Skocz do zawartości

Woźnica i okolice.


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

Super.

Mistrzu - jak Ty to robisz. :original:

Mam zebrany materiał z Canona 6d+Canon 50mm (ok. 150x120s). Złożyłem same lighty w Pixie i wyszła niezła kaszka,mrowie gwiazd, plamy gradienty i jeszcze różne takie, tak że mam ochotę to wyrzucić w kosz i sprzedać Canona.

Więc tym bardziej doceniam Twoje poczynania takim zestawem. :flirt:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, simarik napisał:

Super.

Mistrzu - jak Ty to robisz. :original:

Mam zebrany materiał z Canona 6d+Canon 50mm (ok. 150x120s). Złożyłem same lighty w Pixie i wyszła niezła kaszka,mrowie gwiazd, plamy gradienty i jeszcze różne takie, tak że mam ochotę to wyrzucić w kosz i sprzedać Canona.

Więc tym bardziej doceniam Twoje poczynania takim zestawem. :flirt:

 Dzięki. Tu trochę pomaga sigma art, nie ujmując nic Twojemu obiektywowi. Pomaga też zebranie Ha. Chociaż zawieszenie Canon jest dość prymitywne.

245410449_1563718753974548_3433097498805212809_n.jpg

Edytowane przez maciek z
  • Lubię 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek z napisał:

Dzięki. Tu trochę pomaga sigma art, nie ujmując nic Twojemu obiektywowi. Pomaga też zebranie Ha. Chociaż zawieszenie Canon jest dość prymitywne.

Zawsze byłem ciekaw jak to się zachowuje kiedy masz lustrzankę zawieszoną na przeciwwadze. Czy to na przykład nie wpływa na główny zestaw poprzez wibracje od ruchu przysłony w Canonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, beny napisał:

Zawsze byłem ciekaw jak to się zachowuje kiedy masz lustrzankę zawieszoną na przeciwwadze. Czy to na przykład nie wpływa na główny zestaw poprzez wibracje od ruchu przysłony w Canonie?

Nie ma żadnego wpływu na działanie głównego teleskopu. Drgania wywołane migawką są znikome i trwają ułamek sekundy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciek z napisał:

Nie ma żadnego wpływu na działanie głównego teleskopu. Drgania wywołane migawką są znikome i trwają ułamek sekundy.

Ja bym nie umiał tego pogodzić z ditheringiem. Wniosek: pewnie nie ditherujesz.

 

Ciekawostka: NINA ma synchroniczny dither, odpala sie dwie instancje i jedna ditheruje a druga jest uzywana do synchronizacji (dither czeka aż ta druga zakończy ekspozycje).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Przemek Majewski napisał:

Ja bym nie umiał tego pogodzić z ditheringiem. Wniosek: pewnie nie ditherujesz.

 

Ciekawostka: NINA ma synchroniczny dither, odpala sie dwie instancje i jedna ditheruje a druga jest uzywana do synchronizacji (dither czeka aż ta druga zakończy ekspozycje).

Przy tym zdjęciu nie było problemu. Ogniskowa 50mm i matryca Canona 6d nie odczują działania dithering. Jeśli używam samyanga 135 mm, to muszę kontrolować ca jakiś czas uruchomienie migawki. Obliczam ile klatek, z jakim czasem wejdzie na jedną klatkę główną ogniskową i co kilka serii robię korektę. Dithering zajmuje u mnie 4-8 sekund.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.