Skocz do zawartości

Opaska grzewcza


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy TAKA opaska grzewcza będzie ok od Redcata 51 ? Jest zasilana z USB więc jak rozumiem wystarczy jej gniazdo w laptopie ? W przypadku TAKIEJ potrzebowałbym zasilacza ale wówczas zyskuje możliwość regulowania jej mocy czego nie mam w przypadku tej na USB, zgadza się ?  Wg publikowanej tutaj kiedyś tabeli (poniżej) do RedCata który ma 2 cale potrzebowałbym tylko 4W, czy jeśli grzałka bez regulacji będzie generować więcej będzie to stanowić problem ? Jak rozumiem jeśli chodzi o długość przy takiej opasce z rzepem kilka cm zapasu nie zaszkodzi a chyba i tak muszę tutaj coś doliczyć bo odraszacz w kocie jest sporo szerszy od owych 2 cali ?

 

 

post-21212-0-27423400-1470911130.jpg

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia mówi, że USB 3.0 ma 0,9A czyli 4,5W. czyli zakładając, że potrzebujesz 4W powinno wystarczyć. Pytanie czy zasilanie grzałki z USB laptopa to dobry pomysł, ja nie jestem elektronikiem, natomiast jest ich na forum całe mnóstwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnym ignorantem w tych kwestiach. Nie planuje w przyszłości czegoś na kształt ASIAIR więc uznałem że może takie rozwiązanie (zasilanie z usb laptopa) miałoby sens, z drugiej strony nad Tanwią gdzie regularnie jeżdżę mam bezproblemowy dostęp do zasilania z sieci.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie portu USB 2.0 to max 500 mA. Grzałka o mocy 2 Watt zasilana z gniazda USB, pobierze 400 mA, więc wystarczy. Tylko cena za grzałkę jest "astronomiczna"... Na sąsiednim forum, kolega DarX86, robi grzałeczki na zamówienie, za o wiele niższą cenę. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, kiniu-13 said:

Obciążenie portu USB 2.0 to max 500 mA. Grzałka o mocy 2 Watt zasilana z gniazda USB, pobierze 400 mA, więc wystarczy. Tylko cena za grzałkę jest "astronomiczna"... Na sąsiednim forum, kolega DarX86, robi grzałeczki na zamówienie, za o wiele niższą cenę. 

Szczerze polecam.

Mam cztery takie grzlki od Darka. Super produkt. Wczesniej milaem trzy chinskie ktore padly po kilku uzyciach. Szkoda kasy. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port USB w laptopie/komputerze, niezależnie czy to będzie USB 2.0 lub 3.0, po podłączeniu urządzenia, które nie przedstawi się odpowiednio w systemie, poda na wyjściu tylko 100mA lub 250mA.

Jeśli urządzenie się przedstawi, to dla portu 2.0 będzie to max 500mA, dla 3.0 900mA, a dla specjalnych portów typu charging, zależy to już od samego portu (2.1A lub nawet więcej). Tak czy siak, grzałka podłączona tylko do pinów 5V i GND przewodu USB i wpięta do gniazda USB będzie najpewniej działała maksymalnie na 0.5W. 

Ja swoje grzałki wpinam do HUBa USB TPLinka, który ma dwa porty typu charging port, które mają wydajność prądową 2.1A niezależnie od podpiętego urządzenia - grzałki działają wtedy elegancko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam grzałek Omegona i powerbanków 10 000mah w przypadku SkyGuidera, a w obserwatorium wpinam zasilacz ładowarki w 220V, daje 12V. Ta w obserwatorium ma coś koło metra (14") i daje radę może do -2o C z regulatorem na 100% mocy, na większym mrozie szron od środka korektora muszę usuwać suszarką grzejąc na obudowę lusterka wstecznego.

Edytowane przez OBERON RD
błąd w opisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.