Skocz do zawartości

Lorneta APM 28x110


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Na giełdzie ląduje "kompaktowy" teleskop ubrany w lornetkę.

Lornetka z datą zakupu 2020r., więc jeszcze na gwarancji, skolimowana.

Stan kompletny, praktycznie jak nowa.

Dodatkowo statyw drewniany o wąskim rozstawie nóg i wysuwaną kolumną na korbkę, bardzo wygodne przy obserwacjach lornetką, wraz z głowicą do mocowania (regulowana w trzech osiach), bardzo solidna. Prowadzenie bez najmniejszych zadrgrań. Wg mnie komfortowe obserwacje do wysokości 55-60 stopni max.

Cena lornety - 2500 PLN.

Cena statywu + montaż 650PLN.

P10619-102458(1).jpg

P10619-102320(1).jpg

P10619-102211(1).jpg

P10619-102149(1).jpg

DSC08846.jpg

20210204_202015.jpg

20210204_202005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Odpisuje osobom poważnie zainteresowanym.

Doskonale wiemy Maxiu jak to się skończy, pomęczysz "bułę", zadasz wiele pytań zaberając mój cenny czas a i tak finalne nie kupisz....

A tyczasem  właśnie teraz lorneta czeka na trochę ciemniejsze niebo....

P10627-213419(1).jpg

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie kupię, bo wiem od kolegów, z którymi rozmawiałem na pw. że ta lornetka nie jest dobrze skolimowana. Gwarancję chyba też już utraciła bo była reperowana przez osoby postronne. Myślę, że warto pisać prawdę. Sam kupiłem tutaj skyguide rozkolimowaną i nie czułem się fajnie. Swoją drogą nie rozumie tych złośliwości:mad:.

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, peter5 napisał:

Pewnie, że nie kupię, bo wiem od kolegów, z którymi rozmawiałem na pw. że ta lornetka nie jest dobrze skolimowana. Gwarancję chyba też już utraciła bo była reperowana przez osoby postronne. Myślę, że warto pisać prawdę. Sam kupiłem tutaj skyguide rozkolimowaną i nie czułem się fajnie. Swoją drogą nie rozumie tych złośliwości:mad:.

Skoro Ty wiesz bo koledy wiedzą, to po co mi się pytasz o cokolwiek?.

Kolimacja lornetki prostej to nie jest wyprawa na Księżyc, a lornetki mają to do siebie, że mogą się rozkolimować....zupełnie tak jak Newtony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetkę męczyłem wczoraj przez ponad 2h na nocnym niebie. Wcześniej poradziłem się kilku osób, które miały lornetkę o parametrach w 28x110 w ręku, na co zwrócić uwagę, czego mogę się spodziewać :) 
Z @wampum pogadaliśmy szczerze, dla mnie widoki z tej lornety to po prostu bajka. Lornetka o takich parametrach ma na pewno swoje wady, to pewien kompromis między jej kaprysami, a dawanymi widokami.

...

Finalnie "lorneta" wróciła ze mną do domu i jako ostatnie brakujące ogniwo dopełniło mój "obserwacyjno-lornetkowy" zestaw :) 
S
przedawcę polecam :) 

 

 

Edytowane przez Paweł Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorneta po dzisiejszych testach nocnych ma już nowego właściciela.

Dobrze, że nie wdawałem się w dysputy odnośnie jej kolimacji.

Pisałbym bzdury, lorneta trafiła do człowieka o bardzo dobrym wzroku (bez wad) i jest bardzo dobrze skolimowana, za co dziękuję Baroliniemu.

 

Czas iść do bardzo dobrego okulsty.....

 

Proszę o zamknięcie tematu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.