Skocz do zawartości

Trójkąt z wczoraj


lagata1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny i 25 minut, iso 800, klatki pojedyncze po 200 sekund, bez guide:

- jedno zdjęcie bez filtra hlvg, a drugie z nim ( oczywista oczywistość filtr hlvg w psie ), różnica widoczna ( komy proszę nie komentować, może za jakiś czas użyję innego extendera jeżeli w ogóle da się ją jeszcze ograniczyć w sc wiaderku :D )

 

obróbka na szybko, bez starneta++, żeby pokazać - ewidentnie te kolory są zbyt 'akwarystyczne', ale jakoś nie mogę pójść bardziej w niebieski bo tracę detal i galaxy chudnie, a barwa bliższa zieleni pokazuję zwyczajowo więcej , ktoś kto dużo lepiej zna się na obróbce w psie, coś mi podpowie???

 

33 probnie 1 astropolis.jpg

33 probnie 1a astropolis.jpg

Edytowane przez lagata1
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popełniasz powszechny błąd

a w zasadzie kilka błędów

 

po pierwsze zbieraj odpowiednią ilość materiału. Nie dwie nie cztery ale 10-15 godzin

odrzucaj złe klatki bez litości

do tego wszystkie klatki kalibracyjne, flaty najważniejsze

opracuj spokojnie jeden materiał i zobacz co nie wyszło

poświęć dwa tygodnie na korektę zestawu by poprawić to, co nie działa na poziomie sprżętu

i znowu zrób kilkanaście godzin jakiegoś niezbyt trudnego obiektu

za rok będziesz rok do przodu

 

inaczej gonisz własny ogon, czas leci a ty stoisz w miejscu

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lagata1 napisał:

w psie się nie da?

Można próbować. Są narzędzia, choć  ułomne, takie jak płatny filtr AstroFlatPro, czy akcja z Annie's Astro Actions również płatny. 

Ale darmowy pix z powyższych porad zrobi to zdecydowanie lepiej.

Najlepsze są jednak prawilne flaty!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak starnet++ robi różnicę - nic mnie tak nie drażni jak kiwka lustra po prawej stronie, ewidentnie koma po lewej mniejsza i czasami na innych zdjęciach moich po prawej jest lepiej , a tak przy okazji do właścicieli sceków, ktoś usunął komę do znikomych rozmiarów? 

 

trojkat starless panorama astropolis1.jpg

Edytowane przez lagata1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.