Skocz do zawartości

Kupię modowaną lustrzankę do astrofoto (lepszą od 1100D)


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem dedykowanej kamery astrofoto, ale na razie nie bardzo mam jeszcze na to fundusze.

Od dłuższego czasu fociłem Canonem 1000D, potem 1100D.

Teraz czas na przeskoczenie 1 lub 2 poziomy wyżej. Ostatnio mocno gustuję w ciemnych mgławicach i pyłkach, ale z 1100D często nie mam szans w ogóle do nich podchodzić, więc chciałbym się zaopatrzyć w sprzęt, który mi to umożliwi.

Poszukuje lustrzanki, która da mi więcej, jeśli chodzi o jakość zdjęć i będzie wyraźnie lepsza od 1100D.

 

Nie zamykam się na Canony, może być też Nikon :)

 

Wstępnie przyglądałem się Canonowi 750D lub Nikonowi D5500 i pewnie w podobnej jakości sprzęcie bym się rozglądał, ale chętnie wysłucham waszych propozycji.

Mam jednak kilka warunków:

  1. Musi współpracować z ASIAIR
  2. Fajnie jakby miał mniejszy pixel niż 1100D (5,2um). Zdjęcia robię z ogniskową ok 340mm, więc nie jest problemem ew. skala przy mniejszych pixelach a wręcz liczę na troszkę większy detal.
  3. Musi być modyfikowana pod astro (i nie posiadać paskudnych odblasków na jasnych gwiazdach)
  4. Nie może mieć tiltu na matrycy. Tutaj jest warunek konieczny! (walczę z tym długo w 1100d i chcę tego uniknąć).

Miłym dodatkiem będzie dummy battery, ale jak nie będzie, to sobie dokupię ew.

 

Budżet to 1,5k zł, ale mogę go delikatnie nagiąć, jak trafi się okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja celowałbym w Nikona D7200. Tylko i wyłącznie dlatego że ma niesklejony filtr i nie będziesz się musiał bawić w clip filtry. Natomiast tanio nie będzie. Raczej 2 tyś na niemodowaną używkę.

Plus taki że matryca jaka w nim siedzi zje wszystko w kategorii APS. Jeśli clip ci nie przeszkadza to w sumie każda nowsza generacja Nikona ma bardzo dobre matryce - 3300, 5300 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kapitan Cook napisał:

Ja celowałbym w Nikona D7200

Zastanawiam się też, czy nie szarpnąć się na nowy d7500. Czytałem, że ma dwa filtry i pod modyfikacje nadaje się dobrze a nawet i bez moda świetne fotki daje. 

Ma też wysokie QE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, OnlyAfc napisał:

Fakt, ciut za dużo.

 

Wstępnie jestem umówiony na kupno 750D. Kiedyś taką puszkę już miałem i testowałem i byłem zadowolony, więc myślę, że będzie ok

Wielkiej różnicy nie będzie bo ta puszka szumi, może ciut mniej niż 1100D. 6d bije w tym aspekcie oba na głowę, a to w astro podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, peter5 napisał:

Wielkiej różnicy nie będzie bo ta puszka szumi, może ciut mniej niż 1100D. 6d bije w tym aspekcie oba na głowę, a to w astro podstawa.

Nie wiem skąd masz info, że szumi ciut mniej niż 1100D.

Szumi o wiele mniej:

screenshot-www.photonstophotos.net-2021_10.16-17_19_30.png.fee6de10bc8e64580cf3f4ce8d32f582.png

 

Dla porównania, 6D Mark II wcale tego szumu mało nie ma, ale z pewnością wygrywa, jeśli chodzi o wielkość studni.

screenshot-www.photonstophotos.net-2021_10.16-17_23_45.png.1e60e0c5989dd90bb33a65106c1f6c8c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 07:31, OnlyAfc napisał:

Zastanawiam się też, czy nie szarpnąć się na nowy d7500. Czytałem, że ma dwa filtry i pod modyfikacje nadaje się dobrze a nawet i bez moda świetne fotki daje. 

Ma też wysokie QE

Jesteś pewien informacji o dwóch filtrach? A wiesz, czy ma też regulację matrycy? Ja od zawsze mam chęć na modyfikację swojego D7500, ale ciągle nie mogę się zabrać :) A brak właśnie jednoznacznych informacji nie daje mi spokoju.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MateuszW napisał:

Jesteś pewien informacji o dwóch filtrach? A wiesz, czy ma też regulację matrycy? Ja od zawsze mam chęć na modyfikację swojego D7500, ale ciągle nie mogę się zabrać :) A brak właśnie jednoznacznych informacji nie daje mi spokoju.

Mam już jednoznaczną odpowiedź i D7500 ma jeden filtr, który trzeba usunąć i wstawić inny (IR-CUT) np. Canonowski. Rozmawiałem już o tym z Michałem Kałużnym, który będzie mi modyfikację robić.

Modyfikacja wychodzi drożej, właśnie ze względu na ten filtr do kupienia.

 

Moja poprzednia wypowiedź była podyktowana tym, że w sieci znalazłem info o D750, który ma dwa filtry i to chyba nawet Ty modyfikowałeś właśnie :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Mam już jednoznaczną odpowiedź i D7500 ma jeden filtr, który trzeba usunąć i wstawić inny (IR-CUT) np. Canonowski.

Czyli dobrze miałem obawy, że coś na tych zdjęciach w necie jest nie tak :)

2 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Moja poprzednia wypowiedź była podyktowana tym, że w sieci znalazłem info o D750, który ma dwa filtry i to chyba nawet Ty modyfikowałeś właśnie :)

No właśnie, a przecież to inny aparat :) Można powiedzieć że D7500 to taki wyjątek, bo zwykle nowe aparaty mają rozdzielne filtry. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowa "wpadka" Nikona i ten trend się nie nie utrzyma...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.