wymienić doświadczenia i nauczyć się czegoś nowego. Jak można się z Wami skontaktować? Mieszkam pod Poznaniem jestem mobilny i z chęcią jeśli tylko będę mógł to podjadę do Jezior.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coraz więcej osób zgłasza chęć obserwacji w Jeziorach - to bardzo dobrze! :)

W przyszłym tygodniu ma być pogoda i coraz mniejszy Księżyc więc może się uda wyskoczyć na obserwacje. Jakby co to piszemy w tym wątku.

 

PS. Gregohr, też byś mógł czasem wpaść ;)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wczorajszej pełni zdecydowałem się mimo wszystko na obserwacje i choć było bardzo jasno udało mi się wypatrzeć kilka obiektów z katalogu messiera M3,M5,M13,M15,M72,M81,M82. Miałem też nadzieje zobaczyć Andromede ale "łysy" tak rozświetlał niebo ze widać było ledwo mieniącą się mgiełkę. Ok 1.00 wschodził Jowisz nisko nad horyzontem. Chciałem poczekać jeszcze z godzinkę aż wzejdzie wyżej ale poprzedniego dnia wstałem o 4.00 i przyznam się szczerze że zmęczenie dało się we znaki i zdecydowałem się zwinąć sprzęt. Jeszcze będzie okazja na niego polukać. :astronom: W przyszłym tygodniu zapowiada się słoneczna pogoda i bezchmurne noce może wiec będzie okazja spotkać się w Jeziorach. Optymalny byłby oczywiście weekend.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wypadem gdzieś na otwarty północny horyzont żeby nasycić oczy i matrycę obłokami srebrzystymi. Nie chce mi się jechać samemu, może ktoś ma chęć i pomysł na dobre miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.